Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Masina 16 ani - intrebare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
MikyBG

MikyBG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.09.2014
De curand am implinit 16 ani, si doresc sa dau de categoria de 16 ani, dar am o nelamurire :)
Multi zic ca la 16 ani masina trebuie sa prina ba maxim 45km/h, ba maxim motor 0.9, stiu ca Aixam si restul "cutiutelor" indeplinesc tot. Eu as dorii sa stiu daca un Logan nou, cu motor 0.9, ar putea fi condus de la 16 ani, sau Sandero tot 0.9. Multumesc mult !

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMikyBG, on 23 iulie 2016 - 22:25, said:

Eu as dorii sa stiu daca un Logan nou, cu motor 0.9, ar putea fi condus de la 16 ani, sau Sandero tot 0.9. Multumesc mult !

Sigur nu

Edited by dani.user, 23 July 2016 - 22:29.


#3
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
In niciun caz. Loganul si Sandero, fie ele si cu motor de 0.9, intra in categoria masini, nu conserve.

Edited by Robiacs, 23 July 2016 - 22:30.


#4
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Subt cateva reglementari in legatura cu masinutele astea legate de viteza maxima si puterea motorului, masa masinii pe care loganul sau Sandero chiar de au motoare de 0.9 nu le indeplinesc. Pana la 18 ani ramai la aixam, micro car si compania.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
e greu cu gogu la varsta aia?
nici macar nu ti-e clar ce fel de permis vrei.
l) SUBCATEGORIA B1: autovehiculul cu trei sau patru roti avand masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg, si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cm3 sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h;

pe la noi gasesti doar axiam care sa se incadreze in categorie.

#6
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Fiecare copil stie ca vrea masina. Dar fiecare copil crede ca-i primul care vrea masina. Si fiecare copil face topic pe softpedia.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate