Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tencuiala decorativa siliconata Baumit

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
AC09

AC09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 02.06.2009
M-am dus la pomul laudat si am cumparat tencuiala decorativa pt exteriorul casei din aceea siliconata de la Baumit..deci scumpa frate, scumpa!
Nu iese si pace! Am schimbat trei echipe super recomandate..ultima chiar a unui agent de vanzari de la Baumit si care are echipa ce lucreaza numai cu acesta vopsea.
Am chemat si pe baiatul de tehnic de la Baumit.Raspunsul? Nu este perfect dar am vazut mai rau! :thumbup: Si cu ce ma multumeste pe mine acest raspuns..cert este ca Baumit da vina pe meseriasi iar ei pe vopsea..
A mai patit cineva?? Toti sunteti multumiti?

Acum vreau sa fac plangere oficial acatre Baumit, sa-mi testeze vopseaua..poate totusi reteta nu este buna...
Precizez ca nu a plouat pe ea de cand a fost aplicata.

Edited by AC09, 17 November 2010 - 16:21.


#2
relu_24

relu_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 23.09.2005
EU am lucrat la Baumit acu vreo 2-3 ani si nu prea fac astia magari cu produsele, mai ales ca parca tencuielile se faceau prin Austria
Daca sunt din Austria cutiile atunci nu ar trebui sa ai probleme dar poate au inceput sa le produca pe la noi sau aiurea. Sau poate sunt vechi si n-au fost depozitate bine etc.

#3
gflorin00

gflorin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.08.2010
decorativa de la baumit este buna , dar care este problema ? se vad umflaturi , driscuiala nu este buna? cum au pregatit decorativa  pentru aplicare? polestirenul a fost pus bine? pune o poza.

#4
AC09

AC09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 02.06.2009
Nu am poze:(
Polistirenul este pus bine,tencuit, dat amorsa..
Cum arata? Este cu "dare"..ca sa zic asa.. are granulatie de 2 (gen scoarta de stejar). Sunt zone neuniforme..pe alocuri matuite.
M-au costat 7000 ron galetile,sunt aduse la comanda din Austria.Ea cica vine alba si la Bucuresti se coloreaza.
Nu va inchipuiti ca arata f rau..dar eu daca am platit acesti bani vreau perfectiune, de aceea au fost implicati..am numarat, am folosit  16 oameni..pe rand.. in speranta ca am rezultatul scontat.

Vreau sa fac analiza pentru vopsea,ma duc la Agentia nationala de protectie a  consumatorilor...trebuie sa fac ceva!
Dar eram curioasa daca a mai patit cineva ceva..voi ati folosit siliconata?

Edited by AC09, 17 November 2010 - 20:41.


#5
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Sunt sigur ca petele/darele sunt datorate echipei si faptului ca este granulatia maricica (2) - dar nu ca ar fi vina tencuielii. Se driscuieste mai greu granulatia mai mare, asa stiam. La tencuiala decorativa conteaza destul de mult echipa care o aplica, trebuie sa aiba habar ce fac, sa se miste bine si repede, de preferat sa fie cat mai multi care sa lucreze de-o-data, etc... Nici la vecinul meu nu a iesit perfect (Loggia granulatie tot 2), dar nu as spune nici ca este vreo nenorocire.
Pozele ar fi bune..

#6
AC09

AC09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 02.06.2009
Azi  perete dat ieri, s-a umflat..s-a prelins tot! De la ceata..io tot nu cred ca este ok vopseaua..

#7
claudiaradu

claudiaradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 08.08.2008

 AC09, on 19th November 2010, 12:41, said:

Azi  perete dat ieri, s-a umflat..s-a prelins tot! De la ceata..io tot nu cred ca este ok vopseaua..


tu ai citit asta,inainte sa aplici ?!?  :peacefingers:

 claudiaradu, on 19th November 2010, 13:39, said:

tu ai citit asta,inainte sa aplici ?!?  :peacefingers:

pardon, asta!

Attached Files



#8
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,542
  • Înscris: 10.05.2007
E cea mai de rahat decorativa posibila.
Deci nu e vina oamenilor, e vina producatorului care face o decorativa de rahat pe bani multi.
Eu de Policolor am fost intotdeauna multumit.

#9
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Te referi doar la cea siliconica sau orice decorativa de la Baumit?  :eek: Nu de alta, dar toamna viitoare daca voi avea bani, va trebui si eu sa aleg ceva iar Baumit DuoTop chiar era pe prima pozitie..  :huh:

#10
AC09

AC09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 02.06.2009
tot nu a iesit perfect dar asta este,poate suntem prea exigenti..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate