Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Allview V2 Viper X

- - - - -
  • Please log in to reply
518 replies to this topic

#91
jjohnny29

jjohnny29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2008
Am reusit install CWM & root cu ajutorul celor explicate in paginile din link-urile de mai jos

http://www.guruswiza...om-drivers.html
http://www.guruswiza...m-recovery.html

Attached Files



#92
soringurz98

soringurz98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.12.2015

View Postjjohnny29, on 24 ianuarie 2016 - 20:57, said:

Am reusit install CWM & root cu ajutorul celor explicate in paginile din link-urile de mai jos

http://www.guruswiza...om-drivers.html
http://www.guruswiza...m-recovery.html

Mulțam fain, am reusit si euPosted Image

#93
soringurz98

soringurz98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.12.2015

View Postsoringurz98, on 24 ianuarie 2016 - 22:03, said:

Mulțam fain, am reusit si euPosted Image
Revin cu un edit, nu trebuia sa il rootez, cred ca cei de la allview au pus vreo protectie dar din momentul in care l-am rootat nu a mai mers aproape nimic si mi s-au sters aplicatiile. Acum ca nu mai merge nimic pe el incerc si eu sa ii fac ceva dar cred ca singura metoda ar fi un soft nou. Daca m-ati putea ajuta cu un backup as fi recunoscator, nu as prea vrea sa il trimit celor de la Allview in starea astaPosted Image

Edited by soringurz98, 24 January 2016 - 23:41.


#94
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Hmm..
Cam aiurea
Ce aplicatii ti s-au sters?
Mai confirma cineva problema asta?

Edited by alinx1, 25 January 2016 - 02:52.


#95
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View Postsoringurz98, on 24 ianuarie 2016 - 23:41, said:


Revin cu un edit, nu trebuia sa il rootez, cred ca cei de la allview au pus vreo protectie dar din momentul in care l-am rootat nu a mai mers aproape nimic si mi s-au sters aplicatiile. Acum ca nu mai merge nimic pe el incerc si eu sa ii fac ceva dar cred ca singura metoda ar fi un soft nou. Daca m-ati putea ajuta cu un backup as fi recunoscator, nu as prea vrea sa il trimit celor de la Allview in starea astaPosted Image
Ai incercat factory reset si/sau actualizare sistem ?

#96
soringurz98

soringurz98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.12.2015

View Postalinx1, on 25 ianuarie 2016 - 07:30, said:

Ai incercat factory reset si/sau actualizare sistem ?
Am incercat.
Din nou va rog daca ati instalat CWM sa faceti un backup(se face foarte usor odata ce il ai instalat) si sa il uploadati undeva ca sa ii pot baga din nou soft-ul.

#97
jjohnny29

jjohnny29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2008
Daca nu rezolvi pana maine seara lasa un PM si incerc sa-ti fac un bakup din CWM si-l postez public aici

De retinut metoda de cwm & root nu-mi apartine , eu doar am postat solutia  folosita de mine , totul functioneaza exact cum am dorit si nu am observat nici-o problema sau bug.

#98
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Ms jjohnny29
Chiar asteptam raspunsul tau. Daca am timp ,o sa ii fac si eu maine si o sa revin aici cu com

Edited by alinx1, 25 January 2016 - 21:27.


#99
lucian1967

lucian1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 11.07.2005
Pot incerca si eu, dar mai inainte trebuie sa am backupul. Asa , cu el nerootat nu stiu cum as putea face un backup. Eu am varianta cu 1,5 gb ram si vad ca Gionee S Plus are 3. Poate fi o incopatibilitate, stiu si eu?!

Edited by lucian1967, 25 January 2016 - 21:48.


#100
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Banuiesc ca toate v2 viper x ,de la noi au 1.5gb ram. Nu cred ca ar avea vreo importanta aia. Dar pt gionee exista posibilitatea de download stock rom de pe un site.Daca merge metoda aceea de root de  ar trebui sa mearga si acel rom.

#101
lucian1967

lucian1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 11.07.2005

View Postalinx1, on 26 ianuarie 2016 - 06:36, said:

Banuiesc ca toate v2 viper x ,de la noi au 1.5gb ram. Nu cred ca ar avea vreo importanta aia. Dar pt gionee exista posibilitatea de download stock rom de pe un site.Daca merge metoda aceea de root de  ar trebui sa mearga si acel rom.
Avem si  v2 viper x plus care are exact ca si gionee, 3 gb de ram. Sa nu se faca vreo confuzie aici. Si eu il am pe acela cu 1,5 gb ram. jjohnny29, tu pe care il ai? Nu cumva este cel cu 3 gb de ram. Asta ca sa clarificam si sa nu se faca confuzie.

#102
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View Postlucian1967, on 26 ianuarie 2016 - 12:43, said:


Avem si  v2 viper x plus care are exact ca si gionee, 3 gb de ram. Sa nu se faca vreo confuzie aici. Si eu il am pe acela cu 1,5 gb ram. jjohnny29, tu pe care il ai? Nu cumva este cel cu 3 gb de ram. Asta ca sa clarificam si sa nu se faca confuzie.
Da asa este. Exista si acela. Dar am vazut ca topicul este v2 viper x si de asta am presupus asa.
Chiar asa ,cei care l-ati rootat ,ce varianta aveti?

#103
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Varianta in romana

http://www.androidro...e-cwm-recovery/

#104
soringurz98

soringurz98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.12.2015
Am reusit sa il fac cumva, am instalat pachetul full de la opengapps. Dar tot mai am probleme cu bluetooth-ul si lipseste package installer-ul(nu pot instala apk-uri inafara google play). Insa cu toate aplicatiile de la allview lipsa telefonu a scos cu 2000 mai mult in antutu.
Am varianta de 1.5gb

@lucian1967 nu trebuie sa ai root ca sa ii faci backup, dupa ce instalezi cwm-ul il faci din el

Edited by soringurz98, 26 January 2016 - 13:59.


#105
lucian1967

lucian1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 11.07.2005
Nu am ratat niciodata sa rootez telefonu, fie el mtk, samsung, allview p7 etc. Nu am stricat niciodata telefonul, sau daca l-am brickuit am reusit sa il restabilesc pana la urma. Tin minte ca la un momenta dat am readus la viata un telefon traducand cu google de pe un site rusesc. Acum as vrea sa stiu de la cineva care a avansat mai mult in androide, daca se poate salva recovery-ul lui original. Daca se poate as vrea sa stiu cum? ...Sau nu se mai poate reveni la recovery-ul lui?

#106
soringurz98

soringurz98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.12.2015

View Postlucian1967, on 26 ianuarie 2016 - 17:18, said:

Nu am ratat niciodata sa rootez telefonu, fie el mtk, samsung, allview p7 etc. Nu am stricat niciodata telefonul, sau daca l-am brickuit am reusit sa il restabilesc pana la urma. Tin minte ca la un momenta dat am readus la viata un telefon traducand cu google de pe un site rusesc. Acum as vrea sa stiu de la cineva care a avansat mai mult in androide, daca se poate salva recovery-ul lui original. Daca se poate as vrea sa stiu cum? ...Sau nu se mai poate reveni la recovery-ul lui?
Cum droid tools nu suporta mt67xx singura metoda care o mai stiu, prin adb, nu mi-a reusit

Edited by soringurz98, 26 January 2016 - 17:29.


#107
lucian1967

lucian1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 11.07.2005

View Postsoringurz98, on 26 ianuarie 2016 - 17:29, said:

Cum droid tools nu suporta mt67xx singura metoda care o mai stiu, prin adb, nu mi-a reusit
Oare nu gasim un recovery original de Gionee? O sa caut, dar cautati si voi, poate gasim ceva sa mearga.

#108
crisgsm33

crisgsm33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2009

View Postlucian1967, on 26 ianuarie 2016 - 18:49, said:

Oare nu gasim un recovery original de Gionee? O sa caut, dar cautati si voi, poate gasim ceva sa mearga.
Salut Lucian,
Am fisierul Gionee Elife S Plus original Stock ROM 3GB RAM, nu am incercat pana nu posteaza cineva Backup Stock ROM Allview V2 Viper X 1.5 GB RAM, nu stiu daca se potrivesc.
Pe telefonul meu se scrie CWM, dar nu pot intra in Boot Recovery, intra doar Factory Mode, ca si cum nu l-as fi scris, deci nu pot face Backup ROM.
CWM este pentru Gionee 3 GB RAM, nu stiu daca sunt compatibile adresele, pot risca un flash complet, dar nu fara un Backup original Allview (fara ROOT), pe care am rugamintea sa-l posteze cei care au reusit sa instaleze CWM pe acest model.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate