Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Setari APN..nu ma conectez la retea? Defectiune soft sau hard?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Am un telefon si a trebuit sa ii bag apn manual pe reteaua cosmote..setez APN..dar nu am date..
Intru la device info..si acolo scrie network type GPRS..network state..disconnected..ce se poate face?
Precizez ca pe un alt telefon acelasi gen..merge setarea..
In cazul aratat..telefonul este defect sau? Daca e defect..problema este sofware sau hardware? E vreo aplicatie pe store care imi poate spune daca modulu 3/4g e defect? Cum pot verifica?
Eu stiu sigur ca telefonul suporta si benzile 3g si 4g dl noi..este decodat..pot suna,trimite sms,etc..da nu ia date prin retea..nimic nu apare la semnal..G,E sau H..Lte sau orice..un sfat o parare un ajutor? Poate trebuie setate toate campurile nu stiu...
De asemenea tot pe store pot gasi un app care sa imi arate ce benzi suporta telefonul in acest moment sau in general?
Multumesc, astept niste sfaturi...

#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ar fi util modelul de telefon.

#3
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
și rețeaua în care vrei să-l folosești??

#4
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Am testat pe telekom...si o sa incerc si pe vdf..da e de la telefon sigur..am incercat v-am spus pe alt telefon aceleasi setari si a mers..
Sa fie defect modulul 3/4g? Da asa nu as avea semnal deloc nu?
Exista sau nu in store aplicatii pt s vedea ce benzi suporta un telefon si daca e ceva in neregula cu modulele lui?gsm/3/4g?
Modelul este softbank 206sh..pt piata japoneza..

#5
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,547
  • Înscris: 08.03.2011
Bifeaza si roaming la telekom si o sa mearga

#6
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Garantat merge? Sa dea domnul..sper sa nu fie modulul 3/4g defect..desi nu ar svea cum..telefonul este nou nout sre 0 defevte...impecabil..cs scos din cutie..o sa incerc

#7
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu merge..ce naiba are? E nou ce o avea?

Nu e nici o aplicatie sa imi arate daca e defect sau nu? Daca merg la un service? Imi poate spune sigur ce si cum?

#8
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Imi puteti lasa setarile complete apn la telekom? Si vodafone? Ma refer toate campurile..cum trbuie sa fie completate..poate mai trebuie schimbat si altceva in afara de nume apn si apn type..ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat!!

#9
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nimeni? Imi puteti lasa setarile complete apn..toate campurile...pt telekom si vodafone? Multumesc...nu e nimeni care sa imi zica ce si cum?

#10
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu merge..nu am ce sa ii fac..nu vrea deloc..cred ca il tin ca telefon secundar pentru apeluri,wifi,camera,muzica...mersi!!

#11
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Imi pare ca acel telefon facut specific pentu Japonia, desi spune ca poate acoperi toate retelele de frecvente , are totusi o problema cu accesarea acestor retele din europa. Poate nu e defect ci doar incompatibil. Mergi la un service GSM si vezi ce raspuns primesti.

Edited by keta, 07 February 2016 - 16:18.


#12
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu are cum sa fie incompatibil...are toate frecventele.de la.noi..adica sun,trimit sms,camera tot merge la el..doar ca date retea canci...o sa vad..si la service...da sunt mai plopi aia ca mine...multumesc!!

#13
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Pe aici pe softpedia nu e sectiune pt service gsm? Sa intreb acolo?

#14
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Exista o sectiune service gsm, da' e pe bani si iti trebuie invitatie ca sa intri acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate