Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Casti bluetooth - intrerupere semnal

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Am 4 casti bluetooth in momentul asta.
De ce sunt asa de multe casti... de obicei ramane cate una prin masina, una in casa, am mai primit cadou, etc. Precizez ca foloseam castile doar cand merg cu masina la drumuri lungi, nu daily use prin oras sau pe la serviciu, de aceea nu am intalnit problema asta si la celelalte casti pana acum.

Aseara mi-am cumparat o casca plantronics discovery. Vrand sa testez cam ce autonomie are, am pus-o la incarcat si cand a fost gata am imperecheat-o cu telefoanele si am inceput s-o port prin casa. Telefoanele erau in buzunarul blugilor. La un moment dat primesc telefon. Raspund si spre surprinderea mea se auzea cu un "galgait". Usoare intreruperi, etc. Zic "casca e de doi bani. Dimineata ma duc si-o dau inapoi". Inainte sa fac asta totusi, am inceput sa testez celelalte casti, cu telefonul in buzunar. O casca Nokia si o casca Motorola. Cand telefonul e in buzunar, se aude tot cu intreruperi. Am testat pe nokia, pe glofiish, pe sony ericsson, pe alt nokia si pe samsung. Chiar si cand am telefoanele in buzunarul gecii tot la fel se aude. Cand telefoanele nu-s in buzunar (pe masa, in masina prin locurile de depozitare, etc) se aude perfect.

Asa patiti si voi?

Edited by December, 13 November 2010 - 15:28.


#2
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
eu zic ca telefonul e de vina,nu casca. e slab semnalul si de aia sughite. incearca cu o casca clasica, cu fir, sa te lamuresti. sau, baga-l in buzunar invers, cu antena spre afara, nu spre tine.

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Asa cred si eu ca-i telefonul. Totusi am testat cu 5 telefoane. La absolut toate face la fel. Am testat si cu casca cu fir si acolo nu face probleme.

#4
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
am o casca bluetoooth nokia bh 503 (e pt muzica luata) cand acopar telu bine cu mainile sau partea din dreapta a castii (unde sunt butoanele) tot asa se intampla. stai linistit, casca nu are nimic, nici telu.

#5
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Si nu exista nicio rezolvare? Trebuie neaparat sa scot telefonul din buzunar cand trebuie sa vorbesc?

#6
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
pai daca undele nu ajung la casca ce vrei sa ii faci?

#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Mi se pare totusi aberant ca sa nu poti vorbi de la o distanta de 50-60 de centimetri intre telefon si casca.

EDIT: ceva update-uri sa faca semnalul telefonului mai puternic?

Edited by December, 13 November 2010 - 16:12.


#8
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
eu am un rahat de samsung,de 3 ani, care merge fara probleme... dar am prieteni cu nokii de fitze, care sughit tot timpul....

#9
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Tocmai mi-am cumparat un samsung wave care are bluetooth v3.0. Primul lucru facut a fost sa conectez casca sa vad daca tot asa se aude. La fel ca si celelalte telefoane...

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Schimba blugii.

#11
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Si in buzunarul gecii mai intrerupe. Mai rar ce-i drept dar tot intrerupe :)

#12
djrazvy

djrazvy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.05.2006

 December, on 28th November 2010, 09:43, said:

Tocmai mi-am cumparat un samsung wave care are bluetooth v3.0. Primul lucru facut a fost sa conectez casca sa vad daca tot asa se aude. La fel ca si celelalte telefoane...

Salutare, casca e bluetooth v3.0 ? Pentru ca daca e 2.0 sau s.1 e posibil ca din aceasta cauza sa nu mearga, eu am un samsung cu bluetooth v3.0 si casca e 2.1 si mi se deconecteaza singura, o sa incerc o casca noua cu v3.o sa vad daca-mi face tot asa, zic bine stie cineva de compatibilitatea asta ? Merci.

#13
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Nu stiu ce varianta e casca. Oricum n-am mai folosit-o. Folosesc carkitul cand pot.

#14
AboveTheSky

AboveTheSky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 03.08.2011
December, telefonul nu e indicat sa fie tinut in buzunar in casa pt ca pierde din semnal si de aia nu se aude bine. Tel si castile nu au probleme. Afara merge si din buzunar.

#15
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
Ca sa mearga si in buzunar iti trebuie o casca + telefon cu Bluetooth Class 1.  Majoritatea telefoanelor + castilor au Bluetooth Class 2, adica puterea de emisie e de 2.5 mW, ceea ce e infim de putin, deci e normal ca semnalul cu frecventa de 2,4 Ghz sa fie partial sau complet atenuat de unele materiale. Pe de alta parte dispozitivele Bluetooth Class 1 emit cu 100 mW ,ceea ce inca e putin comparativ cu 2W cat poate emite maxim un telefon in GSM 900. Cu dispozitivele Bluetooth Class 1 ar trebui sa ai un range de 100 de metri cu vedere directa intre dispozitive. Casti Bluetooth Class 1 stiu ca exista dar telefoane care sa aibe asa ceva nu prea am vazut ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate