Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Lg G3 32GB vs HTC One M8 vs Asus Zenfone 2 ZE551ML

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

Poll: Lg G3 32GB vs HTC One M8 vs Asus Zenfone 2 ZE551ML (35 member(s) have cast votes)

Lg G3 32GB vs HTC One M8 vs Asus Zenfone 2 ZE551ML

  1. Lg G3 32GB (13 votes [37.14%])

    Percentage of vote: 37.14%

  2. HTC One M8 (12 votes [34.29%])

    Percentage of vote: 34.29%

  3. Asus Zenfone 2 ZE551ML (10 votes [28.57%])

    Percentage of vote: 28.57%

Vote Guests cannot vote

#1
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Daca ati avea de ales intre cele 3 ce ati alege?

#2
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Asus Zenfone 2 are un ecran foarte prost in comparatie cu cele doua, chiar daca e 1080p, dar ecranul si camera nu te intereseaza, e cel mai performant dintre cele 3.

#3
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Eu as merge pe M8 cu toate ca este mai slaba camera fata de G3, cel putin asa cred. Dar are alte plusuri, sunet mai bun, stabilitate, este cam cel mai bine optimizat dintre cele 3 plus design ul.

#4
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
+1 M8

#5
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004

View PostRobiacs, on 13 octombrie 2015 - 20:17, said:

Asus Zenfone 2 are un ecran foarte prost in comparatie cu cele doua, chiar daca e 1080p, dar ecranul si camera nu te intereseaza, e cel mai performant dintre cele 3.
Corecta observatia. Asus are ecran modest, destul de intunecat, camera este mediocra ca si bateria. Altfel are specificatii bune, dar asta nu e totul.
G3 e sta prost cu semnalul si se cam incalzeste.
Recomand htc m8.

#6
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 28.08.2010
m8 categoric, constructie net superioara fata de g3, ergonomie mai buna, sunet mai bun, materiale net superioare si softul mult mai bine optimizat. g3 da senzatia de telefon slab dupa un timp carcasa scoate zgomote este totusi un telefon de plastic, se incalzeste destul de repede iar bateria este dezamagitoare datorita ecranului. softul este slab, are lag usor chiar si la schimbarea slide-urilor.

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
G3 a fost un experiment. Nu-s stiu pe Asus. M8 este frumos, dar are camera cam slaba.

#8
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu zic sa mai astepti putin, eu asta as face, sa mai scada putin pretul lui G4....

#9
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
G3 pare cea mai buna alegere. Dar doar tu stii ce e mai bine pt tine. Mergi la un showroom si pune labutele pe ele sa vezi ce si cum...

#10
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postsclifositu, on 13 octombrie 2015 - 20:52, said:

m8 categoric, constructie net superioara fata de g3, ergonomie mai buna, sunet mai bun, materiale net superioare si softul mult mai bine optimizat. g3 da senzatia de telefon slab dupa un timp carcasa scoate zgomote este totusi un telefon de plastic, se incalzeste destul de repede iar bateria este dezamagitoare datorita ecranului. softul este slab, are lag usor chiar si la schimbarea slide-urilor.
Nu stiu de ce va place sa generalizati......
Al meu inca nu scartaie, lag doar ocazional(ca la orice android), bateria este inca buna(duce 4-5 ore SOT). Singurul lucru de reprosat este incalzirea lui cand este solicitat in jocuri sau navigare pe 4G cu semnal slab.

#11
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 28.08.2010
nu stiu de ce nu va place voua sa recunoasteti. stiu ca multi avem tendinta sa negam anumite defecte ale telefoanelor noastre dar totusi ... apropo strange-l in mana (fara husa bineinteles) sau apuca de un colt si de coltul opus si misca usor de el sa vezi cum incepe sa scartaie. daca tot nu auzi sa faci un video ca sunt tare curios inseamna ca al tau e unicat

#12
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
O sa-ti fac maine ;)
Chiar acum l-am verificat.

#13
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 28.08.2010
m-as mira :) chiar sunt curios

#14
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu doar atât am zis, nu trebuie generalizat. În familie am 2 buc de G3, una în Germania și una în România.

#15
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Attached File  Comparatie.png   510.06K   23 downloadsCa sa nu mai deschid inca un topic,puteti sa imi spuneti care dintre Htc M8,LG G3,Samsung S5 are cea mai buna camera in specificatii? Si dupa aceea in real life. Atasez si un screenshot cu cele 3.
Multumesc.

#16
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Mulți o să zică că S5 este the best....
Asa că opinia mea despre G3.....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate