Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Concediu de crestere a copilului

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
diaconucc

diaconucc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.06.2014
Bunaziua .
Sunt tatal unui copil de 6 luni si am ales concediu de crestere a copilului pe o perioada de 2 ani in timp ce eram in somaj.
Acum as vrea sa ma angajez  si dilema mea e .
1) In ce conditii pot sa imi pastrez  indemnizatia?
2) Daca nu pot ramane cu indemnizatia pot sa primesc acea insertie de 500 lei ? ma incadrez ?
Am auzit de un proect de lege care permite pastrarea  ccc-ului  a intrat in vigoare ?

#2
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Daca te intorci la serviciu vei primi doar stimulentul de insertie de cand face copilul 1 an pana la 2 ani.
Daca mama nu a stat o luna in CIC vei primi stimulentul o luna in minus.
Indemnizatia o iei doar daca stai acasa, daca mergi la munca adio. Sau muncesti la negru

#3
titirisca

titirisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.03.2015
Esti tu sigur ca este copilul tau ? Posted Image
Am auzit de un proect de lege = ce-I ala ?

#4
diaconucc

diaconucc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.06.2014

View Posttitirisca, on 08 februarie 2016 - 19:45, said:

Esti tu sigur ca este copilul tau ? Posted Image
Am auzit de un proect de lege = ce-I ala ?
Da bine mai ca s-a gasit unu ca tine sa ma corecteze. Bun am gresit am mancat o litera voi corecta imediat. Cat despre copil cel putin din punct de vedere legal e al meu.
SANATATE

View Postbicosu, on 08 februarie 2016 - 19:45, said:

Daca te intorci la serviciu vei primi doar stimulentul de insertie de cand face copilul 1 an pana la 2 ani.

ok dar daca ma angajez acum dupa doar 6 luni mai este valabila insertia de la un an

#5
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Daca reiei activitatea dupa ce implineste implineste copilul 1 an, vei beneficia de stimulentul de insertie de 500 lei lunar pana va implini copilul 2 ani.
Daca reiei activitatea inainte de a implini copilul 1 an, vei beneficia de stimulentul de insertie dupa ce va implini copilul 1 an si pana ce acesta va implini 2 ani.

#6
titirisca

titirisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.03.2015

View Postdiaconucc, on 08 februarie 2016 - 22:57, said:

Da bine mai ca s-a gasit unu ca tine sa ma corecteze..

Da ce, eu am raie sau cum ? Sau faci ura de rasa ? Vezi ca se face parnaie grasa pentru asta....si copilul ala....n-o sa te mai stie de tata...nici macar din acte asa cum zici tu.

#7
diaconucc

diaconucc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.06.2014

View Posttitirisca, on 09 februarie 2016 - 15:03, said:

Da ce, eu am raie sau cum ? Sau faci ura de rasa ? Vezi ca se face parnaie grasa pentru asta....si copilul ala....n-o sa te mai stie de tata...nici macar din acte asa cum zici tu.
Vezi-ti de treaba ta. Nu esti pe subiect de accea abtine-te.Fa ce stii tu mai bine.Parnaie nu se face pentru cuvintele  ,,unu ca tine '' care bineinteles lasa de dedus. fiecare deduce ce vrea iar tu cred ca ai dedus ceva destul de rau daca ai ajuns sa ma ameninti cu parnaia.
Si din nou iti doresc multa sanatate .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate