Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Unde vand DVD-uri cu Filme ?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
InsurgenT

InsurgenT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.11.2015
Am 420 de DVD-uri cu filme originale in carcase pe care vreau sa le vand. Am incercat sa le pun pe site-uri vanzari online dar cei care ma contactau doreau cate 2-3 dvd-uri nu mai multe. Eu vreau sa le dau pe toate deodata si sunt dispus sa stabilesc un pret total pentru toate. Are cineva vreo alternativa/varianta ?

#2
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View PostInsurgenT, on 24 noiembrie 2015 - 14:18, said:

Am 420 de DVD-uri cu filme originale in carcase pe care vreau sa le vand. Am incercat sa le pun pe site-uri vanzari online dar cei care ma contactau doreau cate 2-3 dvd-uri nu mai multe. Eu vreau sa le dau pe toate deodata si sunt dispus sa stabilesc un pret total pentru toate. Are cineva vreo alternativa/varianta ?

cat vrei pe ele?

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Tin minte cum avea in amic 2 biblioteci de VSH. Cand a aparut DVD era tare necajit.
Tu treci pe BluRay? :)

In tara unde FO este mai ieftina decat o sticla de vin, iar pirateria e ceva normal, tu vrei sa vinzi 420 DVD-uri? :o

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
duminica la obor.

#5
InsurgenT

InsurgenT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.11.2015
2 lei bucata m-am gandit pentru a scapa repede de ele. Deci ar rezulta un total de 840.

#6
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Am si eu niste jocuri in stare foarte buna pentru pc . Au mai mult noroc decat filmele ?

#7
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View PostInsurgenT, on 24 noiembrie 2015 - 14:18, said:

Am 420 de DVD-uri cu filme originale in carcase pe care vreau sa le vand. Am incercat sa le pun pe site-uri vanzari online dar cei care ma contactau doreau cate 2-3 dvd-uri nu mai multe. Eu vreau sa le dau pe toate deodata si sunt dispus sa stabilesc un pret total pentru toate. Are cineva vreo alternativa/varianta ?

Eram acum cateva zile in Auchan si am trecut pe langa un cos urias cu DVD-uri la reducere. Aveau Fight Club, la 9.99 lei. L-am luat in mana si mi-am zis 'Wow, ce misto, chiar imi era dor de filmul asta!'. Dupa care l-am pus la loc, m-am dus acasa si l-am tras gratis de pe torrent.

Iti raspunde asta la intrebare?

#8
InsurgenT

InsurgenT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.11.2015
Bob493, si cand iti este luat ip-ul de catre copyright infringement companies (da, exista firme care colaboreaza cu politia) si intri in probleme fara rost. Este foarte posibil ce am spus. Poate ai HomeCinema si vrei sa il pui de fiecare data sa te uiti la el in loc sa stai mereu sa il descarci de pe net, in acest mod ma adresez si persoanelor care asta vor. Cei care doresc sa descarce de pe Torrent pe un cd de 1 leu poate 2 in schimbul uni DVD- original este partea a doua. Multumesc.

#9
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Este posibil, da, dar nu e prea probabil si nu se teme nimeni de asta, cel putin nu in Romania. In plus, DVD-urile ocupa spatiu. Mult spatiu, daca vorbim de 420 de bucati. Tu trebuie sa gasesti un colectionar, in rest nu cred ca va fi cineva interesat.

#10
InsurgenT

InsurgenT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.11.2015
Dar sunt dispus sa le dau si cu 600 de lei minim pe toate. Cine este interesat astept raspuns.

#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostAdm, on 24 noiembrie 2015 - 14:24, said:

Tin minte cum avea in amic 2 biblioteci de VSH. Cand a aparut DVD era tare necajit.

De ce ? E vintage, are o colectie unica. Are valoare intrinseca. :) Si nu fac misto. Sa vezi cu cat se vand inca S-VHS-urile.

#12
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015

View PostInsurgenT, on 24 noiembrie 2015 - 14:47, said:

Bob493, si cand iti este luat ip-ul de catre copyright infringement companies (da, exista firme care colaboreaza cu politia) si intri in probleme fara rost.
Ce treaba are un film de pe torent si problemele ?
Am facut cumva 420 de copii si le-am distribuit ?
Am vazut filmul odata, de 15 sau de 14.000 de ori acasa, cu usa inchisa .Care este pirateria ????

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostBob493, on 24 noiembrie 2015 - 14:41, said:


Eram acum cateva zile in Auchan si am trecut pe langa un cos urias cu DVD-uri la reducere. Aveau Fight Club, la 9.99 lei. L-am luat in mana si mi-am zis 'Wow, ce misto, chiar imi era dor de filmul asta!'. Dupa care l-am pus la loc, m-am dus acasa si l-am tras gratis de pe torrent.

Iti raspunde asta la intrebare?

Eu am gasit seriale Disney la Altex cu 1 leu DVD-ul. Si alea chiar nu le gasesti pe net, mai ales dublate in romana, etc. Ai noroc daca prinzi un avi belit sau online, calitate de toata jena.

View Posttiomarami, on 24 noiembrie 2015 - 15:09, said:

Ce treaba are un film de pe torent si problemele ?
Am facut cumva 420 de copii si le-am distribuit ?
Am vazut filmul odata, de 15 sau de 14.000 de ori acasa, cu usa inchisa .Care este pirateria ????

Ai distribuit la altii, prin P2P. Dar sa nu dam in offtopic.

#14
InsurgenT

InsurgenT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.11.2015
Dupa cum am spus si mai sus.
Sunt dispus sa le dau cu 600 de lei pe toate 420 de DVD-uri. Cine este interesat astept raspuns.

#15
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Eu am donat peste 300 la un camin de batrani. Foarte fericiti babacii, ca am scapat printre ele si niste din alea cu amatoare, bondage & co. Mai primesc telefoane si acum de la unii sa trec pe la ei la un remi si vin fiert ca au primit pachete de la copii/nepoti.

#16
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Cred ca mai fezabil ar fi sa faci "pachete", minim10- 50 dvd-uri/comanda. Si eu am o colectie de vreo 60 de DVD-uri dar nu as da 900 de lei pe o colectie, mai ales ca e posibil ca multe titluri sa nu-mi placa.....Personal m-ar tenta daca as avea posibilitatea sa aleg 10-50 de titluri la 2 roni/bucatasau la cat le dai. Si cred ca asa ai scapa si mai repede de ele.

#17
InsurgenT

InsurgenT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.11.2015
Intradevar este o varianta sa dau cate 40-50/dvd-uri minim comanda. Cu toate ca le-as da pe toate. Numai cumparator sa gasesc, 600 lei pentru 420 dvd-uri consider ca este un pret mic.

#18
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Initiator,pune o lista cu titlurile filmelor!
Sa vedem ce ai.
Deci tu vrei 840 lei?
Eu zic sa imparti aceasta suma in 8 parti=> 105 lei la 50 dvd-uri si le dai repede.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate