Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

masina spalat samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
s-an-da

s-an-da

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.11.2011
Mi-am cumparat de curand o masina de spalat Samsung de la e-mag .
Am folosit-o de 4-5 ori, totul ok.
Azi, dupa ce am selectat programul de spalare, temperatura..., in loc sa bage apa in cuva, toata apa o baga in sertarul pentru detergent, iar apa curgea afara pe-acolo.
I s-a mai intamplat cuiva asa ceva? Poate exista o solutie mai rapida decat aceea de a o duce la service [masina este in garantie].

#2
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Pe acolo se alimenteaza cu apa, prin sertarul de detergent. Vezi sa nu fie infundat cananul respectiv.

#3
Cnox

Cnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 31.01.2009
E normal sa bage apa in setarul cu detergent. Probabil ca problema e alta.

#4
emilboc

emilboc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 31.10.2011
vezi dac te zgarcesti si iei de la magazine obscure bunuri obscure? data viitoare ia firma de marca de la firma de marca.

#5
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 emilboc, on 4th April 2012, 03:09, said:

vezi dac te zgarcesti si iei de la magazine obscure bunuri obscure? data viitoare ia firma de marca de la firma de marca.
Macar un Miele, ceva... :naughty:

#6
s-an-da

s-an-da

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.11.2011

 alexx1402, on 4th April 2012, 00:09, said:

Pe acolo se alimenteaza cu apa, prin sertarul de detergent. Vezi sa nu fie infundat cananul respectiv.
cred ca e infundat pentru ca am scos sertarul de detergent si daca am turnat apa pe acel canal apa nu se scurge;dar cum as putea sa-l desfund?

#7
rana

rana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.08.2012
NU cumparati masini de spalat rufe de la SAMSUNG......SUNT CELE MAI NASPA, am cumparat un Samsung cel mai scump ce l-am gasit la Flanco.....miroase a plastic chinezesc,mai ales cind se incalzeste..... ingrozitor, cea mai "buna si laudata", daca o cumparam pe cea mai ieftina mai ziceam si eu "au facut un compromis la materiale, pentru a face un produs ieftin".

#8
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Eiii, parca numai Samsung ... Orice marca Samsung, LG, Daewoo sau orice alta marca koreana sunt niste rebuturi. Oricat de ieftine ar fi nu ma incanta nici sa mi le dea cineva degeaba. Toata sunt niste chinezarii facute pe "vapor" Eu unul n-as cumpara asa ceva nici de frica.
Apropos s-a folosit Calgon?
Daca nu, inseamna ca s-a infundat ceva la intrarea in cuva si d'aia arunca apa in locasul detergentului.
Deci vestita masina Samsung poti s-o arunci.

Edited by GeorgeTrisina, 23 August 2012 - 19:34.


#9
cristian_simion

cristian_simion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 19.12.2008

 rana, on 23 august 2012 - 09:12, said:

miroase a plastic chinezesc,mai ales cind se incalzeste
Mda, plasticul japonez miroase mult mai bine!

 GeorgeTrisina, on 23 august 2012 - 19:32, said:

Orice marca Samsung, LG, Daewoo sau orice alta marca koreana sunt niste rebuturi. Oricat de ieftine ar fi nu ma incanta nici sa mi le dea cineva degeaba. Toata sunt niste chinezarii facute pe "vapor" Eu unul n-as cumpara asa ceva nici de frica.

Inceraca masinile de spalat rusesti, in special cel fabricate pe la 1950! Erau facute in Siberia iar unele dintre ele functioneaza si astazi!

#10
sorin74iv

sorin74iv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 09.07.2009
Salut.Mi-am cumparat o masina de spalat samsung WF60F4E0N0NOW de 6kg.Inainte de rotirea cuvei in momentul spalarii se aude un "clic" se pare ca este vorba de un contactor cevaEste normal sa se auda?Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate