Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sa iau sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Salut! Folosesc la calculator o statie Pioneer legata la o placa de sunet Creative SB 4.1(16 bit). As vrea sa stiu daca se imbunatateste calitatea sonora cu o placa de sunet Creative Audigy SE sau 2, pe 24 bit, avand in vedere ca folosesc statie la computer si nu sistem. Majoritatea vanzatorilor mi-au zis ca nu cred ca o sa se imbunatateasca daca folosesc statie(adica doar o iesire de la placa), dar la un sistem se imbunatateste. As vrea sa aud mai multe pareri ca sa ma pot hotari! Multumesc anticipat! :D

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttavykbt, on Jan 12 2007, 18:46, said:

Salut! Folosesc la calculator o statie Pioneer legata la o placa de sunet Creative SB 4.1(16 bit). As vrea sa stiu daca se imbunatateste calitatea sonora cu o placa de sunet Creative Audigy SE sau 2, pe 24 bit, avand in vedere ca folosesc statie la computer si nu sistem. Majoritatea vanzatorilor mi-au zis ca nu cred ca o sa se imbunatateasca daca folosesc statie(adica doar o iesire de la placa), dar la un sistem se imbunatateste. As vrea sa aud mai multe pareri ca sa ma pot hotari! Multumesc anticipat! :D
parerea mea este ca nu se justifica investitia, nu vei simti diferenta (cel putin nu o diferenta care sa merite banii dati, parca e pe aproape de 100 de roni)
pune banii la banca cu dobanda, ei vor creste, preturile scad, si cand ai bani de un M Audio Audiophile2496  :coolspeak:   (acum e vreo 450 de roni, cred, si mai scade), crede-ma ca vei simti diferenta!

#3
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Ai sau ai auzit o astfel de placa?(nu prea am auzit de ea, vad ca e cam performanta si cam scumpa, nu prea vad cum as lega-o la statia mea). E diferenta mare intre Audigy si ea in cazul in care folosesc statie?

#4
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Nu mai are nimeni nici o parere???

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttavykbt, on Jan 12 2007, 21:37, said:

Ai sau ai auzit o astfel de placa?(nu prea am auzit de ea, vad ca e cam performanta si cam scumpa, nu prea vad cum as lega-o la statia mea). E diferenta mare intre Audigy si ea in cazul in care folosesc statie?
am o MAudio Delta 1010LT, am auzit Audiophile2496, am doi prieteni care au asa ceva
la amplificator banuiesc ca ai intrarile pe RCA, Audiophile are iesirea tot pe RCA, cablu se gaseste la orice magazin (tu acum probabil folosesti un cablu jack-RCA)
nu prea poti compara Audigy cu Audiophile, diferenta e mare, singurul impediment ar fi ca si intrarea e tot pe RCA, daca folosesti un microfon cu cablu cu jack vei avea nevoie de un adaptor (se gaseste)
daca vrei sa treci pe 5.1 ia-ti Audigy, daca vrei sa ai un sunet bun (mai ales ca ai si un sistem audio stereo, deci probabil ca stii despre ce e vorba in propozitie, compara sunetul de la tine cu sunetul de pe 5.1) parerea mea e ca cel mai bun raport calitate/pret e Audiophile 2496

#6
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Nici nu ma gandesc sa trec pe sisteme. Pe statie am 6 boxe(4x80W), deci imi place tare! :D Vroiam sa mai fac ceva(daca se poate) sa am o claritate si mai buna a sunetului cu un buget mai mic(pana in  200 lei). Mersi pentru parerea ta! Se pare ca o sa mai astept sa mai vedem ce kestii mai apar :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate