Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Caut un joc vechi - Consola Terminator 2

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ArmanMedina

ArmanMedina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.12.2015
Inainte de toate sper ca am nimerit bine unde am scris mesajul asta, nu am gasit Console/Games.
Caut un joc pe care l-am jucat prin 90, consola Terminator 2 pe televizor.

Era cu un calugar shaolin, cel putin asa cred, l-am jucat pe televizor alb-negru si nu imi aduc aminte prea multe despre partea de detaliu a personajului principal.
Era un fel de ninja sau shaolin cu capul chel, cred ca jocul incepe cu primul nivel fiind intr-un tren sau chiar pe tren, este atacat de ceva pasari, ceva de zburau si atacau.
Caracterul aduna diferite powerups care schimbau arma jucatorului, putea sa traga cu monede, putea sa "traga" cu tornade mici care se duceau spre adversari, putea sa faca un fel de "pluta" cu ajutorul careia se urca mai sus in joc, se catara in copac.

Cred ca aduna monede pe parcurs ce avansa pe harta.
Tot la nivelul de "Cred" ca este facut de Sony sau Konami, stiu ca eram surprins sa vad ca la inceputul jocului aparea Sony sau Konami, lucru ciudat pentru un joc pe televizor, Sony si Konami erau jocurile de la masinute.

Asa sa zic ca tin minte ca personajul era mic de inaltime, chel, probabil avea ceva puncte pe frunte si sa zic ca era galben? avea costum ceva ca la shaolin, asta daca cumva l-am jucat si pe televizorul color.

Edited by ArmanMedina, 24 May 2016 - 23:11.


#2
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
M-ai facut curios, am dat o cautare pe google, am gasit pe cineva care il descria cam ca tine, iar dupa ce s-a chinuit ceva, in sfarsit l-a gasit.

Mitsume ga Tooru

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9L3ymCQR5PM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Nu-i cumva asta?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Rzb4Tonx0WI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015
Am toate jocurile nes,snes aparute vreodata  peste 5000 poate intereseaza pe cineva

#5
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
The legend of Kage :-) . am jucat jocul ala mai ceva decat mario in copilarie.cred ca mai am si acum discheta cu jocul.

#6
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 08.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gXMoNWk3jS4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
ArmanMedina

ArmanMedina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.12.2015
Era vorba despre Mitsume ga Tooru, sa zicem ca am degetele umflate de la el, l-am cautat pe internet si l-am jucat.
Toata chestia ca eu l-am jucat in urma cu 20 si ceva de ani, pare diferit, dar bun.

MadB91 - Poti sa imi dai si mie rezultatul catre ce subiect l-ai gasit? Caut jocul asta de cativa ani si greu am mai dat de el.
Multumesc mult!

#8
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
Cu placere!

http://www.nintendol...ll_ninjashaolin

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate