Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Wink Blaze

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 30.07.2009
Salut, am si eu o problema cu un wink hello joy model blaze. Trece de logo-ul wink hello joy, iar in momentul in care ar trebui sa incarce sistemul ramane ecranul negru, apare doar ora. M-am gandit sa ii scriu firmware-ul doar ca pe internet nu se gaseste, iar din cate stiu eu modelul acest de telefoane sunt telefoane chineze rebranduite. Stiti cumva ce model chinez i se atribuie wink-ului asta poate gasesc rom pentru acela si il pot scrie pe urma pe acesta. Va multumescPosted Image

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Ai incercat hardware reset ?

De obicei tii apasat pe butonul de volum + ( la unele modele e cel de - ) si apesi lung pe on.

#3
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 30.07.2009
Hard reset la modelul acesta este vol up cu power, am incercat dar apare android is upgrading si la final tot asa face, ma gandesc ca versinea care este pe el e compromisa si singura solutie ar fi un firmware clean Posted Image

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
In cazul asta doar la service. E brand-ul EMAG-ului, deci ei trebuie sa asigure service garantie si post garantie.

Chiar daca e facut de o firma no-name sigur le-au dat firmware-ul ptr service. Just in case.

#5
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 30.07.2009
Nu mai se afla in garantie din cate stiu, si chiar daca se afla nu stiu daca garantia acopera problemele care tin de exploatarea echipamentului, softului lui  de catre utilizator. O sa ii sun si pe ei sa vad ce o sa imi sugereze, intre timp daca se gaseste un soft e binevenit Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate