Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

caut firma pentru constructie casa s+p+1 250-300mp

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
sarbucostica

sarbucostica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.12.2010
caut firma pentru constructie casa incepand cu februarie 2011
s+p+1 250-300mp  beton armat si caramida
astept raspuns
informatiii preturi,timp estimat,etc.

#2
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009

 sarbucostica, on 9th December 2010, 17:45, said:

caut firma pentru constructie casa incepand cu februarie 2011
s+p+1 250-300mp  beton armat si caramida
astept raspuns
informatiii preturi,timp estimat,etc.
ti-am raspuns pe topicul celalalt.bafta

#3
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 sarbucostica, on 9th December 2010, 17:45, said:

caut firma pentru constructie casa incepand cu februarie 2011
s+p+1 250-300mp  beton armat si caramida
astept raspuns
informatiii preturi,timp estimat,etc.

Inainte de a cauta un constructor , cauta un arhitect !
Pana nu ai un proiect , cantitati de lucrari / materiale , orice oferta este facuta "dupa ureche"
Pot exista proiecte complet diferite , cu costuri total diferite , pentru aceiasi suprafata construita .

Cei care o sa iti dea oferte in momentul asta , o sa ti le dea "la plesneala" .
Iar pe parcurs o sa inceapa sa iti spuna ca una sau alta nu au fost prevazute , si o sa ceara mariri de deviz .

#4
sarbucostica

sarbucostica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.12.2010

 motanul13, on 10th December 2010, 11:19, said:

Inainte de a cauta un constructor , cauta un arhitect !
Pana nu ai un proiect , cantitati de lucrari / materiale , orice oferta este facuta "dupa ureche"
Pot exista proiecte complet diferite , cu costuri total diferite , pentru aceiasi suprafata construita .

Cei care o sa iti dea oferte in momentul asta , o sa ti le dea "la plesneala" .
Iar pe parcurs o sa inceapa sa iti spuna ca una sau alta nu au fost prevazute , si o sa ceara mariri de deviz .


tu crezi?
pai nui rup picioarele?
pai can am facut o intelegere e intelegere.
materialele le cumpar eu asta nu il intereseaza pe constructor
el mistria si lopata tre sa o controleze
am inginer si diriginte de santier
proiectul e facut ei doar trebuie sa puna osul la treaba.
pai tu crezi ca eu m-am nascut azi.
cand mi-a spus un pret pai ala ramane.
dupa mine ii dau banii inainte nu am nici o problema stiu ce pot
ii rup picioarele si le dau la caini.
vad oameni pe tot topicul saracii ca sunt inselati de bulangii constructori
sa ia legatura cu mine ca ii aduc eu la munca
cand ii angajez pentru lucrare ii stiu si numele lu masa care la nascut.
oameni buni trezitiva astazi cu 10000e ii iau capul la bulangiul ce nu stie sa se comporte cu omul de rand si isi bate joc de ei.
bulangii care i-au la firme 200-300e pe luna din care juma se duce pe naveta si pe cizmele care i le da firma si pe pufoaica comunista vine si iti cere tie aberatii.
pai sa vina mie din astia ca iti spun eu ce fac cu ei.ARMATA CU PRAPADITI TILICARI DIN ASTIA

#5
gravuj

gravuj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.08.2009

 sarbucostica, on 9th December 2010, 18:45, said:

caut firma pentru constructie casa incepand cu februarie 2011
s+p+1 250-300mp  beton armat si caramida
astept raspuns
informatiii preturi,timp estimat,etc.
VA rog respectos sa trimiteti un plan si in functie de plan va ofer un pret pe care vom negocia.
Se uncheie contract,anexa contract,proces verbal de receptie pe etape.
Cu respect si stima.
          DIR.   GRAVUJ IOSIF.

 sarbucostica, on 9th December 2010, 18:45, said:

caut firma pentru constructie casa incepand cu februarie 2011
s+p+1 250-300mp  beton armat si caramida
astept raspuns
informatiii preturi,timp estimat,etc.
VA rog respectos sa trimiteti un plan si in functie de plan va ofer un pret pe care vom negocia.
Se uncheie contract,anexa contract,proces verbal de receptie pe etape. E-MAIL   [email protected]
Cu respect si stima.
          DIR.   GRAVUJ IOSIF.

#6
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

 sarbucostica, on 11th December 2010, 06:38, said:

tu crezi?
pai nui rup picioarele?
pai can am facut o intelegere e intelegere.
materialele le cumpar eu asta nu il intereseaza pe constructor
el mistria si lopata tre sa o controleze
am inginer si diriginte de santier
proiectul e facut ei doar trebuie sa puna osul la treaba.
pai tu crezi ca eu m-am nascut azi.
cand mi-a spus un pret pai ala ramane.
dupa mine ii dau banii inainte nu am nici o problema stiu ce pot
ii rup picioarele si le dau la caini.
vad oameni pe tot topicul saracii ca sunt inselati de bulangii constructori
sa ia legatura cu mine ca ii aduc eu la munca
cand ii angajez pentru lucrare ii stiu si numele lu masa care la nascut.
oameni buni trezitiva astazi cu 10000e ii iau capul la bulangiul ce nu stie sa se comporte cu omul de rand si isi bate joc de ei.
bulangii care i-au la firme 200-300e pe luna din care juma se duce pe naveta si pe cizmele care i le da firma si pe pufoaica comunista vine si iti cere tie aberatii.
pai sa vina mie din astia ca iti spun eu ce fac cu ei.ARMATA CU PRAPADITI TILICARI DIN ASTIA

sezi bland mai zmeule ca poate te vedem pe la stiri pe tine cu picioarele rupte de tilicari aia...

mai bine gaseste un inginer si un diriginte care sa si stie santier si sa aiba echipa, care sa te sfatuiasca ce si cum se vorbeste si cel mai important sa iti explice ca in constructii pe santier nu e ca la birou pe hartie..ti-e ti-a dat pe hartie 1+1 egal doi dar pe santier s-ar putea sa iti dea 3.. si cu atitudinea vad ca ai problema de rezolvat iar urgent ca altfel o sa plangi pe aici dupa ce te umplu de buleli tilicarii....

eu unul de ex am echipe de oameni buni din bolintin care din tata in fiu sunt constructori cu zeci de ani experienta in tara si prin strainatate dar din start nici nu ma gandesc sa ii bag la unul ca tine dupa cum pui problema...cine se risca la un client ca tine ori e in foame ori e in foame din diverse motive..

Edited by belogerer, 22 December 2010 - 17:44.


#7
Sir_Mario

Sir_Mario

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.08.2010
[quote name='sarbucostica' date='10th December 2010, 18:38' post='9165381']
tu crezi?
pai nui rup picioarele?


sincer cred ca ai gresit si topicul si locul unde sa-ti exprimi potenta.

oricat de "tare" esti va exista unu si mai tare.
iar daca tu vrei cu un astfel de "mesaj" sa agati un constructor "bulangiu" atunci si timpul exprimarii este gresit.

asa, parerea mea (hic)

#8
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

 belogerer, on 22nd December 2010, 17:37, said:

sezi bland mai zmeule ca poate te vedem pe la stiri pe tine cu picioarele rupte de tilicari aia...

mai bine gaseste un inginer si un diriginte care sa si stie santier si sa aiba echipa, care sa te sfatuiasca ce si cum se vorbeste si cel mai important sa iti explice ca in constructii pe santier nu e ca la birou pe hartie..ti-e ti-a dat pe hartie 1+1 egal doi dar pe santier s-ar putea sa iti dea 3.. si cu atitudinea vad ca ai problema de rezolvat iar urgent ca altfel o sa plangi pe aici dupa ce te umplu de buleli tilicarii....

eu unul de ex am echipe de oameni buni din bolintin care din tata in fiu sunt constructori cu zeci de ani experienta in tara si prin strainatate dar din start nici nu ma gandesc sa ii bag la unul ca tine dupa cum pui problema...cine se risca la un client ca tine ori e in foame ori e in foame din diverse motive..

Mestere, si care-i problema ta? Dincolo de limbajul omului, poate mai putin elevat, eu, spre deosebire de un simplu constructor, am inteles mesajele lui, ca are plan, la o adica are si un diriginte de santier, desi nu-i mai trebuie daca angajeaza o firma, ca va cumpara el materialele, firma doar va pune osul la munca, adica in traducere, va executa lucrarea. Iar dorinta lui ca o intelegere sa ramana intelegere exprima de altfel si dorinta noastra, a viermilor care pana acum ne taram inaintea Mariilor Lor, arhitectul, constructorul, zidarul, dulgherul si Dorelul. Si nu stiu cum naiba dar tot timpul luam cate o teapa.  Acum e timpul pentru normalitate, e timpul ca noi, viermii, sa fim implorati.

sarbucostica a muncit 8 ani prin vest ca sa-si construiasca casa si stie ce inseamna munca si de aceea vrea sa fie respectat. Din pacate, in Romanica, in ultimii ani a plouat din abundenta si s-a umplut tagma asta a constructiilor de buruieni, bine ca a venit seceta de le-a mai plivit.

In concluzie, eu zic sa te duci talica la oamenii matale de la Bolintin, aia meseriasi de la Adam incoace, si sa jucati o septica sau o tabla. Cine stie, poate ca revin timpurile alea cand clentii se tarau inaintea voastra si iti spuneau ,,Saru' mana conasule si sa-ti dea D-zeu sanatate ca-mi iei lucrarea, chiar daca o sa ma furi"

P.S. Daca si eu as gandi ca matale cand imi intra clientul in magazin, as ajunge pe drumuri. Sincer, daca as avea ceva de construit, nu te-as lua in veci...

Edited by barbarian, 23 December 2010 - 01:02.


#9
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Îmi pare rău dar pe forum nu căutăm firme de construcții. Este plin internetul de anunțuri de firme mici și mari care execută lucrări de construire.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate