Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

DTS: SB Live Value + CAT907

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
bassethound

bassethound

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.03.2006
Pe scurt: am incercat sa ascult o imagine de cd dts folosind PowerDVD si legand iesirea digitala din SB prin coaxial la receiver. CAT-ul "se prinde" ca e semnal codat DTS, afiseaza DTS pe display, insa se aude foarte sacadat melodia, de fapt nu se aud decat niste fragmente foarte scurte cu pauze intre ele. Am vazut ca sunt destui pe-aici care au CAT 907. A mai incercat cineva sa asculte in DTS? Am gresit ceva sau nu am configurat cum trebuie? Sau o fi din placa de sunet? Astept pareri.

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postbassethound, on Jul 24 2006, 04:30, said:

Pe scurt: am incercat sa ascult o imagine de cd dts folosind PowerDVD si legand iesirea digitala din SB prin coaxial la receiver. CAT-ul "se prinde" ca e semnal codat DTS, afiseaza DTS pe display, insa se aude foarte sacadat melodia, de fapt nu se aud decat niste fragmente foarte scurte cu pauze intre ele. Am vazut ca sunt destui pe-aici care au CAT 907. A mai incercat cineva sa asculte in DTS? Am gresit ceva sau nu am configurat cum trebuie? Sau o fi din placa de sunet? Astept pareri.
Incearca sa arzi pe un CD imaginea aia...
PS: Sper ca ai bifat "SPDIF pass-trough" in driverele Creative si "send signal to external decoder" (sau asa ceva) in PowerDVD :)

Edited by SuperDuper, 24 July 2006 - 11:24.


#3
bassethound

bassethound

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.03.2006
Bineinteles ca am activat optiunea cu "external decoder" in PowerDVD. Cat despre "SPDIF pass-trough", nu am gasit nimic asemanator in driverele mele de Creative. O sa incerc si sa scriu imaginea pe un CD. Totusi, nu imi dau seama care ar fi diferenta (o montasem cu Nero ImageDrive)...
Alte sugestii / pareri ?

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postbassethound, on Jul 24 2006, 10:21, said:

Bineinteles ca am activat optiunea cu "external decoder" in PowerDVD. Cat despre "SPDIF pass-trough", nu am gasit nimic asemanator in driverele mele de Creative. O sa incerc si sa scriu imaginea pe un CD. Totusi, nu imi dau seama care ar fi diferenta (o montasem cu Nero ImageDrive)...
Alte sugestii / pareri ?
Nu ai asa ceva:
Attached File  setari.JPG   33.34K   39 downloads
Probabil ca nu vei avea optiunea cu DTS build-in decoding oricum...

Edited by SuperDuper, 24 July 2006 - 21:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate