Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Alegere telefon oferta Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Karthus

Karthus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.07.2012
Vreau sa imi achizitionez un telefon de la Vodafone la abonament SMART 11.Am puncte in valoare de 50E si vreau sa imi cumpar ceva pana in 200E din oferta la abonamentul asta.
Din ce am vazut ,variantele sunt Huawei p8 lite, Lumia 640XL,Sony M4 Aqua.
Pana acum am avut Android,dar as putea sa incerc si windows phone.
O sa folosesc telefonul in principal pt browsing si prefer sa aiba ecranul cat mai mare.In cazul asta Lumia ar fi varianta cea mai potrivita,dar nu stiu ce sa zic de aia 1gb de RAM,cam putin pentru anul 2015.
Pareri?

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Daca il vei folosi pentru browsing nu iti recomand WP. Browserul e jalnic,iar alternativele sunt de umplutura.

#3
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008
Vodafone smart ultra 6,telefon foarte bine cotat in categoria lui de pret.

#4
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
P8 lite.

#5
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Recomandarea mea:

Alegi abonamentul Red 13 (e de fapt 12.58, deci 10 lei diferenta lunara), nu smart 11, ti se dubleaza punctele 100e in loc de 50e, utilizezi codul weekend20 (doar weekendul asta!),  si mai primesti reducere 20 de euro, iar pretul la telefoane scade cam cu 20+ de euro (intre smart 11 si red 13).

Exemplu Huawei P8 333 de euro la red 13 - 20e cupon red - 100e pct thank = 213 euro. (banuiesc ca se gasesc 50 de lei pt aia 13 euro) diferenta pret ab 2 ani 10 lei x 24 luni = 240 de lei = aprox 52e. Cost total 2 ani 265E
Altfel P8 359 euro - smart 11 -20e - 50e =289e cost total per 2 ani, dar trebuie sa scoti 90 de euro acuma din buzunar.....

Tinand cont ca vei da lunar 10 lei, nu vei simti acei 240 de lei.

De ce recomand asta 1. pentru ca iesi mai bine cu telefonul. 2 pentru ca ai acces in bugetul tau la telefoane mai performante. 3. cand vei vrea sa mai iei telefoane la prelungire abonament cu RED vei avea intotdeauna oferte mai bune decat Smart!

Vrei sa iesi strict in buget sau chiar putin sub. cumpara S5 neo, dar sincer sa fiu as da diferenta de bani pentru s5 normal, e cu 3-4 euro mai ieftin ca p8!.

Oricare din aceste 3 variante sunt mai bune decat cele zise de tine.

Nu m-as incurca sa comand din magazinul fizic. Am facut calculele eu acuma 4 luni si iesi mai bine sa dai comanda direct online.

Edited by t-balt, 28 November 2015 - 13:47.


#6
alexandrualex93

alexandrualex93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 03.03.2014

View PostKarthus, on 28 noiembrie 2015 - 12:01, said:

Vreau sa imi achizitionez un telefon de la Vodafone la abonament SMART 11.Am puncte in valoare de 50E si vreau sa imi cumpar ceva pana in 200E din oferta la abonamentul asta.
Din ce am vazut ,variantele sunt Huawei p8 lite, Lumia 640XL,Sony M4 Aqua.
Pana acum am avut Android,dar as putea sa incerc si windows phone.
O sa folosesc telefonul in principal pt browsing si prefer sa aiba ecranul cat mai mare.In cazul asta Lumia ar fi varianta cea mai potrivita,dar nu stiu ce sa zic de aia 1gb de RAM,cam putin pentru anul 2015.
Pareri?


vodafone smart ultra 6

e SUPER SMECHER telefonul,vezi pe net review si specificatii
pe scurt octa core / 2 gb de ram / full hd ips 400dpi display / 5.5 inchi / lolipop

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate