Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cartier Ozana, strada Gura Ialomitei: recomandari?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
CaroSC

CaroSC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2016
Buna tututor

Sunt in discutii avansate pentru achizitia unui apartament intr-un bloc din strada Gura Ialomitei, cartier Ozana.
Pretul este bun, apartamentul arata bine dar am primit referinte deloc bune despre zona.
Intradevar, ca sa ajung in locatie trebuie sa tai strada din spatele magazinului Penny, sunt acolo cateva blocuri care nu arata bine deloc.
M-ar interesa foarte mult parerea locuitorilor din zona, cat de sigura este?
Multumesc

Edited by CaroSC, 30 August 2016 - 08:00.


#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
aia, din cate stiu eu, acum cativa ani era o zona plina de drogati

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Naşii mei de botez au avut un apartament chiar pe strada Gura Ialomiţei, într-un bloc cu 10 etaje.
Eram mic, aveam cred că vreo 9 ani (deci prin 1983), când ei deţineau apartamentul acolo.
Ca să-ţi faci o idee despre acea zonă la acea vreme, îţi pot spune că liftul acelui bloc a fost incendiat. Bineînţeles că au făcut-o tot unii din zonă, nu venea cineva din Titan pentru aşa ceva.
Nu cred ca-n ziua de azi să fie cu mult mai sigură zona.

Aşa se explică preţul bun al apartamentului.

#4
CaroSC

CaroSC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2016
De fapt blocul acum se construieste. In zona sunt blocuri noi, arata bine. Doar faima cartierului se pare ca ramane...

#5
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Nu e nici un pericol.
Poți ieși din casă la orice oră. Nu-ți are nimeni treaba, chiar femeie de ești.

L.E. Stau în zonă.

#6
Anushk90

Anushk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.01.2009
Daca este spre strada Fetesti, mie mi se pare o zona ok. Daca este spre strada Varasti, acolo se aduna personaje dubioase.

Si noi urmeaza sa ne mutam in zona, pe Gura Crivatului. Am venit de mai multe ori seara prin cartier, pe jos pe strada Fetesti (dar intrand de pe Steriadi nu pe langa Penny), unde chiar nu am avut nici o frica, dar si cu masina pe Varasti/Crinul de Gradina, pentru ca este mai scurt. Pe Bratarii/Varasti/ zona este foarte nasoala, sunt usor panicata sa merg chiar si cu masina seara pe acolo. Partea buna e ca din ce am vazut "locuitorii" raman cat de cat in perimetru :).

Masina de politie patruleaza frecvent zona.

#7
CaroSC

CaroSC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2016
Strada Gura Ialomitei se intersecteaza cu strada Fetesti. Am vorbit cu un agent de la sectia 13, omul a fost cat se poate de sincer si mi-a recomandat sa mai caut.
Cel putin zona Buhusi categoric nu.

#8
ushba

ushba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.03.2016

 CaroSC, on 30 august 2016 - 12:36, said:

Strada Gura Ialomitei se intersecteaza cu strada Fetesti. Am vorbit cu un agent de la sectia 13, omul a fost cat se poate de sincer si mi-a recomandat sa mai caut.
Cel putin zona Buhusi categoric nu.

Toata zona Veresti-Postasului-Buhusi este cel putin ciudata dar daca esti baiat, nu ai prietena/sotie (de copil nici nu mai zic) si stii putin sa te impui pe cai non verbale totul e ok. Toate blocurile noi din zona sunt in zona de pret low spre very low dar totusi nu sunt prost construite.

#9
CaroSC

CaroSC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2016

 ushba, on 30 august 2016 - 13:33, said:


Toata zona Veresti-Postasului-Buhusi este cel putin ciudata dar daca esti baiat, nu ai prietena/sotie (de copil nici nu mai zic) si stii putin sa te impui pe cai non verbale totul e ok. Toate blocurile noi din zona sunt in zona de pret low spre very low dar totusi nu sunt prost construite.

Din cauza faimei crezi ca sunt preturile low? M-ai pus pe ganduri: sunt femeie trecuta de-o anumita varsta... nicidecum sa ma impun pe cai fie ele si non verbale...((((((

#10
ushba

ushba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.03.2016

 CaroSC, on 30 august 2016 - 13:42, said:


Din cauza faimei crezi ca sunt preturile low? M-ai pus pe ganduri: sunt femeie trecuta de-o anumita varsta... nicidecum sa ma impun pe cai fie ele si non verbale...((((((

Categoric si zona dicteaza preturile dar acolo desi blocurile noi nu sunt construite rau la partea de finisaje interioare se merge mult pe low. Sunt cartiere cu faima proasta precum Pantelimonul dar care nu mai are legatura cu faima de pe vremuri (cartiere care s-au mai spalat in timp) dar aici nu este cazul, aici nu este doar faima ci realitatea pura.

#11
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 CaroSC, on 30 august 2016 - 12:36, said:

Am vorbit cu un agent de la sectia 13, omul a fost cat se poate de sincer si mi-a recomandat sa mai caut.
Eu zic sa-l asculti. Omul are de-a face zi de zi cu problemele din zona, oamenii de pe forum iti pot povesti doar cand au fost ei afectati.

#12
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Salut!
Ma intereseaza si pe mine sa cumpar in apartament in zona.
S-a mai intamplat ceva de atunci?

#13
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 CaroSC, on 30 august 2016 - 12:36, said:

Strada Gura Ialomitei se intersecteaza cu strada Fetesti. Am vorbit cu un agent de la sectia 13, omul a fost cat se poate de sincer si mi-a recomandat sa mai caut.
Cel putin zona Buhusi categoric nu.
Pai si de ce nu cauti si vrei acolo colt cu porumbu? In ce suma te incadrezi?

 Anushk90, on 30 august 2016 - 12:17, said:

Daca este spre strada Fetesti, mie mi se pare o zona ok. Daca este spre strada Varasti, acolo se aduna personaje dubioase.

Si noi urmeaza sa ne mutam in zona, pe Gura Crivatului. Am venit de mai multe ori seara prin cartier, pe jos pe strada Fetesti (dar intrand de pe Steriadi nu pe langa Penny), unde chiar nu am avut nici o frica, dar si cu masina pe Varasti/Crinul de Gradina, pentru ca este mai scurt. Pe Bratarii/Varasti/ zona este foarte nasoala, sunt usor panicata sa merg chiar si cu masina seara pe acolo. Partea buna e ca din ce am vazut "locuitorii" raman cat de cat in perimetru Posted Image.

Masina de politie patruleaza frecvent zona.
Si daca militia patruleaza gata? te simti in siguranta? M-ai facut sa rad... :)
Oricum bine ai venit in paradis

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate