Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

am nevoie de o recomandare de firma de constructii in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
moncrinu

moncrinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.11.2009
Buna ziua!

Ma pregatesc sa incep ideea de a consolida si mansarda casa bunicilor si maine, cu ceva noroc, o sa ne iasa autorizatia de constructie (pentru care am depus dosarul in mai 2010...). Fiindca stiu ca nu e timp de pierdut, a venit momentul sa caut o firma de constructie. Intrebarile incep acum; sunt total incepatoare in domeniul constructiilor si banuiesc ca aici ar fi o idee buna sa invat cate ceva.

Imi poate recomanda cineva o firma serioasa de constructii in Bucuresti? Imobilul care va fi consolidat + mansardat se afla in sectorul 1, in Bucuresti. Stiu ca in general iei sfaturile prietenilor sau cunostintelor care au mai facut case - dar nimeni din cei pe care-i cunosc nu ar mai recomanda cuiva firmele sau persoanle cu care au lucrat.

#2
Sir_Mario

Sir_Mario

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.08.2010

View Postmoncrinu, on 18th January 2011, 12:39, said:

Buna ziua!

Ma pregatesc sa incep ideea de a consolida si mansarda casa bunicilor si maine, cu ceva noroc, o sa ne iasa autorizatia de constructie (pentru care am depus dosarul in mai 2010...). Fiindca stiu ca nu e timp de pierdut, a venit momentul sa caut o firma de constructie. Intrebarile incep acum; sunt total incepatoare in domeniul constructiilor si banuiesc ca aici ar fi o idee buna sa invat cate ceva.

Imi poate recomanda cineva o firma serioasa de constructii in Bucuresti? Imobilul care va fi consolidat + mansardat se afla in sectorul 1, in Bucuresti. Stiu ca in general iei sfaturile prietenilor sau cunostintelor care au mai facut case - dar nimeni din cei pe care-i cunosc nu ar mai recomanda cuiva firmele sau persoanle cu care au lucrat.


si cum crezi ca ti-ar recomanda cineva un constructor daca nici prietenii tai nu o fac. :deadtongue:

incearca in alta arie cu anuntul...parerea mea

#3
moncrinu

moncrinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.11.2009

View PostSir_Mario, on 18th January 2011, 12:57, said:

si cum crezi ca ti-ar recomanda cineva un constructor daca nici prietenii tai nu o fac. :deadtongue:

incearca in alta arie cu anuntul...parerea mea

Prietenii mei au fost cam ghinionisti si de aceea nu au pe cine sa imi recomande. Sper insa ca nu toata lumea a avut numai experiente cu pereti umpluti cu ziare si muncitori care fug cu banii. Ma gandesc ca daca ai avut un diriginte de santier bun sau o firma de constructii de care ai fost multumit cand ti-ai facut casa, o sa-l recomanzi mai departe ca pe un om care si-a indeplinit datoria fata de tine.

In conditiile astea, ce arie imi recomandati? Nu e un anunt, caut mai degraba sfaturi din experienta.

Poate ma pripesc totusi. Care ar fi pasii de fapt de urmat, dupa ce primesti autorizatia de constructie?

Edited by moncrinu, 18 January 2011 - 14:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate