Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Certificat limba engleza

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
user277

user277

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 26.04.2008
Care este certificatul in limba engleza de care am nevoie pentru a studia si munci part-time intr-o tara UE? Stiu ca multe universitati cer IELTS insa am inteles ca aceasta diploma are o perioada de valabilitate limitata. E adevarat?

Edited by user277, 01 September 2015 - 11:08.


#2
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Multe dintre cunostintele mele au plecat cu Cambridge-ul (in UK, Danemarca). Au putut studia si munci cu diploma respectiva.

#3
user277

user277

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 26.04.2008
Cat timp sunt valabile testele Cambridge si IELTS?

#4
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Cambridge - toata viata iar IELTS - 2 ani. Stiu ca se prefera diplomele cu valabilitate limitata pentru ca reflecta mai bine aptitudinile tale.

#5
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Ajuta la ceva astea?

#6
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Daca vrei sa studiezi/lucrezi in strainatate, da.

#7
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Depinde, unii angajatori sunt multumiti daca se pot intelege cu tine, nu au nevoie de zeci de reevaluari ale cunostintelor tale, altii, vor sa te tina in priza, sa refaci examinarile alea periodic. Depinde unde vrei sa lucrezi. Unde vrei sa lucrezi? :D

#8
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Stiu ca trebuie pentru unele facultati, dar sa zicem ca m-angajez in UK, nu-si dau seama aia la interviu cata engleza stiu? La ce ii mai ajuta Cambridge-ul?

#9
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Pai inainte sa te cheme la un interviu nu trimiti un CV in care apar si certificatele pe care le detii?

#10
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Ba da, dar oricum majoritatea se uita doar la experienta anterioara, nu la restul hartiilor. Auzit de la un tip care e HR.

#11
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
A, ok, inseamna ca cineva din Romania se poate duce in UK sa lucreze, fiind angajat in functie de experienta anterioara (din Romania, fara sa poti "vedea" din CV cam ce nivel de engleza are persoana). Respectivul poate stii sau nu lb engleza la nivel ok (scris si vorbit). Mi se pare corect. Posted Image

Oricum, depinde domeniul in care vrei sa te angajezi. In unele este esential sa cunosti limba engleza aproape la perfectie, in altele e suficienta experienta (prin natura serviciului esti nevoit sa mai discuti si in engleza).

Edited by Arianna-D, 01 September 2015 - 13:36.


#12
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Eu habar n-am, ca de aia am si intrebat. Degeaba ai Cambridge din 2015 daca te angajezi in 2025, pana atunci n-ai mai vorbit deloc engleza si ai uitat-o. Evident ca aia la interviu o sa-ti testeze si cunostintele de engleza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate