Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Mozila si Yahoo Mail

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006
Am o "mica" problema cu mail-ul in Mozila 43.0.4 (nu folosesc alt browse), aleg un mail din lista Inbox pentru vizualizare dupa care pentru a reveni ori il inchid din "x-ul" din dreapta or apas pe Inbox moment in care ramine "gol" ca in poza, nu-mi mai apare nimic in lista, sint obligat de fiecare data cind incerc sa revin in lista sa dau refresh la toata pagina/tab-ul din mozila...poate ma puteti indruma in rezolvarea problemei.Attached File  mail.jpg   47.63K   41 downloads

#2
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015
Ai testat si cu alt browser?
S-ar putea sa fie problema de la yahoo, nu de la firefox.
In ultima perioada  mail-ul de la yahoo face multe figuri.

#3
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Asa imi face si mie, n-am testat pe alt browser dar m-am obisnuit sa dau refresh de fiecare data cand nu executa comanda. Posibil sa fie de la yahoo, e pe picior inchidere, urmeaza sa concedieze vreo 9000 de oameni.

#4
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Idem. Pentru revenire apas pe Sent si apoi Inbox. Asa mi se pare ca isi revine mai rapid decat cu refresh.
Nu se intampla in mod curent, ceea ce ma face sa cred ca vina este a lor.
In plus, de astazi observ ca tab-ul Delete a fost mutat spre dreapta, de unde pana ieri era primul in sirul optiunilor si a aparut tab-ul Archive pe prima pozitie.
Am pierdut cateva minte sa vad cum il pot elimina si nu am gasit solutia. Am renuntat.

Edited by radudd, 05 February 2016 - 11:33.


#5
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006
Doar pe calculatorul meu din 7 este aceasta problema, toate folosesc Mozila, si sint legate la un sigur router.
Am incercat dezinstalare Mozila cu curatare registrii, am incercat si cu antimalware, aceasti poveste fereastra i-mi ramine goala....
De azi vad ca nu-mi "merge" nici elforum, o fi de "la ei"....
Attached File  elf eror.jpg   96.16K   16 downloads

#6
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Nu e de la tine, elforum  are probleme cu db-ul.

#7
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View Postradudd, on 05 februarie 2016 - 11:30, said:

In plus, de astazi observ ca tab-ul Delete a fost mutat spre dreapta, de unde pana ieri era primul in sirul optiunilor si a aparut tab-ul Archive pe prima pozitie.
Am pierdut cateva minte sa vad cum il pot elimina si nu am gasit solutia. Am renuntat.
Sau poti sa revii la vechea interfata si ai tab-ul Delete la indemana.Clic pe rotita din dreapta sus,alegi setting si bifezi Basic apoi clic pe Save.
Attached File  screenshot.2.jpg   107.71K   16 downloads
Attached File  screenshot.1.jpg   47.6K   14 downloads

Cum stergi mail-urile:
Alegi Select all si sus ai Delete Posted Image

Daca te razgandesti si vrei sa revii la noua interfata,clic pe Switch to the newest Yahoo MailPosted Image

Initiator,cu un browser portabil ai incercat?

Edited by Adi blondu, 05 February 2016 - 12:24.


#8
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Nu functioneaza nici acel forum, s-a mai intamplat.

Referitor la vechea interfata. Abia ma obisnuisem cu cea noua. Nu mi se pare normal sa nu pot seta prin bifare, sau cel putin permutare, ce tab-uri folosesc si cum le folosesc.
Asta este, nu stam in loc de asta.

Edited by radudd, 05 February 2016 - 12:29.


#9
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
La mine merge normal.

#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai depinde la care server se conecteaza fiecare, ca nu toate sunt busite. e bine stiut ca in functie de server se propaga anumite probleme de functionalitate.

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ce nu inteleg eu este faptul ca folosesti o versiune veche de firefox, de ce nu faci update? nu-ti va rezolva problema, insa deja s-au mai schimbat cate ceva in noua versiune.

#12
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006
Daca e vorba de mine, am facut update, dezinstalat, reinstalat, fara efect, lista cu mail-uri ramine alba si nu-si revine decit la refres tot tab-ul.....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate