Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#26929
madasat

madasat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.12.2014
si imi trebuie alt fir sau cum

#26930
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
In spate la STB HD si PVR ai o mica mufa in care se introduce un cablu optic. Are un mic capac, iar inauntru se vede o "luminita" rosie.
Celalalt capat il pui la un aparat ce are intrare optica digitala.

#26931
madasat

madasat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.12.2014
aha am inteles.multumesc pt lamurire

#26932
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014
Stie cineva daca Sundance va fi definitiv in pachetul tv L sau numai cateva zile  (cum se intampla cu hbo cateodata) deoarece vad ca la mine merge fara sa am pachetul hd.

#26933
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
http://forum.softped...espre-grila-hd/

In perioada 28.11 - 03.12.2015 postul Sundace Channel HD poate fi urmarit si de catre abonatii care nu aveau acces la acest post, cu ocazia Festivalului International de film Sundance.

#26934
alinworm

alinworm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 28.06.2008
Am vreo 3 receivere noi HD IpTV Kaon 7356 , se pot folosi in afara retelei telekom? Ca si media playere? Le as vinde cu 100 lei bucata!

#26935
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Au USB functional pt a reda filme? Incearca si ne spui. Ca receiver pt DTH in alta retea nu poti.

#26936
cozoje

cozoje

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 14.08.2008

View Postalinworm, on 30 noiembrie 2015 - 13:30, said:

Am vreo 3 receivere noi HD IpTV Kaon 7356 , se pot folosi in afara retelei telekom? Ca si media playere? Le as vinde cu 100 lei bucata!

Dar in reteaua telekom fibra optica merg? sau pot folosi un receiver  mai bun ????

#26937
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postalinworm, on 30 noiembrie 2015 - 13:30, said:

Am vreo 3 receivere noi HD IpTV Kaon 7356 , se pot folosi in afara retelei telekom? Ca si media playere? Le as vinde cu 100 lei bucata!
Funcționează doar în rețeaua Telekom, dacă sunt libere de contract le poți vinde fără probleme.

View Postcozoje, on 02 decembrie 2015 - 15:45, said:



Dar in reteaua telekom fibra optica merg? sau pot folosi un receiver  mai bun ????
Nu poți  folosi alt echipament în afară de cel furnizat de Telekom.

#26938
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 09.02.2012
Astazi am fost sunat de la Telekom, sa prelungesc abonamentul care expira la anul in februarie, pe inca 2 ani dar tot in conditiile actuale adica eu avand TV L, internet L si Voce S pt care platesc in jur de 107 lei pe luna, a zis ca nu exista alta oferta pt prelungirea abonamentului iar eu nu am acceptat .
A reusit cineva de curand sa obtina oferta la prelungirea abonamentului sau ce as putea sa obtin ?

#26939
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Eu in septembrie.
Internet L, TV L, Voce M, HBO GO, Voyo si inca un abonament in plus pe langa astea (inca 4 STB) total factura 138 lei.
Chirie zero la 2 SD si la unul PVR (primite gratis)

#26940
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 09.02.2012
Eu am 3 STB-uri, 2 SD si unul HD, dintre acestea 2 sunt cu chirie cel HD si unul SD.
Dorin, tu cum ai procedat, ai negociat de mai multe ori cu ei ?

#26941
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
De foarte multe ori. Am trimis acum 2 ani si anul asta solicitare de reziliere (cerere completata si copie CI).
Acum 2 ani am refuzat de 3 ori oferta lor si m-au induplecat cu un HD PVR chirie zero si Voyo gratis.
Anul asta aveam o lista si am ajuns la HBO GO la 2 euro, Voyo la 0,8 euro iar toate HD plus HBO si HBO Comedy la 1,5 E.
Si inca o reducere la intreg pachet de 4 euro.

#26942
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postdorin_2k, on 02 decembrie 2015 - 20:33, said:

De foarte multe ori. Am trimis acum 2 ani si anul asta solicitare de reziliere (cerere completata si copie CI).
Acum 2 ani am refuzat de 3 ori oferta lor si m-au induplecat cu un HD PVR chirie zero si Voyo gratis.
Anul asta aveam o lista si am ajuns la HBO GO la 2 euro, Voyo la 0,8 euro iar toate HD plus HBO si HBO Comedy la 1,5 E.
Si inca o reducere la intreg pachet de 4 euro.
Nu este gratis HBO GO?

Edited by Nimcid25, 02 December 2015 - 20:38.


#26943
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Nu. 2 euro platesc pt el.
Sau total

Total Pachet Telekom Romania PACHET 3P   19,87 EUR (4 STB TV L cu HBO, HBO Comedy, HD, Voyo si HBO GO, STB HD  si HD PVR, Voce M, Internet L)
Total Pachet Telekom Romania PACHET 1P 5,47 EUR (4 STB TV L)
(aici sunt o gramada de reduceri si nu stiu sigur la ce e reducerea: STB, abonament, Voyo sau HBO GO, ca am si fara nume reduceri Posted Image )
Mai am al noua-lea STB (pe alt contract insa de la un coleg)

Edited by dorin_2k, 02 December 2015 - 20:44.


#26944
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007

View PostRango, on 02 decembrie 2015 - 20:19, said:

Eu am 3 STB-uri, 2 SD si unul HD, dintre acestea 2 sunt cu chirie cel HD si unul SD.
Dorin, tu cum ai procedat, ai negociat de mai multe ori cu ei ?
Cerere semnata si scanată la [email protected] , unde specifici doleanțele + copie carte de identitate
Au sa te contacteze in 1-2 saptamani .
Am obtinut stb hd pvr cu chirie zero, grila TV L , 4 stb-uri in total din care 2 hd(cel pvr inclus aici) .
Nu platesc chirie la niciun stb(2 sunt ale mele, 2 in custodie) . Am primit exact ce am cerut din prima oferta.
Nu mai am alte servicii de la Telekom, probabil cei televiziune+ internet+voce pot obtine oferte si mai bune.
Pret total ~36 lei/luna.

Edited by bog4u, 02 December 2015 - 22:09.


#26945
siru

siru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 09.06.2005
Am cateva intrebari despre serviciul de televiziune cu receiver HD PVR de la Telekom:

1) Se poate ca pe un televizor LCD sa conectez simultan (in paralel):
- un receiver HD cu cablu UTP catre router si cablu HDMI catre televizor
- alt cablu coaxial din router catre intrarea de antena a televizorului?

Cu aceste 2 conectari as dori sa folosesc televizorul in mod curent pe receiver HD (sursa de imagine fiind cablul HDMI), dar alteori si sa folosesc televizorul ignorand receiverul, deci cu sursa de imagini din cablul coaxial.
Eu sunt aproape sigur ca aceasta combinatie functioneaza, dar mi-ar placea sa am confirmari.

Motivatie: am un televizor cu Smart TV si cu functie de inregistrare a emisiunilor (pe cablu coaxial), dar as dori sa folosesc si functia de inregistrare a receiverului. Am inteles ca receiverul nu poate inregistra decat anumite emisiuni (daca am inteles bine). Totodata sunt constient ca anumite canale sunt codate si se pot vedea doar prin receiver HD (sau cu CAM CI+, dar e alta discutie).

2) Receiverul HD are o functie de inregistrare a emisiunii curente apasand pe un anumit buton in timpul emisiunii.
Inregistrarea va cuprinde intreaga emisiune (adica si partea de emisiune care a rulat inainte de apasarea butonului, precum ar fi normal) sau numai de la momentul apasarii si pana la finalul ei?


Multumesc in avans celor ce vor da raspunsuri.

Edited by siru, 03 December 2015 - 11:47.


#26946
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009
Nu sunt sigur dacă te referi la o transmisie prin cablu (DVB-C) sau pe satelit (DTH). Dacă e vorba de prima, aici nu e topicul potrivit pentru întrebările tale... topicul corect este: http://forum.softped...-de-posturi-hd/ . Dacă totuși te referi la DTH, nu văd ce caută routerul pe acolo...?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate