Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Samsung galaxy J5 2015 problema jack

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
KaneGhoul

KaneGhoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 03.05.2015
Salut!
Am acest model de telefon si am observat ca daca conectez anumite casti nu merg. Mai am un s3, la ala mergeau toate, inclusiv o pereche de JVC-uri care daca o conectez la J5 are un joc, daca tin mufa castilor cu varful in sus (in telefon) merg, daca o las normal nu mai merg. Am cumparat chiar si o pereche de casti de J5 si tot au jocul acela.
Pot schimba jack-ul daca am garantie la telefon, daca telefonul prezinta urme de buzunar pe rame?
Sau daca zic aia ca nu poate fi schimbat jack-ul, il pot schimba intr-un gsm cu cel de pe s3, sau nu este compatibil?

#2
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016
Mama lor de telefoane. Asa am patit si eu la un Samsung S3... mai bine il arunci in capul unui chinez.

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Nici la mine nu merge cu toate modelele de casti. Am luat o pereche de la Samsung si merge bine.

#4
Dariusdd

Dariusdd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 08.12.2008
https://en.wikipedia...onnector_(audio)#TRRS_standards
Cam acesta este motivul pentru care nu ti-ar functiona anumite perechi de casti. Unele modele de telefoane in schimb suporta toate tipurile de conectoare.
Legat de jocul in jack: cumva asculti muzica la casti cu telefonul in buzunarul de la pantaloni in timp ce faci activitati fizice ce implica multa miscare sau alergat? E foarte probabil ca aceea sa fie cauza slabirii jack-ului. Cel mai usor ar fi sa-l duci la garantie, dar nu stiu daca ti-l primeste.

#5
doubai777

doubai777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.11.2015
Atat timp cat telefonul nu prezinta urme de cadere / soc mecanic / sticla sparta sau alte nebunii , ar trebui sa ti-l accepte fara probleme. Te duci la reprezentanta de langa Mall Afi , cu actele telefonului si cutie si da , ar trebui sa se rezolve usor problema , prin reparatie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate