Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Certificat HTTPS

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
ATMXTN

ATMXTN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.05.2011
Având în vedere că forumul necesită autentificare cred că un certificat HTTPS pentru criptarea parolelor și a restului comunicațiilor nu ar strica.

#2
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Continutul se cripteaza oricum prin https, certificatul face ceea ce zice ca face. Certifica.

#3
ATMXTN

ATMXTN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.05.2011
*SSL

#4
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 22.07.2013
Singurul certificat important al Softpediei este cel din 2001. Cel de naștere. Mie unuia nu-mi mai trebuie altul.

#5
ATMXTN

ATMXTN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.05.2011
Nu ți-o trebui ție, dar un SSL nu e așa scump. Există chiar și gratis. Mie îmi place să știu că atunci când introduc o parolă pe un site este criptată și până acum Softpedia este singurul site pe care am acceptat să-mi creez un cont de utilizator fără să mi se ofere criptare. Știu că până nu de mult un certificat era scump, dar în ziua de azi lucrurile s-au schimbat și la cât de mare e forumul cred că devine un lucru elementar de securitate pentru utilizatori.

Edited by ATMXTN, 02 May 2016 - 21:44.


#6
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,749
  • Înscris: 23.05.2013
S-a mai discutat anul trecut pe aici.

Informatia de pe forum e publica, asadar nu are nimeni de ce sa hackuiasca conturi pe aici. Pot vedea postarile oricum. Iar mesajele private... Sa fim seriosi!
Pana si pentru un site mic se simte nevoia de mai multe resurse hardware dupa introducerea HTTPS. Pentru forumul asta... Ar fi nevoie de un upgrade mult mai mare.

TL;DR: Nu e nevoie de HTTPS.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate