Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

"S-a luat curentu'! "

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007
/LE
Problema plata cu card in POS la sediul comerciantului. Am introdus PIN-ul si in momentul 2 le-a picat alimentarea pe toata firma. Banii au fost virati in contul comerciantului (pana acum 2 minute - apareau blocati in contul meu). Am vb cu comerciantul si am renuntat la comanda cu returnarea banilor.

Deci, daca platiti cu cardul in POS si dupa ce bagati PIN-ul se "i-a curentul...", tranzactia s-a realizat :-/

Rog un moderator sa stearga postul

Edited by Werewolfc, 02 September 2015 - 18:52.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Cand revine curentul, cei de la magazin pot anula tranzactia.

#3
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Depinde la care magazin! De regula, au un sistem de back-up, gen UPS, generator, etc.

#4
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Mi-am adus aminte de o patanie asemanatoare dar la un atm. Am bagat cardul, introdus pin, suma pt a o retrage (destul de mare) si apoi zgomotul rolei care scotea banii dar dintr-o data s-a oprit si nimic. Am bagat iara cardul si banii nu mai erau. Nici nu-mi venea sa plec ca daca il apuca si scoate banii ulterior. Am mers la banca si apoi a inceput nebunia. Declaratii peste declaratii, telefoane peste telefoane chiar si cu amenintari. Apoi au verificat bancomatul si au vazut ca este surplus acea suma si i-au  pus din nou pe card. Era cat pe ce sa ratez concediul. Explicatia bancii: o pana de curent exact in momentul acela.

Edited by Ditian, 02 September 2015 - 19:08.


#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Pai bancherii sunt zgarciti..........nu toate bancomatele au UPS.
Asa ca daca pica curentul, ei au profit............Posted Image

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003
La Raiffeisen la sucrusala din zona mea au un ups maricel asa la ochi cred ca e de 1500VA/1000W cu 2 baterii de 17AH in serie (24v). Problema ar fi daca atm-ul merge totusi dar conexiunera la internet a picat cum face ?

Edited by andreic, 02 September 2015 - 21:08.


#7
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005

 andreic, on 02 septembrie 2015 - 21:07, said:

La Raiffeisen la sucrusala din zona mea au un ups maricel asa la ochi cred ca e de 1500VA/1000W cu 2 baterii de 17AH in serie (24v). Problema ar fi daca atm-ul merge totusi dar conexiunera la internet a picat cum face ?

Nu puteti sa-i intrebati pe aia de acolo ? Raspunsuri vor gasi ei....Dar trebuie sa stii si clientii bancii,nu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate