Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Nesimtire HotNews.Alert

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
alcris01

alcris01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.10.2007
Va rog dati-mi o solutie cum scap de un site nesimtit pe nume HotNews, care imi trimite de zeci de ori (da ati citit bine, de zeci de ori) pe zi pe Yahoo Mail niste HotNews.Alert, care nici nu pot fi accesate, doar titluri si subtitluri de mesaje . Am incercat toate formulele decente sa scap de ei, respectiv le-am mutat in spam zile la rand, degeaba, ele apar din nou ca e-mailuri primite, apoi le-am trimis eu de cateva ori mesaj pe adresa lor de contact redactie@HotNews cu rugamintea sa ma dezabonez de la acest HotNews.Alert (la care nu m-am abonat niciodata), dar degeaba, situatia devenind enervanta umplandu-mi zilnic casuta de e-mailuri primite cu aiurelile lor. Deci ce ma sfatuiti sa fac pentru a scapa de nedoritul newsletter. Multumesc.

#2
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 alcris01, on 03 septembrie 2015 - 12:47, said:

Va rog dati-mi o solutie cum scap de un site nesimtit pe nume HotNews, care imi trimite de zeci de ori (da ati citit bine, de zeci de ori) pe zi pe Yahoo Mail niste HotNews.Alert, care nici nu pot fi accesate, doar titluri si subtitluri de mesaje . Am incercat toate formulele decente sa scap de ei, respectiv le-am mutat in spam zile la rand, degeaba, ele apar din nou ca e-mailuri primite, apoi le-am trimis eu de cateva ori mesaj pe adresa lor de contact redactie@HotNews cu rugamintea sa ma dezabonez de la acest HotNews.Alert (la care nu m-am abonat niciodata), dar degeaba, situatia devenind enervanta umplandu-mi zilnic casuta de e-mailuri primite cu aiurelile lor. Deci ce ma sfatuiti sa fac pentru a scapa de nedoritul newsletter. Multumesc.

in email scrie undeva, "unsubscribe"
ia vezi...

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Site-ul nu-i nesimtit,este chir OK.
Alertele respective nu le primesti de ei,le primesti in numele lor.Posibil virusi.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pune niste screenshot-uri sa vedem despre ce e vorba.

#5
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
De ce nu folosesti un filtru care sa mute respectivele mail-uri direct in Trash?

#6
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Politica de spam folosita si de RealitateaTV (astia ma spameaza pe mine de pe diverse adrese) si atita altii.
Ar trebui sa existe o lege si un mecanism in Romania pentru blocarea si pedepsirea spammerilor autohtoni.

#7
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Nu te mai consuma atat..cum le primesti, le muti in spam si aia e. Oricine primeste SPAM, acum ca e de la hotnews sau din alta parte e alta discutie..

 adisz, on 03 septembrie 2015 - 12:55, said:

Site-ul nu-i nesimtit,este chir OK.
Alertele respective nu le primesti de ei,le primesti in numele lor.Posibil virusi.
Site-ul in sine e foarte nesimtit, dar sunt de acord ca-i posibil sa nu vina mailurile de la ei.

 Taxon, on 03 septembrie 2015 - 13:19, said:

Politica de spam folosita si de RealitateaTV (astia ma spameaza pe mine de pe diverse adrese) si atita altii.
Ar trebui sa existe o lege si un mecanism in Romania pentru blocarea si pedepsirea spammerilor autohtoni.
Eu aveam probleme cu sport punct ro.. dadusem o data un comentariu acolo folosind adresa de email, si imi primeam spam-uri de 10 ori pe zi :).
Noroc ca acel mail era folosit strict pentru hi5, deci cum mi-am dezactivat hi5-ul, n-am mai intrat deloc pe el.
Tot asa, nu puteai da unsubscribe (teoretic, avea buton, practic, nu mergea). Treaba de vreo 6 ani, asa :).

Edited by n-amname, 03 September 2015 - 13:21.


#8
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,117
  • Înscris: 03.07.2008

 alcris01, on 03 septembrie 2015 - 12:47, said:

Va rog dati-mi o solutie cum scap de un site nesimtit pe nume HotNews, care imi trimite de zeci de ori (da ati citit bine, de zeci de ori) pe zi pe Yahoo Mail niste HotNews.Alert, care nici nu pot fi accesate, doar titluri si subtitluri de mesaje . Am incercat toate formulele decente sa scap de ei, respectiv le-am mutat in spam zile la rand, degeaba, ele apar din nou ca e-mailuri primite, apoi le-am trimis eu de cateva ori mesaj pe adresa lor de contact redactie@HotNews cu rugamintea sa ma dezabonez de la acest HotNews.Alert (la care nu m-am abonat niciodata), dar degeaba, situatia devenind enervanta umplandu-mi zilnic casuta de e-mailuri primite cu aiurelile lor. Deci ce ma sfatuiti sa fac pentru a scapa de nedoritul newsletter. Multumesc.

Vin toate de pe aceeasi adresa?
Intreb pt ca in Yahoo ai posibilitatea sa banezi adresa.

Settings -> Blocked Addresses  - Poti bloca pana la 500 de adrese.

Edited by Imperathor, 03 September 2015 - 13:26.


#9
alcris01

alcris01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.10.2007

 Imperathor, on 03 septembrie 2015 - 13:24, said:

Vin toate de pe aceeasi adresa?
Intreb pt ca in Yahoo ai posibilitatea sa banezi adresa.

Settings -> Blocked Addresses  - Poti bloca pana la 500 de adrese.

Da, vin de pe Hotnews.ro, le-am adaugat adresa pe lista blocatelor, sa vedem ce urmari va avea. Ce nu inteleg, daca le-am trimis mesaj de dezabonare, de ce continua sa trimita alerte in prostie, nu realizeaza ca il inraiesc mai tare pe cel vizat? Multumesc.

 Master_Yoda, on 03 septembrie 2015 - 13:17, said:

De ce nu folosesti un filtru care sa mute respectivele mail-uri direct in Trash?

Am facut si acest lucru, am pus filtru pentru mutat direct in Trash orice mesaj de la Hotnews.ro. Multumesc.

Edited by alcris01, 03 September 2015 - 14:02.


#10
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
http://www.dataprotection.ro/

Nu stiu sigur daca se ocupa si de spam-ul primit pe email dar poti incerca.

Edited by alexa32, 03 September 2015 - 14:33.


#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 alcris01, on 03 septembrie 2015 - 14:02, said:

Ce nu inteleg, daca le-am trimis mesaj de dezabonare
Crezi ca esti asa important sau ca secretara care ti-a citit emailul stie sa te dezaboneze?

Foloseste metoda oficiala de dezabonat, si anume linkul din mail.

#12
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

 don_dannielo, on 03 septembrie 2015 - 14:40, said:

Foloseste metoda oficiala de dezabonat, si anume linkul din mail.

Nu asa, aia e metoda de confirmare a validitatii adresei tale de mail.  A faptului ca ala e un cont folosit si ca mesajul totusi a fost citit. Si ai sa primesti alt spam, chipurile de la alt comerciant/site/etc.

Metoda cea mai buna mi se pare definirea de reguli in clientul de email, sa stearga automat mesajele venite repetat in mod nedorit. In felul asta driblezi si alte metode de confirmare a primirii spamului, iar dupa un timp spammerul va incepta sa trimita mesaje.
Cel putin asa procedez eu si asa am observat ca se intimpla.

Edited by Taxon, 03 September 2015 - 15:36.


#13
alcris01

alcris01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.10.2007

 Taxon, on 03 septembrie 2015 - 15:36, said:

Nu asa, aia e metoda de confirmare a validitatii adresei tale de mail.  A faptului ca ala e un cont folosit si ca mesajul totusi a fost citit. Si ai sa primesti alt spam, chipurile de la alt comerciant/site/etc.

Metoda cea mai buna mi se pare definirea de reguli in clientul de email, sa stearga automat mesajele venite repetat in mod nedorit. In felul asta driblezi si alte metode de confirmare a primirii spamului, iar dupa un timp spammerul va incepta sa trimita mesaje.
Cel putin asa procedez eu si asa am observat ca se intimpla.

Suna bine sfatul oferit, poti fi putin mai explicit, cum se pot defini regulile in clientul de email? Scuze, nu sunt prea obisnuit cu setarile astea. Multumesc.

#14
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Fratele meu alb, dar de unde sa stiu eu ce client de email folosesti tu?
Insa, ca idee ... https://support.offi...&rs=ro-RO&ad=RO

#15
alcris01

alcris01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.10.2007
Foarte documentat, am sa-l citesc cu atentie si sper sa gasesc solutia la problema spamurilor care ma streseaza si cu ocazia asta  mai invat cate ceva. Cele bune!

Edited by alcris01, 03 September 2015 - 20:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate