Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Placi de lemn, PVC, bachelita, etc ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bluefish

bluefish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.05.2006
Salut,

As vrea sa stiu de unde as putea cumpara din Bucuresti niste placi cu diferite grosimi (intre 3 si 7 mm) din lemn multistrat (de ala de care foloseam la traforaj la scoala, cand eram mici), PVC si/sau bachelita. Cred ca si scandura normala ar fi ok, daca as gasi asa subtire, doar PFL (aglomerat) sa nu fie. Ideea e ca nu am nevoie de suprafete foarte mari (adica nu am nevoie de placi de 2x3 m cum as gasi la depozite, ci mai degraba ceva in jur de 1x1m). Pana acum am intrebat doar de lemn multistratificat prin Bricostore, Practiker, etc, dar mi-au spus ca din cauza ca nu prea s-au cerut, nu au mai comandat asa ceva de multisor. Intre timp mi-a picat fisa ca mi-ar putea fi bune si alte materiale gen PVC sau bachelita.

Va multumesc pentru orice fel de indicii!

#2
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
De ce nu vrei sa ne spui ce vrei sa faci?,poate sunt si alte solutii sau putem sa invatam de la d-vs. :D

#3
bluefish

bluefish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.05.2006

 adi_master, on Apr 7 2008, 14:46, said:

De ce nu vrei sa ne spui ce vrei sa faci?,poate sunt si alte solutii sau putem sa invatam de la d-vs. :D

Am un nou hobby - construiesc bumeranguri  :w00t: . Pana acum am folosit doar lemn stratificat de 4 mm (gasit intamplator prin casa), dar nu e suficient de rezistent, si pt diferite modele am nevoie de alte grosimi si calitati ale materialului. Vrei idee deci?

Edited by bluefish, 07 April 2008 - 16:38.


#4
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
tego?

#5
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007

 bluefish, on Apr 7 2008, 16:38, said:

Vrei idee deci?
Interesant na-m incercat niciodata sa folosesc unul sau mai corect nu stiu sa fii tinut unul in mana,dar as proba odata poate imi place!!! :)
Mai mult tin teul si echerul in mana!!

Edited by adi_master, 07 April 2008 - 20:20.


#6
bluefish

bluefish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.05.2006

 adi_master, on Apr 7 2008, 20:19, said:

Interesant na-m incercat niciodata sa folosesc unul sau mai corect nu stiu sa fii tinut unul in mana,dar as proba odata poate imi place!!! :)
Mai mult tin teul si echerul in mana!!

hehe...e fun sa te joci cu unul (si nici macar nu depinzi de keful unui partener pt asta, ca la freesbee de exemplu  :P ) ...si e si mai fun sa le construiesti. cat despre teu, cu putin smirghel, poate niste plumb si indemanare il poti 'sculpta' in asa fel incat daca il arunci, sa se intoarca la tine.  :thumbup:


BTW, multumesc mult mutulica_41 m-am uitat dupa TEGO pe google, si e un punct de plecare foarte bun. am gasit un depozit cu tot felul de tipuri de placaj in brasov...sa vad daca gasesc asa ceva si in bucuresti, si mai ales daca pot lua in cantitati mici.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate