Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Inregistrarea video se opreste dupa ceva timp

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Am un Allview P6Energy si in weekend am vrut sa-l folosesc pentru niste filmari mai lungi, problema este ca se opreste singur dupa o perioada de timp. Memoria nu cred ca e o problema, inregistrarile salvandu-se pe un microSD pe care am liber peste 20 GB. Marimea fisierelor cu inregistrari difera deci nu cred ca e din cauza vreunei limite de marime a microSD-ului. In setari am verificat si nu e bifata nici o limita de timp. Inregistrarile se opresc aparent aleatoriu, una mi s-a oprit dupa 3 minute si ceva, alta dupa 21 minute si ceva.
Este posibil sa aiba legatura cu memoria RAM, sau memoria interna a telefonului? Sau poate influenta o aplicatie care face cleanup periodic procesul de inregistrare?

Edited by -Ciprian, 31 May 2016 - 14:26.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 07.11.2006
S-ar putea sa fie influentata de nivelul de incalzire a senzorului.

Edited by adisz, 31 May 2016 - 14:42.


#3
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
se incalzeste mai mult ca sigur, ce sa-i fac daca e "energy" :P

#4
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Imi puteti recomanda o aplicatie alternativa de video-recording care sa rezolve problema?

#5
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Post-Ciprian, on 31 mai 2016 - 19:52, said:

Imi puteti recomanda o aplicatie alternativa de video-recording care sa rezolve problema?
Pai ce aplicatie o sa rezolve problema incalzirii telefonului?
Daca e in garantie, du.l, poate ai noroc sa fie prob de soft nu hardware.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 07.11.2006

View Post-Ciprian, on 31 mai 2016 - 19:52, said:

Imi puteti recomanda o aplicatie alternativa de video-recording care sa rezolve problema?

Eu am o recomandare,da' sa nu mi-o iei in nume de rau.
Pentru vorbit foloseste telefonul,pentru poze foloseste un aparat de fotografiat iar pentru filmari, foloseste o camera video.
Repet.sa nu te superi pe mine.

#7
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

View Postrobylup, on 01 iunie 2016 - 11:49, said:

Pai ce aplicatie o sa rezolve problema incalzirii telefonului?
Daca e in garantie, du.l, poate ai noroc sa fie prob de soft nu hardware.
Probabil o sa-l duc la unul care se pricepe. Cu garantia nu imi pierd timpul in niciun caz,nu am experiente prea placute, plus ca telefonului actual i-am facut si root.

View Postadisz, on 01 iunie 2016 - 13:47, said:


Eu am o recomandare,da' sa nu mi-o iei in nume de rau.
Pentru vorbit foloseste telefonul,pentru poze foloseste un aparat de fotografiat iar pentru filmari, foloseste o camera video.
Repet.sa nu te superi pe mine.
Multumesc de recomandare, dar daca voiam sa-mi folosesc telefonul doar pentru vorbit, ramaneam cu galaxy mini, oricum e la fel de rezistent ca nokia.
Mi se pare aberant sa-mi dau banii pe camera/baterii cand am un telefon care este in stare sa filmeze full HD, cu memorie destula si baterie pe masura.
Nu fac videouri des, iar problema asta n-am intampinat-o pana acum, inainte am avut un Allview A5Quad si ala nu avea nici o problema.

#8
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Post-Ciprian, on 01 iunie 2016 - 14:28, said:

Probabil o sa-l duc la unul care se pricepe. Cu garantia nu imi pierd timpul in niciun caz,nu am experiente prea placute, plus ca telefonului actual i-am facut si root.

Multumesc de recomandare, dar daca voiam sa-mi folosesc telefonul doar pentru vorbit, ramaneam cu galaxy mini, oricum e la fel de rezistent ca nokia.
Mi se pare aberant sa-mi dau banii pe camera/baterii cand am un telefon care este in stare sa filmeze full HD, cu memorie destula si baterie pe masura.
Nu fac videouri des, iar problema asta n-am intampinat-o pana acum, inainte am avut un Allview A5Quad si ala nu avea nici o problema.
Tot respectul, daca vrei sa mearga tot pe telefon, nu mai cumpara Allview, nu faci decat sa iti bati joc de banii tai.
Tu spui ca telefonul e capabil sa filmeze hd, dar de fapt nu e capabil sa filmeze deloc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate