Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Culturi hidroponice

- - - - -
  • Please log in to reply
664 replies to this topic

#163
hortifuntrei

hortifuntrei

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 330
  • Înscris: 16.06.2015
Salut Haci,
Faci o treaba buna si se vede ca esti informat.
Daca vrei seminte drajate salata iceberg Rijk Zwaan, da-mi de veste.

#164
haci

haci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.11.2013
Salut hortifuntrei.

Multumesc frumos pentru curaj. Dar momentan nu am nevoie dar registrez pe tine si cand am nevoie prima oara apelez pe tine.

Inca o data multumesc frumos.

#165
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,522
  • Înscris: 27.01.2012
Bine ai venit Dle haci intre noi!
Sa ai noroc si mult spor!
Inch Allah!

#166
haci

haci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.11.2013
Salut subway_guru.

Multumesc forte mult. Sper sa meritam pentru curaj si urarile vostru.  ( insallah )Posted Image

#167
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Felicitari Haci.
Ai facut o lucrare frumoasa.
Ce faci cand vine frigul? Opresti instalatia? Sau incalzesti cu ceva?


#168
haci

haci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.11.2013
Salut meganedoi.

     Multumesc frumos pentru curaj si felicitari. dati mie o mare emotii si putere. (Nu stiu mai multe cuvinte.)
     Nu opresc nimic. Merg mai departe. Balcon este inchis. Cred ca depasim problema. Cred ca problema face soare. Iar daca simt aceasta folosesc bec de DAYLIGHT. un pic consuma dar merge. Pentru ca ( dupa mine ) eu fac un experiment. Daca reusesc sa fac ceva anul viitor cumpar casa curte undeva si incep sa fac mai serios. Dar eu vreau dupa aceasta experiment facem un grup da curajos sa intram aceasta afecere cu grup. daca fiecare facem 1.000 mp si daca intram 20 curajos la aceasta afecere cred ca facem mai bine si mai puternic. La noi are o vorbe. " Bir elin nesi var, iki elin sesi var" Adica o mana face un pic zgomot, iar 2 mana face puternic zgomot. daca producem mai multi impreuna cantitate mare pot sa vindem si un pret mai mare si sigur. Lasam acuma partea aceasta, dar peste cateva ani sunt sigur sa ajungem acolo. PROMIT.
      Pentru salata verde am nevoie de aprox. 70 zile sa incep sa mananc din balconul meu. dar momentan nu a venit semintele. cand vine semintele, incep ciclu si numar zilele. Astiz este 17.09 aprox. sifirsitul noiembrie incep sa mananc salata. ( daca totul merge bine la prima incercare. ) si promit sa cine  este la Bucuresti sau cine vrea impart cu mare placere.

#169
haci

haci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.11.2013
Salut prieteni.

Dupa 70 zile ( din seminte ) trebuia sa ajungem aici dupa formule Hoagland.

Attached Files



#170
hortifuntrei

hortifuntrei

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 330
  • Înscris: 16.06.2015
Haci,

Citeste si aici: http://www.howardres...roduction1.html

In ce faci rasadul ?

#171
haci

haci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.11.2013
Salut hortifuntrei.

        Am cumparat citeva giveci. am pus poze. Am cumparat si pamant steril. Si palantez. La plantare pun la apa semintele astept o ora, dupa cea pun la gaurile ( fiecare 2-3 cm o mica gaura - cu deget - ) una bucata si asa mai departe. dupa cea mai pun inca 1-2 cm pamant sau perlit cu .. dar eu pun tot pamant. La aceasta timp gauresc din jos giveci sa curge apa ce vine mai multe. dupa cea pachetez cu folie de bucaterie si pun peste el ziare sau ceva sa nu vede lumina. las la debara ( fara suare si lumina si uscat ) fiecare 2-3 zile pun un pic apa. Aprox. 13-15 zlle dupa cea scot din acolo si pun la sistem. Normal, dupa informatiile mele mai trebuia ceva dar eu am trecut partea acolo si pun direct pe sistem. Pentru Capsuni am inteles ca este greu si eu sunt forte forte incepator la aceasta traba am trecut la faza de seminte si cumpar rasad capsuni.  
        Vad ca sunteti bine informat la domeni. Eu sunt incepator de 15 - 20 zile. dar am pus la cap si merg mai departe. Invat fiecare zi cel putin 3-5 ore. Nu e usor dar nici nu este imposibil. Am invatat ca nu este mare lucru si nu este cum citesc la multe forumurile. Usor si Ieftin traba, Nutritiile de exemplu pentru o tone de apa forte mica. Multi la forumurile explica ca nu merita sau forte greau sau etc etc. Contra, Ieftin, forte convenabil, si afaceri de viitor dupa mine. Populatia lumi non stop creste dar pamant tot acelasi.

poze am uitat.

Attached Files



#172
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006

View Posthaci, on 17 septembrie 2015 - 18:55, said:

...Lasam acuma partea aceasta, dar peste cateva ani sunt sigur sa ajungem acolo. PROMIT.

Imi plac curajul si hotararea ta Haci. :)
Sunt partizanul asocierilor pentru mai bine, mai puternic, mai eficient, mai usor etc :)

Un turc cultiva salata in balcon si se gandeste deja la un business destul de complex. Bravo pentru atitudine.

#173
haci

haci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.11.2013

View Postmeganedoi, on 17 septembrie 2015 - 20:25, said:

Imi plac curajul si hotararea ta Haci. Posted Image
Sunt partizanul asocierilor pentru mai bine, mai puternic, mai eficient, mai usor etc Posted Image

Un turc cultiva salata in balcon si se gandeste deja la un business destul de complex. Bravo pentru atitudine.
Salut.
Multumesc frumos. Sa fie sa meritam la aceasta laudele. si sa fie sa scotem din aceasta forum un frumos asociere sau gen de asa ceva nu conteaza cum sa numeste. Din partea mea, daca o zile reusim sa facem asa ceva si eu undeva sa fim simplu membru sau asa ceva sunt bucuros. Dar Momentan lasam lucrurile aceasta sa din invataturile mele de 20 zile reusim sa mancam din balconPosted Image

#174
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009

View Posthaci, on 17 septembrie 2015 - 19:11, said:

Dupa 70 zile ( din seminte ) trebuia sa ajungem aici dupa formule Hoagland.

Un vis frumos! ... bafta!

View Posthaci, on 17 septembrie 2015 - 19:43, said:

Usor si Ieftin traba......... Ieftin, forte convenabil, si afaceri de viitor dupa mine.

Visul continua! Posted Image  ...

Realitatea (din balcon sau sera) este alta! ... nu este imposibil! ... da` nu este ieftin si usor!
Bafta multa!

#175
hortifuntrei

hortifuntrei

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 330
  • Înscris: 16.06.2015
Haci, nu vrei sa incerci sa faci rasadul in substrat?
Iti trimit eu. Pentru asa ceva l-am cumparat dat inca nu am avut timp sa experimentez.

Attached File  CRB-25x25--35x35-h.jpg   278.28K   64 downloads

Sint planșe Cultilene, 25x25x40 mm.

#176
haci

haci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.11.2013

View Postdanutz_2009, on 17 septembrie 2015 - 20:41, said:

Un vis frumos! ... bafta!



Visul continua! Posted Image  ...

Realitatea (din balcon sau sera) este alta! ... nu este imposibil! ... da` nu este ieftin si usor!
Bafta multa!
Salut danutz_2009.
Da un vis frumos. Dar realizabil. Corect " Realitate din balcon pina la sera" durump lung. Dar totul incepe din undeva. Eu am inceput aici. Sper sa ajungem pina la sera. PROMIT ca si ajung acolo. Usor nu este stiu si eu dar la lumea aceasta nu este nimic usur. Ieftin ? Da. Depinde de unde vedem lucrurile cred eu.  Daca gandim prima etaba cat iese din buzunar, atungi da, scump. Dar daca gandim la cat timp recuperez bani este ieftin. Posibil gresesc dar eu gandesc asa. oricum pina la atunca am mult timp.
Oricum multumesc frumos pentru tot. Fiecare mesaj da pe mine mai multe curaj si putere.

#177
amitaf

amitaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 17.03.2008
Ce preț au planșele Cultilene?

#178
hortifuntrei

hortifuntrei

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 330
  • Înscris: 16.06.2015
Haci,

Uite si aici citeva carti care ar putea fi cumparate: http://www.amazon.co...L160_SR124,160_

#179
haci

haci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.11.2013

View Posthortifuntrei, on 17 septembrie 2015 - 20:48, said:

Haci, nu vrei sa incerci sa faci rasadul in substrat?
Iti trimit eu. Pentru asa ceva l-am cumparat dat inca nu am avut timp sa experimentez.

Attachment CRB-25x25--35x35-h.jpg

Sint planșe Cultilene, 25x25x40 mm.
Salutari hortifuntrei.
Multumesc forte mult. Dar, creda ma pentru ce facem eu ( 30 salata si cateva rosi si capsuni ) plansele vine mare Posted Image Oricum important este gandul. Multumesc forte mult. la viitor daca trebuia, cer.

#180
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009

View Posthaci, on 17 septembrie 2015 - 21:08, said:

Fiecare mesaj da pe mine mai multe curaj si putere.

Eu sunt carcotasul de srviciu! Posted Image  ... colegii (mai vachi) ma cunosc ...nu am vrut sa te descurajez (dimpotriva)! ... am vrut
doar sa te trag putin de maneca: nu-i asa usor!

Bafta multa!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate