Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

A incercat cineva sa isi puna mainile pe bolnavi si sai faca sanatosi ? (Marcu 16:18)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
132 replies to this topic

#127
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 Clara22, on 4th June 2009, 13:34, said:

Si ce se intampla cu o femeie la 35 de ani de trebuie schimbata metoda de tratament pentru dureri de cap, fix la aceasta varsta?   :huh:



Cu femeia-nimic
Cu bărbatul!Începe să piardă din energie în ritm rapid

#128
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

 neo1234, on 22nd May 2009, 01:43, said:

Marcu 16:18
Iar celor ce vor crede, le vor urma aceste semne: în numele Meu, demoni vor izgoni, în limbi noi vor grăi,
Șerpi vor lua în mână și chiar ceva dătător de moarte de vor bea nu-i va vătăma, peste cei bolnavi își vor pune mâinile și se vor face sănătoși.  

Relatati aici experientele voastre
Reveniti ontopic!

#129
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

 sorin520, on 4th June 2009, 12:34, said:

O perasoana de sex feminin pina in 35 ani are un tratament pentru dureri de cap si peste 35 altul Depinde pe care din ele le-ai incercat
Concret, care sunt factorii care influenteaza schimbarea la varsta asta fix, as vrea sa stiu si eu ce ma paste, care e baza anatomica sau fizionomica , chiar sunt curios.

#130
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006
"@alexdm"

 alexdm, on 4th June 2009, 07:40, said:

Chiar dacă nu mi-a ghicit nimeni în căr?i, pot spune că e o în?elători.

Chiar dacă nu ?tiu să ghicesc în cafea pot să î?i spun că e o în?elători.

dar daca te uitai la filmulete si nu comntai de capu tau ai fi vazut ca unii sau vindecat pe ei insisi, o fata si-a vindecat unchiul aflat pe patul de moarte, si ca nu e vorba de preoti sau evangelisti care se folosesc de o asa zisa vindecare ca sa te convinga sa te convertesti sau sa donezi bani, si ca sunt niste oameni normali care au spus pe youtube ce li sa intamplat.

"Chiar dacă nu ?tiu să ghicesc în cafea pot să î?i spun că e o în?elători"

gresit, ce poti sa spui e ca ai vazut la televizor ca "vrajitoarele" de pe la noi practica inselatoria si acuma vii aici se te dai mare intelept ca ai descoperit tu ca ghicitul in carti e inselatorie. daca nu vedeai asta la tv nici nu stiai ca exista asa ceva.

deci contributia ta e egala cu zero, tu doar repeti ceva ce ai vazut in alta parte.

in videourile alea nu era vorba de ghicitul in carti sau cafea sau alte prostioare deastea de doi lei

Quote

Singurul motiv pentru care ai postat link-urile este plăcerea cu care le accep?i.

Am postat linkurile pentru a arata celor interesati exemple ca sa stie cum se face si ca nu are neaparat legatura cu popa de la biserica.

moshule  :lol:  , daca nu esti in stare sa ghicesti motivul din care am postat linkurile, care e destul de evident, daca citesti titlul topicului, cum crezi ca poti sa vorbesti despre ceva mult mai complicat cum sunt vindecarile supranaturale.


vestitul primar mazare, care nu poate nimeni sa spuna ca e naiv, dimpotriva, e destul de descurcaret, si il mai ajuta si fatza,  domnul mazare a povestit la televizor cum o "vrajitoare" a pus un blestem pe el cand era in brazilia, ca sa nu ii mai functioneze... barbatia. faza nu sa rezolvat decat cu ajutorul unui preot din romania. el povesteste mai cu detalii si povestea e interesata. apovesto la protv daca nu ma-nsel. cine e interesat poate o gaseste pe net


"@Baghe"

 Baghe, on 29th May 2009, 16:05, said:

Eu am "certefecat" de bioenergetician, [...]

Personal am incercat sa vindec pe cineva de migrene. Avea dureri frecvente de cap si doctorii nu gasisera explicatia iar mediactia o lua simptomatic. Pe moment a mers, adica i-au disparut durerile, dar am avut sentimentul ca nu se terminase totul. dupa cateva zile i-au revenit durerile (si neincrederea cu care privea bioenergia) si nu am vrut sa mai insist.

nu e vorba de bioenergie. e vorba de puterea supranaturala a lui Dumnezeu, si cum poate cineva obisnuit sa aiba acces la ea - fara cursuri, diplome, etc

de exemplu in ultimul video din linkul ala e un baiat care explica cum a vindecat pe cineva fara ca macar sa puna mana pe ea. Pur si simplu a "comandat" vindecarea din cuvinte.

La fel si tipul din primul videoclip

ceva de genul "In numele lui Isus, comand ca aceasta boala sa fie vindecata"


Isus a spus ca orice este posibil pentru cel care crede. Iar tipul din ultimul video de care am zis a ca Dumnezeu insusi ia spus asa:

Citez:
"Tu nu mai esti Jimy cel mic, esti un fiu al lui Dumnezeu acum, cand declari ceva e ca un plan de actiune, iar credinta (cat de mult crezi ca se va intampla) e ca o stampila de aprobare".

Si e verificat si in scriptura:
Marc 11:24
De aceea vă zic vouă: Toate câte cereți, când vă rugați, credeți că le-ați primit și le veți avea.  

Asa se explica de ce skeptici nu pot sa faca astfel de miracole. Ei vad un documentar la tv despre stiinta si din cauza asta devin convinsi ca miracolele nu exista. Nici popii care pun credinciosii sa venereze ciolanele nustiucarui sfant nu ajuta situatia, si astfel cand chiar se intampla ceva, nu se mai obosesc sa se uite cu atentie si sa verifice, din cauza tuturor pistelor false cu care sunt inconjurati.

Intregul pasaj din mar 11:

23.   Adevărat zic vouă că oricine va zice acestui munte: Ridică-te și te aruncă în mare, și nu se va îndoi în inima lui, ci va crede că ceea ce spune se va face, fi-va lui orice va zice.
24. De aceea vă zic vouă: Toate câte cereți, când vă rugați, credeți că le-ați primit și le veți avea.  
25. Iar când stați de vă rugați, iertați orice aveți împotriva cuiva, ca și Tatăl vostru Cel din ceruri să vă ierte vouă greșealele voastre.
26. Că de nu iertați voi, nici Tatăl vostru Cel din ceruri nu vă va ierta vouă greșealele voastre.


"@sorin520"

 sorin520, on 4th June 2009, 12:34, said:

O perasoana de sex feminin pina in 35 ani are un tratament pentru dureri de cap si peste 35 altul Depinde pe care din ele le-ai incercat

cred ca nu ai vazur cum se face o vindecare in numele lu Isus.

Spuii "In numele lui Isus comand durerea de cap sa fie vindecata" si daca ai credinta se va vindeca. Nu trebuie sa sti ce metoda se foloseste, traba ta e sa ai credinta cum am scris in alt post

Edited by neo1234, 05 June 2009 - 07:06.


#131
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 AMAN_SER, on 4th June 2009, 17:57, said:

Concret, care sunt factorii care influenteaza schimbarea la varsta asta fix, as vrea sa stiu si eu ce ma paste, care e baza anatomica sau fizionomica , chiar sunt curios.




Esti femeie?
Incepe sa se reduca productia de androgeni Factorii:obisnuinta,rutina,

#132
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008

 sorin520, on 4th June 2009, 18:22, said:

Cu bărbatul!Începe să piardă din energie în ritm rapid
Pe unde o pierde? Pe la șacre ?

Edited by Stapanul_clonelelor, 05 June 2009 - 14:10.


#133
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 Stapanul_clonelelor, on 5th June 2009, 15:10, said:

Pe unde o pierde? Pe la șacre ?



Habarnam!
Poate știe vr'o colegă de 35 de ani!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate