Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

MOntare bec la un senzor de misca

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
enn69

enn69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.01.2011
[ http://i281.photobucket.com/albums/kk210/psystems/1-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]         asta e schema spuneti-mi exact ce fire trebuie sa leg si unde sa duca si care sunt acelea! va multumesc anticipat! :peacefingers:

#2
catutza46

catutza46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 01.02.2006
iti multumim, dar schema este desenata pe orice senzor.

#3
bonding

bonding

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 06.01.2010

 enn69, on 29th January 2011, 20:17, said:

[ http://i281.photobucket.com/albums/kk210/psystems/1-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]         asta e schema spuneti-mi exact ce fire trebuie sa leg si unde sa duca si care sunt acelea! va multumesc anticipat! :peacefingers:

eu nu am prea inteles exact ce nu ai inteles ca doar schema e foarte frumos facuta... poate nu o  intelegi o sa incerc sa o explic.

Deci tu ai un bec pe care vrei sa-l aprinzi... noh la asta trebe sa-i aplicam o tensiune si pe un fir al becului punem un "intrerupator" care practic e senzorul tau de miscare.

Deci ai cele 2 fire care ies din perete sau de unde or iesi care iti dau tensiunea de 220V. Firul A (sa-i spunem asa :) ) il pun la intrarea 1 a senzorului, firul B il pui la intrarea 2 a senzorului si deasemenea il legi la bec. Deci pana acum avem un senzor in care intra 2 fire si nu iese nimic si un bec legat la un singur capat. acum iesirea(outputul) senzorului il pui la celalalt capat al becului si gata. SA FIE LUMINA !
Cred ca am fost  suficient de explicit incat si un copil ar putea sa faca asta acum.

#4
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

 enn69, on 29th January 2011, 18:17, said:

asta e schema spuneti-mi exact ce fire trebuie sa leg si unde sa duca si care sunt acelea! va multumesc anticipat! :peacefingers:

alimentezi senzorul (input) cu faza la brown, neutru la blue, din senzor iesi cu red (output) legat in fundul duliei becului si neutrul care este comun

bonding, sunt aparate unde este bine sa se respecte polaritatea, se leaga firele conform cu schema, treaba cu firul A si B nu este foarte exacta

Edited by dan210, 29 January 2011 - 21:29.


#5
SABADELL

SABADELL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.02.2013
foarte utila schema multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate