Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Compozitori

De ce le e frica romanilor sa fie...

Cafenea de o noapte

Omw dear, ai inchis zeci de topic...
 Cine vrea sa plec eu de pe SP?

Omw nu doarme

Random generator

Eurovision 2014
 O curiozitate despre PS4

Ma ofer , la experienta mea, sa v...

A fost Ceausescu Dictator?

[Ajutor] IPHONE 3GS
 programe radio online

Muzica romaneasca nepieritoare

Client e-mail

Persoana privata

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

probleme wireless laptop asus

• Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

ovladon

ovladon

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 233.911

Am achizitionat un laptop asus f3t ce avea drept sistem de operare windows vista. Deoarece acest sistem de operare folosea foarte multe resurse, am formatat laptop-ul si am instalat windows xp. Totul merge foarte bine cu driverele instalate, mai putin partea de wireless. Am achizitionat si un acces point wireless tot asus, dar nu merge nicidecum, in sensul ca nu reusesc sa fac cele 2 sa se vada in retea. Ce pot face in cazul acesta? In device manager, imi arata ca lipsesc urmatoarele drivere de la categoria "other devices": base system device, inca un base system device, modem device on high definition audio bus si USB 2.0 image capture controller.

c14h3r

c14h3r

Membru nesanatos..

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 259.505
  • Locație: mangalia

Vizualizare mesajovladon, pe Oct 5 2007, 13:52, a scris:

Am achizitionat un laptop asus f3t ce avea drept sistem de operare windows vista. Deoarece acest sistem de operare folosea foarte multe resurse, am formatat laptop-ul si am instalat windows xp. Totul merge foarte bine cu driverele instalate, mai putin partea de wireless. Am achizitionat si un acces point wireless tot asus, dar nu merge nicidecum, in sensul ca nu reusesc sa fac cele 2 sa se vada in retea. Ce pot face in cazul acesta? In device manager, imi arata ca lipsesc urmatoarele drivere de la categoria "other devices": base system device, inca un base system device, modem device on high definition audio bus si USB 2.0 image capture controller.

adica mai pe scurt iti lipsesc urmatoarele: driver-ul audio (UAA bus driver), driver-ul de la cititorul de card-uri, driver-ul de la webcam. wireless-ul iti apare cu lamaie (daca nu are driver/driver partial instalat) la ethernet devices. pe langa astea iti mai trebuie instalat si ATKACPI INF driver si ATKACPI Utilities. pentru wireless se instaleaza Wireless Console primul si apoi driver-ii. mare parte din driver-i ii gasesti pe site la asus dar trebuie sa-i cauti. incearca de aici http://support.asus....SLanguage=en-us

Editat de c14h3r, 05 ianuarie 2008 - 18:15.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 0

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi