Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sistem minispectacole ultraportabil

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
victorz82000

victorz82000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.05.2005
Mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi... Nu e domeniul meu.

Imi trebuie un sistem complet de sonorizare pentru un mini spectacol unde voi pune muzica de pe un cd (clasica sau ceva asemanator ca si sonoritate) si vor vorbi (si vor canta) trei persoane (le vor trebui lavaliere). Totul va avea loc in interioare de gen restaurant si nu imi trebuie putere mare, ci mai degraba fidelitate si portabilitate maxima. De asemenea, nu vreau sa fie o investitie costisitoare. Ce aparatura imi trebuie? Eu ma gandesc la doua boxe (active/pasive?), mixer (cu trei intrari pt microfoane?), trei sisteme lavaliera-emitator-receptor si cd player. Ce specificatii ar trebui sa aiba sau ce modele recomandati? Sa introduc mai degraba un laptop?

Multumesc!

#2
myhyx

myhyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 16.09.2007

View Postvictorz82000, on Oct 17 2007, 01:44, said:

Mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi... Nu e domeniul meu.

Imi trebuie un sistem complet de sonorizare pentru un mini spectacol unde voi pune muzica de pe un cd (clasica sau ceva asemanator ca si sonoritate) si vor vorbi (si vor canta) trei persoane (le vor trebui lavaliere). Totul va avea loc in interioare de gen restaurant si nu imi trebuie putere mare, ci mai degraba fidelitate si portabilitate maxima. De asemenea, nu vreau sa fie o investitie costisitoare. Ce aparatura imi trebuie? Eu ma gandesc la doua boxe (active/pasive?), mixer (cu trei intrari pt microfoane?), trei sisteme lavaliera-emitator-receptor si cd player. Ce specificatii ar trebui sa aiba sau ce modele recomandati? Sa introduc mai degraba un laptop?

Multumesc!
Laptopu e o idee buna... Ca Cd-Playeru... :o  Daca e un singur '''Concert""" eu zic sa nu dai bani asa multi pe atatea Echipamente.... Mai bine inchiriezi ^_^ Iar ce ai specificat tu mai sus e bine...  :lol:

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006
Laptopul în sine e o idee proastă, datorită slabei calități a plăcii de sunet. Dacă e doar o reprezentație, nu se justifică a se cumpăra un asemenea sistem, se poate închiria. Dacă e vorba de ceva oarecum permanent, cumpărarea se justifică doar dacă veniturile obținute vor amortiza costul investiției, care va fi mărișoară dacă se doresc echipamente de calitate. Recomandări se pot face, dacă am avea o idee cam în ce buget să se încadreze.

#4
victorz82000

victorz82000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.05.2005
Multumesc pentru raspunsuri!
Nu va fi doar un spectacol, vor fi mai multe, iar echipamentul va putea fi utilizat si cu alte ocazii. Am mentionat laptopul doar ca sa inlocuiasca cd-player-ul. Aceste mini-spectacole vor avea loc la petreceri, in restaurante, de obicei. Ce putere as avea nevoie in asemenea spatii? Bugetul e restrans... :)

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006
La buget restrâns, cea mai bună variantă e o pereche de boxe active, 15 inchi + driver, de 300+100W, un mixer și 3 microfoane de cât permite bugetul (dar la astea eu nu m-aș zgârci prea mult, dacă se cântă live). Sau două boxe pasive și mixerul ăsta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate