Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#27811
ulrichx

ulrichx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.10.2011

 chris_t, on 31 iulie 2014 - 18:33, said:

Problema nu cred că mai e de aruncat sau nu marfa. La ce atacuri sub centură bagă Digi nici eu nu le-aș mai da nimic. Nu trece emisiune de știri sau talk-show de sport în care să nu ni se spună ce nașpa e UPC, cine mai anchetează LPF și ce sfinți sunt cei de la RDS. La fel a fost și cu Digi24, dădeau știri că RTC și UPC nu vor să îi preia. Parcă ar fi niște copii plângăcioși cărora le-a furat cineva jucăriile.
si nu ti se pare ca acel cineva chiar le-a furat jucaria .. pei pune-te in locul celor de la RDS .. ai cumparat pana acum liga 1 cu circa 40 mil /an legal prin licitatie publica .. .. si acum acel cineva vinde drepturile pe o suma mult mai mica 27,5 mil/an  si fara licitatie ... si apropo cu atacul sub centura si nu le-ar da nimic celor de la DIGI .. fara ei sunt faliment 100%

#27812
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

 chris_t, on 31 iulie 2014 - 18:33, said:

Problema nu cred că mai e de aruncat sau nu marfa. La ce atacuri sub centură bagă Digi nici eu nu le-aș mai da nimic. Nu trece emisiune de știri sau talk-show de sport în care să nu ni se spună ce nașpa e UPC, cine mai anchetează LPF și ce sfinți sunt cei de la RDS. La fel a fost și cu Digi24, dădeau știri că RTC și UPC nu vor să îi preia. Parcă ar fi niște copii plângăcioși cărora le-a furat cineva jucăriile.

Si ce anume nu era adevarat din ce relata Digi 24?? UPC a incercat o jacmaneala cu toti clientii, prin adaugarea "gratuita" la abonament a optiunii fotbal, nicidecum sa lase acest lucru la alegerea fiecarui abonat :) Intre timp au renuntat
iar LPF a dat fara licitatie drepturile, este normal sa reclame acest lucru :)

#27813
jack2ooo

jack2ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.01.2005
Eu inca nu prea's elucidat cum au reusit sa faca manaria asta cu drepturile TV date pe blat. Cine a facut'o? Mitica inainte sa se tireze sau Gino imediat dupa ce a venit? Adica a fost un fel de ultimul tun inainte de plecare sau primul tun dupa venire? :)
Ma rog, eu personal as vrea sa vad in grila RDS meciurile, chiar daca sunt de la aia de la LookTV si as fi dispus chiar sa platesc un mic abonament. Sa zicem 4-5 lei/ luna.

#27814
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Dar daca ar fi 10 lei ai mai cumpara? Si oricum, daca nu ai cumpara ai plati 3 lei. Deci vrei nu vrei platesti! Cam asa e faza la ceilalti. Acum intelegi de ce joaca tare RCS?

Mai tineti minte in iarna cand RCS era utlima la negocieri cu Eurosport? Mai tineti minte cand in aceasi perioada toti se dadeau de ceasul mortii pe aici? Si pana la urma cum a fost? Eurosport este in grila si cu canalele HD si varianta online fara ca pretul sa se mareasca. Daca vor ambele parti se poate ajunge la intelegere.

#27815
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007

 Silviudeep, on 01 august 2014 - 11:37, said:

[...] iar LPF a dat fara licitatie drepturile, este normal sa reclame acest lucru Posted Image


"LPF este persoană juridică de drept privat, autonomă, neguvernamentală, apolitică şi fără scop lucrativ."

Nicio lege din Romania nu obliga o firma privata sa organizeze licitații.

#27816
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
vom vedea nu ? ;) Nu degeaba aproape jumate din baietii "destepti" din fotbal sunt la racoare...tocmai pentru ca au "crezut" ca sunt stat in stat :))

#27817
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.11.2011

 jack2ooo, on 01 august 2014 - 11:45, said:

Ma rog, eu personal as vrea sa vad in grila RDS meciurile, chiar daca sunt de la aia de la LookTV si as fi dispus chiar sa platesc un mic abonament. Sa zicem 4-5 lei/ luna.
Eu as vrea sa vad meciurile ca si pana acum, pe DIGISPORT la calitate HD plus emisiunile de analiza fotbalistica de dupa fiecare partida fara acei 4-5 lei in plus. DIGI_Helper, ca o recomandare pentru cei de la Digisport, ar fi ideal daca ar afisa scorul partidei sub sigla cum faceau candva cei de la Sport.ro. Multumiri RCS&RDS!

#27818
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

 Herman01, on 01 august 2014 - 12:11, said:

Eu as vrea sa vad meciurile ca si pana acum, pe DIGISPORT la calitate HD plus emisiunile de analiza fotbalistica de dupa fiecare partida fara acei 4-5 lei in plus. DIGI_Helper, ca o recomandare pentru cei de la Digisport, ar fi ideal daca ar afisa scorul partidei sub sigla cum faceau candva cei de la Sport.ro. Multumiri RCS&RDS!

Am preluat sugestia.
Multumesc

#27819
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007

 jack2ooo, on 01 august 2014 - 11:45, said:

Eu inca nu prea's elucidat cum au reusit sa faca manaria asta cu drepturile TV date pe blat. Cine a facut'o? Mitica inainte sa se tireze sau Gino imediat dupa ce a venit? Adica a fost un fel de ultimul tun inainte de plecare sau primul tun dupa venire? Posted Image
Ma rog, eu personal as vrea sa vad in grila RDS meciurile, chiar daca sunt de la aia de la LookTV si as fi dispus chiar sa platesc un mic abonament. Sa zicem 4-5 lei/ luna.

Tunul l-a dat escrocul de gino, imediat ce a venit. Iar povestea cu englezii care de fapt nu-s englezi si cu televiziunile lui paskani, care de fapt le-a vandut, sa fim seriosi, nici un copil de 3 ani nu crede pacalelile astea. Amintiti-va cine e hotul de iorgulescu, cum a plecat de la fc national si in ce grupuri se invarte. Si mai amintiti-va ca vine campania electorala....cine aranja noaptea prin baruri sustinerea lui iorgulescu la lpf? oare ponta?

#27820
ulrichx

ulrichx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.10.2011

 erkcor, on 01 august 2014 - 12:00, said:

"LPF este persoană juridică de drept privat, autonomă, neguvernamentală, apolitică şi fără scop lucrativ."

Nicio lege din Romania nu obliga o firma privata sa organizeze licitații.
ce tare esti tu .. asta de ce nu ai pus in postare ?? LPF este subordonată Federației Române de Fotbal. si se supune statului prin Ministerul Sportului adica - Orice fel de contract privind cesionarea acestor drepturi este de competenţa exclusivă a LPF,
în conformitate cu dispozițiile Legii educației fizice şi sportului
nr.69/2000, activitatea LPF s-a desfășurat în conformitate cu Legea nr. 21/1924 pentru persoanele
juridice (Asociațiuni şi Fondaţiuni) şi ale Decretului nr. 31/1954 privind persoanele fizice şi
persoanele juridice.  
asa ca nu o mai aburii cu dastea ca e privat face ce vrea muschiul lui sa dea cui vrea,, cind vrea si cum vrea


edit: apropo cred ca ar trebuii PRIVAT de libertate dobitocul care a cedat drepturile tv fara licitatie publica

Edited by ulrichx, 01 August 2014 - 13:38.


#27821
Macrobloc

Macrobloc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 16.10.2005

 dhaulagiri, on 01 august 2014 - 00:11, said:

[ http://i60.tinypic.com/2dkfrk1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i57.tinypic.com/2qjg6zq.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ia neamule, decodoare HD, Ci+, telefoane, cam asa arata vitrina RDS-ului in casieria din zona mea zilele trecute. Erau si stick-uri dar nu erau expuse. Sim-uri de care vroiai, normale sau microsim pe mine asta din urma ma interesa ca de asta am trecut prin casierie. Aveau pe stoc si l-am luat.

Pe cine mai intereseaza chestiile astea? Posted Image

#27822
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Pe abonati, normal ca ii intereseaza STB HD, CAM CI+ si restul de echipamente. ;)

#27823
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

 Macrobloc, on 01 august 2014 - 18:58, said:



Pe cine mai intereseaza chestiile astea? Posted Image
Pe mine, de exemplu și poate și pe tine peste ... o lună!:D :D :D

Edited by matyred, 01 August 2014 - 23:17.


#27824
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 blue_taty, on 01 august 2014 - 11:54, said:

Dar daca ar fi 10 lei ai mai cumpara? Si oricum, daca nu ai cumpara ai plati 3 lei. Deci vrei nu vrei platesti! Cam asa e faza la ceilalti. Acum intelegi de ce joaca tare RCS?

Mai tineti minte in iarna cand RCS era utlima la negocieri cu Eurosport? Mai tineti minte cand in aceasi perioada toti se dadeau de ceasul mortii pe aici? Si pana la urma cum a fost? Eurosport este in grila si cu canalele HD si varianta online fara ca pretul sa se mareasca. Daca vor ambele parti se poate ajunge la intelegere.
Pentru asta au sacrificat liga1.

#27825
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,150
  • Înscris: 14.12.2007

 DIVX2006, on 02 august 2014 - 06:16, said:

Pentru asta au sacrificat liga1.

Eu nu cred ca au sacrificat liga penalilor pentru Eurosport HD, dar daca ai dreptate ii felicit pe cei de la RDS pentru alegerea facuta. :OK: Mult mai interesante canalele Eurosport in HD decat liga penalilor. Nu exista termen de comparatie. Posted Image Desi, repet, nu cred ca din cauza Eurosportului au sacrificat liga 1.

Edited by tudor75, 02 August 2014 - 08:33.


#27826
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010
M-am uitat pe Look + in reluare la cateva emisiuni cu fetitele prezentatoare si comentatoare ale Ligii I, mi s-au parut de un ridicol grotesc. Chiar nu exista pic de profesionalism la Look si Look Plus, nu inteleg de ce va faceti inima amara. Nu merita. Romania TV sau Look/ Look Plus, aceeasi tiganie.

#27827
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

 catalinman, on 01 august 2014 - 19:37, said:

Pe abonati, normal ca ii intereseaza STB HD, CAM CI+ si restul de echipamente. Posted Image
Ari fi fost frumos si o vitrina cu telefoanele pe care le dati+sticku-uri,routere,

#27828
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Din lipsă de noutăți HD , mai aflu una , alta .....

Și în aceeași conjuctură ...... HD pe digi online , pe când ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate