Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

patrate decorative pt pereti

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ov3rd0ze

ov3rd0ze

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.02.2007
Salutare tuturor

din dorinta de a face ceva special pe pereti am dat peste aceste lucruri care mi s-au parut foarte interesante
wallter squares
Sunt niste motive geometrice din lemn cu banda dublu-adeziva care se lipesc de pereti.
Ati vazut pe la noi asa ceva? Ma gandeam eu ca iau niste sipci de marimi diferite si le lipesc intre ele :D , dar la o privire mai atenta se observa ca laturile sunt de grosimi diferite... au colturile usor rontujite... nu au cum sa iasa bine, si 42$ pe 8 patrate +ce-o mai fi si transportu... sa ma ierte D-zeu, da mi se pare cam mult.
ce parere aveti?

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Sunt scumpe pt ca este multa manopera iar la ei este platita nu ca la noi  ;) .
Sa ne gindim putin numai la sipca care trebuie finisata , vopsita , exact ca la o rama de tablou , banda dubluadeziva costa 15 ron /m cea de buna calitate si 7,5ron/2m mai slabuta. Cel mai bine e sa mergi la un atelier sa te informezi cit ar costa 8 rame de diferite dimensiuni.
Cel mai ieftin iesi daca cumperi 8 rame de tablou de la magazinele gen "39.000" iar vopsea este si la 200gr sau sunt spray-uri cu vopsea.
numai bine

#3
MirelaLucia

MirelaLucia

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 11.01.2007

View Postov3rd0ze, on Dec 6 2007, 21:14, said:

Salutare tuturor

din dorinta de a face ceva special pe pereti am dat peste aceste lucruri care mi s-au parut foarte interesante
wallter squares
Sunt niste motive geometrice din lemn cu banda dublu-adeziva care se lipesc de pereti.
Ati vazut pe la noi asa ceva? Ma gandeam eu ca iau niste sipci de marimi diferite si le lipesc intre ele :D , dar la o privire mai atenta se observa ca laturile sunt de grosimi diferite... au colturile usor rontujite... nu au cum sa iasa bine, si 42$ pe 8 patrate +ce-o mai fi si transportu... sa ma ierte D-zeu, da mi se pare cam mult.
ce parere aveti?
sunt misto dar unde le pui? iti trebuie o camera foarte mare, generoasa, foarte luminata si cu o mobila contemporan minimalist.

#4
ov3rd0ze

ov3rd0ze

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.02.2007
camera de de 11m lungime si vreo 3.20 latime.. vine ~35mp deci e destul de mare, e mansarda si are 3 ferestre velux din acelea in tavan, care asigura o luminozitate destul de buna, zic eu, in afara de ferestrele de pe pereti. Restul mobilierului l-am ales dupa stilul japonez Tatami... daca veti da un search pe google veti observa piesele de mobilier foarte minimaliste, care urmeaza niste linii drepte si simple. Voi pune ceva mai pe seara un proiect pe care l-am facut in google sketchup, poate ma mai ajutati cu sugestii :)

#5
MirelaLucia

MirelaLucia

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 11.01.2007

View Postov3rd0ze, on Dec 7 2007, 17:08, said:

camera de de 11m lungime si vreo 3.20 latime.. vine ~35mp deci e destul de mare, e mansarda si are 3 ferestre velux din acelea in tavan, care asigura o luminozitate destul de buna, zic eu, in afara de ferestrele de pe pereti. Restul mobilierului l-am ales dupa stilul japonez Tatami... daca veti da un search pe google veti observa piesele de mobilier foarte minimaliste, care urmeaza niste linii drepte si simple. Voi pune ceva mai pe seara un proiect pe care l-am facut in google sketchup, poate ma mai ajutati cu sugestii :)


pai inainte sa ne ceri parerea, ar fi trebuit sa vii cu detaliile astea  :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate