Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Video Full HD in DVD Video mpeg

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ori

ori

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 20.09.2005
Salutare tuturor.
Am si eu o intrebare, la care nu-i dau de cap. Am niste filmulete full hd (1920x1080) pe care vreau sa la editez si sa le convertesc in format DVD Video standard cu meniu etc. (AUDIO_TS, VIDEO_TS) pentru a putea fi rulate pe orice dvd player, dar sa aiba rezolutia si calitatea full hd. Se poate asa ceva cu vreun program? Am incercat cu PowerDirector, dar are setari automate si nu merg modificate setarile pentru DVD Video Disc. AVCHD inteleg ca trebuie scrise pe blue ray si rulate la fel, ceea ce e mai rar. Nu peste tot dai de blue ray player.
Multumesc anticipat.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Nu merge, pt ca standardul DVD e stravechi si suporta o rezulutie maxim de 720x576, cu codare mpeg4.

Pe scurt, fisierele rezultate vor fi mari si de proasta calitate.

#3
ori

ori

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 20.09.2005
Multumesc de raspuns.
Pai si ce sfat imi dai ca, calitatea sa fie cat mai buna. Adica daca se vede pe un tv full hd sa nu se lateasca imaginea sau sa se vada cu benzi negre in lateral.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cam orice tv LED cu player incorporat suporta AVCHD, 25P. Merge bine de pe stick. Si unde nu merge le redai de pe un laptop/mediaplayer extern pe tv. Nu merita sa le convertesti din HD in SD.

Edited by bumpocbum, 26 June 2016 - 13:23.


#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Nu am ce sfat sa iti dau.
Nu exista alternativa la standardul DVD, poate doar Bluray, dar acolo sunt alte dureri.

Daca e filmat 16:9, si conversia se face cu pastrarea rezolutiei/proportiei, atunci nu apar dungi negre.

Eu folosesc Handbrake pt conversii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate