Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Electrica auto Alarme auto

- - - - -
  • Please log in to reply
879 replies to this topic

#685
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Ai pager pe 2 cai(si primeste info de la masina, nu doar trimite comenzi spre masina) sau doar telecomandã?
Posibil sa fie ceva legat de comunicarea cu pagerul.

#686
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,444
  • Înscris: 16.05.2007
oager pe doua cai.
o duc luni sa vada ce o trezeste fara nicio actiune.

#687
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Nu stiu daca se poate regla puterea de emisie a alarmei sau alti parametri dar ma gandesc ca de la comunicarea cu pagerul sunt varfurile alea de consum.


#688
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,444
  • Înscris: 16.05.2007
da dar nu indica nimic, normal cand comunica se aprins ledurile, cei de la falcon ziceau ca nu e normal, asa ca luni o vor pune la testat.
Sunt curios, am sistemul pe doua masini si la una si la cealalta nu pot tine bateria in parametrii, deocamdata testam una, daca se descopera hiba o bagam si pe a doua la testat.

Edited by liberlamare, 04 March 2014 - 11:28.


#689
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Alarma comunica din cand in cand cu pagerul indiferent daca e vreo problema sau nu si tind cont ca de obicei bate destul de departe, e normal sa creasca consumul in mom ala.

#690
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,444
  • Înscris: 16.05.2007
oi vedea, vin luni cu rezultatul.
eu am varianta pana la 500 m.

Edited by liberlamare, 04 March 2014 - 11:30.


#691
levente1

levente1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2014
buna am o inchidere centralizata figther GT-325 si nu am manualul de instalare ma poate ajuta cineva?Multumesc

#692
mereuprobleme

mereuprobleme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 31.08.2010
Salut colegi,vreau sa-mi schimb alarma de pe masina si doresc cateva pareri de la cunoscatori,momentan am o alarma avital 3100 montata pe masina.

#693
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
daca spui si despre ce masina este vorba ar fi perfect.

#694
lucian1963

lucian1963

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 15.06.2007
http://www.alarmecon...rma-TSA-03.html

AUTO Mitsubishi Pajero Sport 2005 ...
Dimineata deschis cu telecomanda, dupa 8 min cand sa armez, n-a mai vrut.... Acumulator ok la telecomanda...Cealalta telecomanda a fost functionala...Model de telecomanda cu aparatoare glisanta...vezi link...


Nu stiu tipul alarmei si nici codul de dezactivare, sau reprogramare...

E vreo procedura de resincronizare cumva? ... Sau cum pot avea iarasi 2 telecomenzi functionale?

Merci

Edited by lucian1963, 27 April 2014 - 20:52.


#695
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
verifica in primul rand daca telecomanda emite.simplul fapt ca se aprinde martorul (led-ul ) nu certifica si faptul ca emite semnl de radiofrecventa.abia dupa aceea te apuci sa cauti procedura de sincronizare.

#696
nicuberbec01

nicuberbec01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 26.09.2011
Alarma Maat 679 :in septembrie 2013 cu ajutorul lui Fratello din forum, am scos alarma din modul valet.
Inca o data ,multumesc Fratello. Dar, de atunci ,daca uit cheia in contact cand cobor din masina , dupa aprox . 30 secunde se armeaza alarma si se blocheaza usile. Mi s-a intamplat de doua ori, finnd nevoit sa vin acasa sa iau dublura cheii(alarmei).
Se poate rezova cumva ?

Edited by nicuberbec01, 02 May 2014 - 05:51.


#697
iulicuta2000

iulicuta2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 07.04.2005
cu contactul pus apesi butonul "valet" de 5 ori ,iar la ultima apasare din cele 5 il tii apasat cca 3-4 secunde pana clipesc de doua ori luminile de semnal,apesi pe butonul de armare al telecomenzii,dupa apasare trebuie sa ai 3 semnale luminoase daca functia e activata,sau un singur semnal luminos cand ai dezactivat-o :)

#698
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
unde pot gasi bitwriter pt parametrizarea VIPER?

#699
MisterGriffin

MisterGriffin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.04.2014
Salutare !
Am achizitionat acum 2 zile un Ford Focus 2 Hatchback (Ghia), an 2010, 138.000 km, adus din Franta. Sunt foarte multumit de masina, insa am o problema ce nu-mi da pace : afisajul de bord nu se opreste niciodata ! Am inchis masina, am observat ca inca este aprins, dar am crezut ca se va opri dupa cateva minute. A doua zi, surpriza : afisajul de bord inca era activ. Masina are 3 luni de garantie, sa le fac o vizita celor de la Ford, sau exista o solutie mai simpla pentru aceasta problema ?
Multumesc !

#700
nicuberbec01

nicuberbec01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 26.09.2011

View Postiulicuta2000, on 02 mai 2014 - 07:55, said:

cu contactul pus apesi butonul "valet" de 5 ori ,iar la ultima apasare din cele 5 il tii apasat cca 3-4 secunde pana clipesc de doua ori luminile de semnal,apesi pe butonul de armare al telecomenzii,dupa apasare trebuie sa ai 3 semnale luminoase daca functia e activata,sau un singur semnal luminos cand ai dezactivat-o Posted Image
Poate e vremea sa o inlocuiesc, dupa ce armez din nou am numai doua semnale luminoase, nu trei, si daca ies din masina si las cheia in contact, dupa 30 secunde se inchid usile automat.
Am inceput sa merg cu al doilea dispozitiv al alarmei in buzunar, pentru deblocare. Multumesc pentru atentie si sfaturi.

#701
aurelvoinea

aurelvoinea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2008
Am o alarma K9 mundial 2 si de curand m-a lasat si a doua telecomanda ,stie cineva unde le pot repara ? Nu sant bateriile de vina ca ramane ledul aprins si armeaza alarma si atat .

#702
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
verificati starea microcontactelor din telecomanda.cu un tester de telecomenzi verificati daca mai emite sau nu.daca emite,incercati o resincronizare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate