Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Ram swap si low memory killer

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ssAndrey

ssAndrey

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.08.2015
buna. am cumparat aplicatia ROEHSOFT RAM Expander (SWAP) din play store si am facut 1000mb swap la ram cu swappiness 80. am testat cu terminal emulator si confirma ca merge dar tot nu pot avea mai multe aplicatii deschise, adica nu se umple swap-ul pana la 1000mb sau nici macar la 800mb de ex. ascult muzica, iar daca am 4-5 aplicatii deschise in background muzica se opreste. am auzit de low memory killer si am setat cu minfreemanager la toate 0. dar tot se inchid aplicatiile chiar daca nu e plina memoria swap.
ce ar trebui sa fac pt a folosi la maxim swapul si sa nu se mai inchida aplicatiile in background? e posibil acest lucru?

am galaxy j5 dual sim, lollipop 5.1.1

Attached Files


Edited by ssAndrey, 21 October 2016 - 11:42.


#2
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Unde e Kroghy sa zica ca RAM-ul de pe J5 este perfect pt orice ai face cu telefonul? Posted Image

#3
geekchronicles

geekchronicles

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.10.2016
SWAP-ul l-ai alocat pe card sau în memoria internă?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate