Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Cea mai buna reteta de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
1776 replies to this topic

#1189
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Deci mananci si altele, nu doar cele spuse anterior :)

#1190
marinescuelena

marinescuelena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.07.2014
Eu am incercat cura cu bors, mi s-a parut mai simpla si mai usor de respectat. Surprinzator a avut efect, incet, dar sigur, binenteles m-am abtinut de la prajeli si sucuri acidulate. Am tinut cura 3 saptamani, o cana cu un sfert de ora inainte de masa, am incercat sa respect aceleasi ore dar nu prea mi-a iesit.  Am gasit un articol in care scria detaliat cam tot ce trebuie sa faci sa tii cura asta pe un blog. In primele zile nu am putut sa-l beau asa sec, asa ca l-am indulcit cu sirop de sfecla de zahar.
Va recomand sa incercati. Acum fac pauza 2 saptamani sa vad ce se intampla, daca kilogramele se pun la loc, revin cu detalii.

Edited by diorama, 25 July 2014 - 18:11.
Fara link. Mersi!


#1191
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

View Postmarinescuelena, on 25 iulie 2014 - 11:05, said:

Eu am incercat cura cu bors, mi s-a parut mai simpla si mai usor de respectat. Surprinzator a avut efect, incet, dar sigur, binenteles m-am abtinut de la prajeli si sucuri acidulate. ...

Daca intelegi ce vreau sa spun...

Edited by AlexEn, 04 August 2014 - 08:43.


#1192
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005
Iaca na, ca trecura doi ani de cand am dat jos 17 kile si nu doar ca nu le-am pus la loc, am mai scazut vreo 3. Sala de 3-4 ori pe saptamana ajuta sa tina muschii tonifiati.
Nu mai stiu cine zicea ca ne auzim peste doi ani, insa o sa stie ea cu siguranta.

Evident, cred in continuare ca cea mai buna cura de slabire e sa manaci echilibrat si sa nu renunti complet la ce iti place, ci doar sa reduci cantitatile; orice cura de slabire, care presupune o schimbare drastica a dietei, se va termina intr-o buna zi si te vei intoarce la ce mancai inainte, de aia de regula nu au efect pe termen lung.

#1193
aurelian27

aurelian27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 28.06.2014

View Postantalis, on 13 martie 2006 - 16:33, said:

Cea mai buna reteta de slabit
Stop eating like a pig and exercise.
Iti spune ceva?

#1194
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e chiar asa! Dar cu putin efort se poate slabi. Trebuie renuntat la cola& stuff

de ex eu am renuntat la cola, beau 1-2 pe spat si amdat jos 2 kile fara sa renunt la altceva... ba din cotra mananc mai multa paine de ex

Edited by MembruAnonim, 18 August 2014 - 20:37.


#1195
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Normal, coca cola are 10% zahar.

#1196
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

View Postaurelian27, on 18 august 2014 - 20:26, said:

Stop eating like a pig and exercise.
Iti spune ceva?

Problema e ca unii cred ca ei mananca putin si tot se ingrasa.
O solutie e ca, dupa ce iti pui in farfurie, sa dai jumatate deoparte. Dupa un timp sigur vezi rezultatele. Idem cu ce pui in pahar.

Iar cu "exercise" iar e tricky, fiindca multi se duc la sala si cred ca au ars mult mai multe calorii decat ard de fapt si ca pot manaca pe saturate. Parerea mea e ca sportul te ajuta sa ai muschii tonifiati, nu sa slabesti (ma rog, daca stai trei ore pe banda si mananci cat o vrabie, da).

Edited by Aprilia, 19 August 2014 - 07:52.


#1197
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
O alta solutie e, in loc sa tot injumatatesti portii, sa tai de pe lista rahaturile si sa mananci doar ce trebuie. Nu slabesti rapid, dar ce-i sigur, e sigur. Si mananci cat iti trebuie. Una dintre marile frustrari ale curelor de slabire e foamea. In loc s-o suporti umil, mai bine o invingi.

#1198
aurelian27

aurelian27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 28.06.2014

View PostAprilia, on 19 august 2014 - 07:50, said:

Problema e ca unii cred ca ei mananca putin si tot se ingrasa.

Numarul de calorii conteaza nu cantitatea, poti sa mananci legume toata ziua si nu pui un gram pe tine, iar daca consumi doua felii de paine cu untura ai pus 1 kg.
Nu vei slabii niciodata daca nu esti in deficit caloric, si nu vei ramane nicodata slab daca dupa o perioda te apuca poftele.

#1199
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

View Postdiorama, on 19 august 2014 - 08:03, said:

O alta solutie e, in loc sa tot injumatatesti portii, sa tai de pe lista rahaturile si sa mananci doar ce trebuie. Nu slabesti rapid, dar ce-i sigur, e sigur. Si mananci cat iti trebuie. Una dintre marile frustrari ale curelor de slabire e foamea. In loc s-o suporti umil, mai bine o invingi.
Nu cred ca e cea mai buna solutie, fiindca daca iti place ceva, te tot gandesti la felul ala de mancare. Asta e problema tuturor curelor de slabire, ca un timp mananci altceva decat de obicei. E greu sa consideri "rahat" ceva ce iti place f mult sa mananci, indiferent cate calorii are, nu?!

#1200
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Nu e cea mai buna solutie pentru tine! Eu am spus ca e O ALTA solutie. Pentru cei care nu rezista senzatiei de foame, dar rezista cu succes poftelor. De exemplu dulciurile sunt un rahat iar unii se debaraseaza de ele f usor, prefera sa le taie usor de pe lista, atata vreme cat sunt satui si nu isi micsoreaza portia de carne cu salata, de exemplu.

#1201
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

View Postdiorama, on 19 august 2014 - 16:29, said:

Nu e cea mai buna solutie pentru tine! Eu am spus ca e O ALTA solutie. Pentru cei care nu rezista senzatiei de foame, dar rezista cu succes poftelor. De exemplu dulciurile sunt un rahat iar unii se debaraseaza de ele f usor, prefera sa le taie usor de pe lista, atata vreme cat sunt satui si nu isi micsoreaza portia de carne cu salata, de exemplu.

N-am prea vazut sa renunti usor la dulciuri pentru salata, insa ai dreptate ca pentru unii poate fi mai usor sa elimine anumite feluri de mancare. Am o colega care practic nu mananca nimic cu zahar adaugat, nu bea cola sau alte sucuri etc. Din pacate, e tot plinuta :(

#1202
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Poate mănâncă pâine, cereale, cartofi, orez, soia șamd.

#1203
riotrise

riotrise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 13.11.2011

View Postproxtu, on 22 august 2014 - 07:28, said:

Poate mănâncă pâine, cereale, cartofi, orez, soia șamd.
Care tot zahar sunt !

#1204
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Glucoză, chiar.

#1205
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Aprilia, nu lua cu titlu de exclusivitate dulciurile, am zis "de exemplu dulciurile sunt un rahat". As putea continua cu ce a scris Proxtu mai sus. Cerealele si amidonoasele ingrasa si ele.

#1206
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostAprilia, on 19 august 2014 - 07:50, said:

Problema e ca unii cred ca ei mananca putin si tot se ingrasa.
Da, pentru ca se ingrasa din aer, sau de la glanda.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate