Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Acoperire Cosmorom (Cosmote)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3073 replies to this topic

#289
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostCosconor, on Mar 5 2006, 22:38, said:

In Herculane nu era semnal nici pe vremea lui Cosmorom. Insa sus pe colina de la intrarea în Herculane, poate au si ei acolo un pilon gol, fara antene... pe care nu au avut înca timp sa-l completeze. Oricum în zona nu era nici pic de semal în vara 2004.

Herculane, e doar bomboana de pe coliba. Sint multe orase inca neacoperite prin Ardeal si Moldova. Nici Zapp nu a avut acoperire buna la inceput dar macar Herculane, Felix, 1 mai si statiunile cele mai importante s-au straduit sa le acopere de la inceput.
  Cosconor, in conditii optime de semnal cam citi km 'duce' in linie dreapta un site pe 1800 mhz?

#290
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005

View Posttatal_lor, on Mar 5 2006, 22:35, said:

Pot spune ca nu mai mergi in nestire si nu ai semnal.... evident au fost numeroase zone fara semnal......mult mai putine ca anul trecut in vara...si e EGSM tot ce e Moldova... va fi ceva nou pe Moldova....atit pot sa spun !!! Trust me !
Mai au mult de munca in Moldova comparativ cu restul tarii.... ideea e ca se baga la greu acum acolo..... e un mare punct slab al lor.
Oricum cel mai tare m-a deranjat ca nu am avut semnal la Herculane !!! INCREDIBIL !!!
caras-severinul este un judet deficitar  dpdv al semnaluilui la toti operatorii mobili din romania...

#291
fish_b0oy

fish_b0oy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 26.01.2005
uite un link cu hartile de acoperire a celor trei operatori de telefonie mobila, de acum, importanti:
http://www.gsmworld....fo/cou_ro.shtml
zice ca hartile sunt live... chiar asa o fi?
oricum, cosmote e pentru oras...  :kisstogether:

Edited by fish_b0oy, 06 March 2006 - 08:54.


#292
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Pot sa va spun despre Suceava, in oras e ok, la iesire spre Vatra Dornei merge vreo 10km dupa aia salut, fara acoperire...gura humorului (sosea)fara acoperire, campulung(sosea) fara acoperire....

#293
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 24.11.2002

View Postraducristin, on Mar 6 2006, 01:14, said:

X5 e intre Minerva si Zimbru? Acolo au pus?
Da, e primul bloc turn de pe partea stanga, cum mergi spre Zimbru, de la Posta.
Din bulevard e imposibil sa nu il observi. Au montat un pilon nou, mai inalt si pe care pus 3 antene noi. Antenele vechi sunt montate pe colturile casei liftului.

#294
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

View Postvestale, on Mar 6 2006, 07:48, said:

Da, e primul bloc turn de pe partea stanga, cum mergi spre Zimbru, de la Posta.
Din bulevard e imposibil sa nu il observi. Au montat un pilon nou, mai inalt si pe care pus 3 antene noi. Antenele vechi sunt montate pe colturile casei liftului.
Am inteles. A-propos de ce vorbeam cu Cosco... iata ca se ocupa si de orase. E bine. Mai ales ca semnal era in zona si inainte. Presupun ca acum va fi si mai bine! Good job!

#295
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View PostMasterboy, on Mar 6 2006, 00:59, said:

Cosconor, in conditii optime de semnal cam citi km 'duce' in linie dreapta un site pe 1800 mhz?
Eu stiu ca am reusit sa prind (adica sa sincronizez normal semnalul si sa pot vorbi, numai cu un handsfree desigur, ca la puterea aia a semnalului daca puneai telefonul lânga ureche semnalul se evapora imediat) un BTS 1800 Mhz Cosmote la Crâmpoia cu un TA 61 (maximul fiind TA 63), adica exact 33.7 Km :) Insa nimic de zis, e greu sa atingi asa distante, însa ramâne posibil.

View Postpartyman, on Mar 6 2006, 07:52, said:

la iesire spre Vatra Dornei merge vreo 10km dupa aia salut
OK, deci nu este nici un BTS montat prin zona, acei 10 Km sunt "facuti" de BTS-urile din Suceava. Probabil ca outdoor mai este ceva semnal si dupa acei 10 Km, înca câtiva Km.

View Postvestale, on Mar 6 2006, 08:48, said:

Au montat un pilon nou, mai inalt si pe care pus 3 antene noi. Antenele vechi sunt montate pe colturile casei liftului.
Ok, deci e clar un site cu EGSM, din moment ce au lasat si vechile antene (1800). :coolspeak:

#296
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Domnilor am o rugaminte la cei care cunosc si merg prin teritoriu,sa ne spuna si noua ce imbunatatiri au mai constatat,in ce zone se lucreaza,sa ne tina si pe noi cineva la curent.Eu am sa fac vineri Bucuresti-Vaslui si am sa vad cum stau pe toata aceasta distanta.

#297
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postchriss, on Mar 6 2006, 16:21, said:

Eu am sa fac vineri Bucuresti-Vaslui si am sa vad cum stau pe toata aceasta distanta.
Nu mai stiu, ai vreun tel cu Netmon activ ?

#298
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

View Posttatal_lor, on Mar 5 2006, 22:35, said:

Pot spune ca nu mai mergi in nestire si nu ai semnal.... evident au fost numeroase zone fara semnal......mult mai putine ca anul trecut in vara...si e EGSM tot ce e Moldova... va fi ceva nou pe Moldova....atit pot sa spun !!! Trust me ! Mai au mult de munca in Moldova comparativ cu restul tarii.... ideea e ca se baga la greu acum acolo..... e un mare punct slab al lor.
Despre gaura de sute de km patrati in jurul orasului Campulung si mai sus ce ne poti spune? Se va acoperi candva? Cum e semnalul pe Rucar-Bran? S- a acoperit zona mai sus de Fieni si soseaua spre Sinaia?

Edited by tiff, 06 March 2006 - 17:50.


#299
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006

View Posttiff, on Mar 6 2006, 17:49, said:

Despre gaura de sute de km patrati in jurul orasului Campulung si mai sus ce ne poti spune? Se va acoperi candva? Cum e semnalul pe Rucar-Bran? S- a acoperit zona mai sus de Fieni si soseaua spre Sinaia?

zona asta ma intereseaza si pe mine in mod deosebit. :naughty:

#300
ryady

ryady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 30.09.2003

View Postvodafone_ro, on Mar 4 2006, 22:55, said:

acoperirea cosmote este @@@ varza
acum va scriu din targu jiu am mers cu trenu pe ruta filiasi turceni rovinari targi jiu
vreau sa va zic ca de la iesirea din turceni dupa vreo 10 15 km si pana la rovinari nu este semnal
hai mai fratilor este un drum national acolo cel care face legatura dintre craiova si deva cluj napoca
sa nu ai semnal e penibil zau de nu
de abia la iesire din rovinari la aproape 20 de km de targu jiu mai reveni semnalul
cert este ca orasul rovinari nu are acoperire cosmote
asta este cosmote mai ai de lucrat
si oare cum o sa se duca tata prin tara cu cartela cosmote in telefon
o sa vorbeasca numai din orasele mari
no way


Am observat ca au instalat un echipament si o antena in orasul Rovinari, dar inca nu exista semnal, e o liniuta amarata ici colo, dar nu se poate vorbi deloc, m-ar interesa cat de repede va fi funcional echipamentul proaspat montat??? stie cineva? putem afla cumva?  
Maine as cumpara o cartela :)

#301
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postryady, on Mar 6 2006, 19:54, said:

Am observat ca au instalat un echipament si o antena in orasul Rovinari, dar inca nu exista semnal
Un echipament si o antena, adica ? De unde stii ca sunt ale lui Cosmo ?

View Postryady, on Mar 6 2006, 19:54, said:

m-ar interesa cat de repede va fi funcional echipamentul proaspat montat??? stie cineva? putem afla cumva?
Cât mai repede posibil, ca doar este în interesul lor ! :)

#302
ryady

ryady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 30.09.2003
Sunt ale lor, Orange are demult, nu vad rostul la alta :) ca doar au semnal ful iar connex are semnal din toate timpurile, asa am inteles ca cei de la cosmote au pus echipamentul si antena, e una super mare ;))

#303
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postryady, on Mar 6 2006, 20:34, said:

...asa am inteles ca cei de la cosmote au pus echipamentul si antena, e una super mare ;)
Atentie, super-mare = Zapp !
O mica poza nu poti sa ne faci ? Ca sa putem sa-ti spunem sigur ce este.

Edited by Cosconor, 06 March 2006 - 21:42.


#304
ryady

ryady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 30.09.2003
maine dimineata am drum pe acolo, o sa pun o poza sa-mi spuneti exact, dar nu e zapp, s-ar rezolvat semnalul pt zap cu un an in urma, sunt sigur ca sunt ale lor, dar sa vedem ...postez maine poze.

#305
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
OK, mersi ! Cât despre semnal, operatorul acopera mai întâi cu un singur BTS, apoi trebuie sa si densifice, instalând mai multe BTS-uri. Asa ca cine stie, poate a crescut mult traficul pe Connex, Orange sau Zapp si au fost nevoiti sa mai instaleze înca un BTS în zona. ;)

#306
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

View Postryady, on Mar 6 2006, 20:54, said:

Am observat ca au instalat un echipament si o antena in orasul Rovinari, dar inca nu exista semnal, e o liniuta amarata ici colo, dar nu se poate vorbi deloc, m-ar interesa cat de repede va fi funcional echipamentul proaspat montat??? stie cineva? putem afla cumva?  
Maine as cumpara o cartela :)

Se monteaza in zona din cite stiu si eu.Ieri  lucrau pe la Motru.

Edited by Jean Gary Diablo, 07 March 2006 - 19:01.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate