Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

CASA P+E OVIDIU

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010
Cu experienta voastra de care dati dovada pe acest forum, dati-mi un sfat in legatura cu re-pozitionarea unui stalp de la parter care "pica" in mijlocul livingului, si chiar ma pot lovi de el cand voi iesi din dormitor! Aveti idee daca pot sa-l pun mai la sud sa nu mai fie in centrul livingului?
Arhitecta mi-a zis ca nu, sa-l las acolo ca sustine scara,etc.....

Attached Files



#2
mateivali

mateivali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.07.2010
Nu ma pricep de nici o culoare insa sunt aboslut sigur ca va trebui sa pui pe forum si planul etajului.

#3
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

 novigelu, on 17th February 2011, 14:35, said:

Cu experienta voastra de care dati dovada pe acest forum, dati-mi un sfat in legatura cu re-pozitionarea unui stalp de la parter care "pica" in mijlocul livingului, si chiar ma pot lovi de el cand voi iesi din dormitor! Aveti idee daca pot sa-l pun mai la sud sa nu mai fie in centrul livingului?
Arhitecta mi-a zis ca nu, sa-l las acolo ca sustine scara,etc.....

Attached Files

  • Attached File  ETAJ.pdf   459.32K   39 downloads


#4
andreigheflorin

andreigheflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.02.2011
din punctul meu de vedere poti sa-l elimini cu conditia sa-l atasezi din fundatie la capatul zidulidi stadga (dormitor) si sa suplimentezi centura de sg. ce se prelungeste pe casa scari cu anca 2 bare pc52 si etriere ob37(cred fi8)

#5
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

 andreigheflorin, on 17th February 2011, 16:12, said:

din punctul meu de vedere poti sa-l elimini cu conditia sa-l atasezi din fundatie la capatul zidulidi stadga (dormitor) si sa suplimentezi centura de sg. ce se prelungeste pe casa scari cu anca 2 bare pc52 si etriere ob37(cred fi8)



Am sa vorbesc cu structuristul, sa vedem ce poate face!? Oricum zidaria este portanta din caramida Brikston!! In cadre!!

#6
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
schimba locatia bucatariei cu cea a domitorului. stalpul il poti muta langa scara dar va trebui sa intaresti grinda.

Edited by Alxdava, 17 February 2011 - 19:52.


#7
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Daca nu il poti elimina sau muta (in urma discutiei cu structuristul) iti ramane o metoda care este zic eu chiar cea mai simpla: nu inteleg de ce ai vrut acele camere cu colturile taiate ?! Inchide camerele in mod normal pe stalp si ai rezolvat problema!

#8
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

 CristiALF, on 18th February 2011, 11:30, said:

Daca nu il poti elimina sau muta (in urma discutiei cu structuristul) iti ramane o metoda care este zic eu chiar cea mai simpla: nu inteleg de ce ai vrut acele camere cu colturile taiate ?! Inchide camerele in mod normal pe stalp si ai rezolvat problema!


Sa maresc spatiul holului si livingului implicit, sa nu fie patratoase sa te uiti dupa colt in living!!!!

#9
maneanec

maneanec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.01.2011
of :)
Attached File  p.JPG   147.29K   32 downloadsAttached File  e.JPG   137.97K   26 downloads
Attached File  p2.JPG   146.14K   23 downloadsAttached File  e2.JPG   138.74K   20 downloads

Edited by maneanec, 18 February 2011 - 12:46.


#10
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

 maneanec, on 18th February 2011, 12:40, said:



Asa au fost initial si le-am modificat eu sa fie putin mai spatios pe hol sa fie mai functionale si estetice!!!

#11
maneanec

maneanec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.01.2011
offf :)

Attached Files

  • Attached File  p3.JPG   179.97K   28 downloads

Edited by maneanec, 18 February 2011 - 15:09.


#12
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

 maneanec, on 18th February 2011, 15:05, said:

offf :)

Da,intersanta idee!!! Ai umblat si la etaj? Super!

#13
aureliu

aureliu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 09.06.2008

 novigelu, on 18th February 2011, 11:54, said:

Sa maresc spatiul holului si livingului implicit, sa nu fie patratoase sa te uiti dupa colt in living!!!!
:D Esti oltean, cumva?

Banc cu olteni: De ce au oltenii casele rotunde? Ca sa nu se ascunda hotii dupa colturi...

P. S. Inca o idee: fa zidurile rotunde.

#14
maneanec

maneanec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.01.2011

 novigelu, on 18th February 2011, 15:15, said:

Ai umblat si la etaj?
E ultima "umblatura" :) . La etaj se pot incerca mai multe , dar depinde cum vei dori acoperisul sau daca mai doresti incaperi in plus. In fine , stabilesti cu arh. tau ce si cum.
le: 1. Peste living , va veni o grinda intoarsa. 2. Intrarea la beci se putea face si din exterior . 3. Ar fi nevoie de beci/subsol , atat timp cat nu ai un spatiu tehnic alocat la parter.
Attached File  p4.JPG   180.79K   22 downloads Attached File  e4.JPG   140.3K   15 downloads

Edited by maneanec, 18 February 2011 - 16:58.


#15
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

 maneanec, on 18th February 2011, 16:42, said:

E ultima "umblatura" :) . La etaj se pot incerca mai multe , dar depinde cum vei dori acoperisul sau daca mai doresti incaperi in plus. In fine , stabilesti cu arh. tau ce si cum.
le: 1. Peste living , va veni o grinda intoarsa. 2. Intrarea la beci se putea face si din exterior . 3. Ar fi nevoie de beci/subsol , atat timp cat nu ai un spatiu tehnic alocat la parter.
p4.JPG e4.JPG


Multumesc mult,sunt idei bune si incerc sa tin cont de ele! O sa vorbesc cu arhitecta!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate