Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Un sfat

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Razzlike

Razzlike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 19.12.2014
Salutere, as vrea sa imi dati si mie un sfat ce sa aleg intre Vodafone smart prime 6 si huawei y6, care este cel mai bun?

#2
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010
http://www.gsmarena....rime_6-7230.php
http://www.gsmarena....wei_y6-7440.php
fa  diferenta

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Huawei clar, modelul acela branduit de Vodafone e cumparat la KG si vandut la suprapret.

#4
Razzlike

Razzlike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 19.12.2014
de fapt pe partea de cpu si gpu vodafone e mai bun cu snapdragon 410 si adreno 306 pe cand huawei are snapdragon 210 si adreno 304 dar tot stau in dubii si as vrea sa ma lamureasca cineva care este mai bun si de ce

#5
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
huawei-ul il am eu , camera e decenta , ram-ul e suficient pentru nevoile tale , doar c-o sa-ti trebuiasca card neaparat daca vrei muzica aplicatii etc, pentru ca o sa ramai cu putina din aia 8gb cu care vine

procesorul la fel , e decent dar sincer ar fi mers un snapdragon 410 in loc de asta

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
La vodafone ai un plastic de 2 lei, baterie nedetasabila.
Huawei-ul e si mai usor, ai suport software mai bun, poti oricand sa-i pui un firmware nebranduit. E si dual sim.

Edited by gumball3000, 29 April 2016 - 20:03.


#7
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Smart Prime 6 (Alcatel) e mai performant (Snapdragon 410, Adreno 306) si are autonomie mai mare (2500mAh).
Huawei Y6 ar fi fost mai bun daca era varianta cu 2GB RAM, nu cea cu 1GB din oferta Vodafone.

Daca poti suplimenta bugetul uitate-te mai bine la un Android cu 2GB RAM si 16GB memorie interna: Smart Ultra 6 (ZTE) sau Huawei P8 Lite.

Edited by dragosmacovei, 29 April 2016 - 20:26.


#8
Razzlike

Razzlike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 19.12.2014
Pai eu o sa îmi iau unul din astea 2 la o prelungire de abonament... Nu vreau sa dau nici 1 leu pe ele de aceea stau decât în modelele astea 2.

#9
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Vodafone-ul ala il are un coleg de munca. M-am jucat si eu putin cu el. Ecranul e fain si pozele ies bine. In schimb lagul e f mare si daca vei deschide camera si vei misca telefonul, vei vedea ca si acolo are lag in afisarea corecta a imaginii. Sper ca m-am facut inteles. In plus bateria nu îl tine mai mult de o zi, desi eu folosesc telefonul mai intens. Chiar îmi spunea ca ar vrea sa revina la un telefon cu butoane si cu autonomie de cel putin doua zile. Eu nu l-as lua.

Edited by LauCalin, 29 April 2016 - 22:25.


#10
Razzlike

Razzlike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 19.12.2014
Multumesc laucalin. Imi mai poate da cineva vreun sfat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate