Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Este normal sa scapi asa usor?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
Preluat de pe Trafictube.ro
http://www.trafictub...sov-05-04-2016/


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_bwZnPToQCA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Quote

În noaptea de 4 spre 5 aprilie 2016 un vecin pe care îl cunoaștem ne-a înțepat cauciucurile de la mașini. Au fost afectate și mașinile altor vecini dar în filmare se vede doar când tipul înțeapă cauciucurile de la 4 autoturisme. Între timp, individul mi-a amenințat familia și pe mine că-mi rupe picioarele și mâinile când ne întâlnim.
P.S. Știu că nu e chiar filmare din trafic dar sper să o acceptați.



Ce a facut politia.

Quote

Cercetează… l-au luat acum câteva zile după ce i-am chemat că a bătut ăsta în ușă la ai mei și le-a zis să-și facă bagajele și să se mute în alt județ, că o să aibă el grijă. Apoi i-au dat drumul. Ieri m-am întâlnit cu el și am avut următoarea discuție:
El: Când ne mai întâlnim îți rup mâinile și picioarele. O să vezi tu.
Eu: Dar de ce? Ți-am făcut eu ceva vreodată? Nu ți-am făcut niciodată nimic. Mai mult, tu vii și ne înțepi cauciucurile!

El: Lasă că o pană e 10 lei… Deci când ne mai întâlnim îți rup o mână sau un picior, văd eu.

Cam asa-s de eficiente corectiile la noi in Romania...
Ce parere aveti?

Edited by DraculescuDraculescu, 05 May 2016 - 19:55.


#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
O pana e 10 lei? Un cauciuc intepat in lateral se schimba! Un nenorocit.
Iar incompetentii aia de politisti ar trebui dati afara.

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Daca tipul are masina, ii intepati si voi 4 cauciucuri, ii turnati ulei ars pe masina si vedeti daca dupa aceasta se astampara!Posted Image  Politia este de toata jena in asemenea cazuri....

Edited by xmanyacs77, 05 May 2016 - 20:08.


#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 xmanyacs77, on 05 mai 2016 - 19:55, said:

Daca tipul are masina, ii intepati si voi 4 cauciucuri, ii turnati ulei ars pe masina si vedeti daca dupa aceasta se astampara!Posted Image  Politia este de toata jena in asemenea cazuri....

Nu rezolvi nimic asa. Azi il lasi tu fara cauciucuri, maine el iti da foc la masina. Astia trebuie bagati in puscarie, nu lasati in libertate.

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

 Serafim606, on 05 mai 2016 - 19:58, said:


Nu rezolvi nimic asa. Azi il lasi tu fara cauciucuri, maine el iti da foc la masina. Astia trebuie bagati in puscarie, nu lasati in libertate.

Este foarte corect, dar cine sa ii puna pe acesti nesimtiti cu botul pe labe?

#6
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007
In locul tau sunam la 112. Ziceam ca am fost amenintat cu un cutit.

E drogat ala?

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

 tfmercedez, on 05 mai 2016 - 20:00, said:

In locul tau sunam la 112. Ziceam ca am fost amenintat cu un cutit.

E drogat ala?
Merita incercata si aceasta varianta!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 May 2016 - 20:01.


#8
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
A aparut si la protv.

http://stirileprotv....praveghere.html

Edited by DraculescuDraculescu, 05 May 2016 - 20:01.


#9
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 xmanyacs77, on 05 mai 2016 - 19:59, said:

[/i][/b]
Este foarte corect, dar cine sa ii puna pe acesti nesimtiti cu botul pe labe?

Eu cunosc si alte metode de potolire. Dar iar ma aleg cu puncte penalizare daca le spun :lol:. Si s-ar putea ca cel care le pune in practica sa se aleaga si cu nitel dosar penal. Pun pariu ca jegosu e genul de smecher care cheama politia daca te dai la el.

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu zic ca se poate lasa cu dosar penal, plus daune pe civil.

#11
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Fa plangere la parchet, se misca mai natural politia cand plangerea le vine de la parchet.

#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

 Serafim606, on 05 mai 2016 - 20:01, said:

Eu cunosc si alte metode de potolire. Dar iar ma aleg cu puncte penalizare daca le spun Posted Image. Si s-ar putea ca cel care le pune in practica sa se aleaga si cu nitel dosar penal. Pun pariu ca jegosu e genul de smecher care cheama politia daca te dai la el.
Ia uite ce a zis El: Lasă că o pană e 10 lei… Deci când ne mai întâlnim îți rup o mână sau un picior, văd eu.Posted Image
*Aceasta scena trebuia inregistrata audio/video...dupa aceea plangere scrisa la parchet.

Edited by xmanyacs77, 05 May 2016 - 20:18.


#13
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

 alexa32, on 05 mai 2016 - 20:10, said:

Fa plangere la parchet, se misca mai natural politia cand plangerea le vine de la parchet.
Nu eu am patit asta.
Toata povestea e preluata de pe trafictube.ro - mie doar mi s-a parut revoltator ca cineva poate sa vandalizeze atatatea masini si sa scape asa usor.

Pai ce fel de politie mai e si asta daca un tampit care a facut asa ceva iese bine merci si mai apoi ii mai si ameninta pe pagubiti?

Edited by DraculescuDraculescu, 05 May 2016 - 20:20.


#14
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Trebuie sa intelegeti ceva. Separarea puterilor este dublata si de separarea responsabilitatilor . Politia are responsablitatea sa il identifice si sa il prinda pe personaj. In aceasta situatie Politia a fost ajutata de filmarile de pe camere. Se face o ancheta in urma careia " cutitarul " se va alege cu urmarire penala. In aceasta situatie , se va ajunge in instanta . Politia nu il poate baga pe ala la inchisoare pentru ca a intepat niste cauciucuri dar un judecator , cu o hotarare definitiva si irevocabila il poate obliga sa plateasca daune celor pagubiti precum  si sa faca inchisoare pentru distrugere de bunuri . Asa functioneaza lucrurile . Puterea Politiei este mult diminuata si nu poate decat cel mult sa dea o amenda , care poate fi si ea contestata in instanta de catre ala care a intepat cauciucurile , pe diverse motive.
Perceptia publica este aceea ca nu se face nimic pentru ca oamenii ar dori ca ala sa intre a doua zi in puscarie. In realitate, ala se va impaca cu vecinii , va cumpara cate un set nou de 4 anvelope la fiecare ...si aia isi vor retrage plangerea .

#15
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Cu o naveta de bere data la cativa "baietasi" il rezolvi definitiv pe smecheras ... de fuge toata viata dupa aia, cand vede o roata de masina in fata.

#16
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

 JurasikMan, on 05 mai 2016 - 20:24, said:

Trebuie sa intelegeti ceva. Separarea puterilor este dublata si de separarea responsabilitatilor . Politia are responsablitatea sa il identifice si sa il prinda pe personaj. In aceasta situatie Politia a fost ajutata de filmarile de pe camere. Se face o ancheta in urma careia " cutitarul " se va alege cu urmarire penala. In aceasta situatie , se va ajunge in instanta . Politia nu il poate baga pe ala la inchisoare pentru ca a intepat niste cauciucuri dar un judecator , cu o hotarare definitiva si irevocabila il poate obliga sa plateasca daune celor pagubiti precum  si sa faca inchisoare pentru distrugere de bunuri . Asa functioneaza lucrurile . Puterea Politiei este mult diminuata si nu poate decat cel mult sa dea o amenda , care poate fi si ea contestata in instanta de catre ala care a intepat cauciucurile , pe diverse motive.
Ok... avand in vedere daunele si forma continuata - ala ar trebui sa stea in inchisoare pana se termina procesul. Nu lasat in libertate. Ca na, l-au lasat in libertate si nu numai ca nu si-a cerut scuze ba chiar si-a mai si amenintat vecinii cu moartea.

 JurasikMan, on 05 mai 2016 - 20:24, said:

Perceptia publica este aceea ca nu se face nimic pentru ca oamenii ar dori ca ala sa intre a doua zi in puscarie. In realitate, ala se va impaca cu vecinii , va cumpara cate un set nou de 4 anvelope la fiecare ...si aia isi vor retrage plangerea .

Ce am copiat si in primul post.

Quote

Cercetează… l-au luat acum câteva zile după ce i-am chemat că a bătut ăsta în ușă la ai mei și le-a zis să-și facă bagajele și să se mute în alt județ, că o să aibă el grijă. Apoi i-au dat drumul. Ieri m-am întâlnit cu el și am avut următoarea discuție:
El: Când ne mai întâlnim îți rup mâinile și picioarele. O să vezi tu.
Eu: Dar de ce? Ți-am făcut eu ceva vreodată? Nu ți-am făcut niciodată nimic. Mai mult, tu vii și ne înțepi cauciucurile!
El: Lasă că o pană e 10 lei… Deci când ne mai întâlnim îți rup o mână sau un picior, văd eu.
Deci ciuciu 8 seturi noi x 4 anvelope fiecare.

Edited by DraculescuDraculescu, 05 May 2016 - 20:35.


#17
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 xmanyacs77, on 05 mai 2016 - 20:10, said:

Ia uite ce a zis El: Lasă că o pană e 10 lei… Deci când ne mai întâlnim îți rup o mână sau un picior, văd eu.Posted Image
*Aceasta scena trebuia inregistrata audio/video...dupa aceea plangere scrisa la parchet.

Amenintarile is fix frectie. Eu is cu faptele. Fara avertisment. Nu intru in detalii.

#18
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

 Serafim606, on 05 mai 2016 - 20:35, said:

Amenintarile is fix frectie. Eu is cu faptele. Fara avertisment. Nu intru in detalii.

Da un exemplu ipotetic...Posted Image asa mai invata si ceilalti colegi cate ceva!

Pana la urma, justitia trebuie sa isi spuna clar pozitia in aceste cazuri.

Edited by xmanyacs77, 05 May 2016 - 20:41.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate