Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare telefon ieftin pentru fotografii text

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
tokkra

tokkra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2007
Bună ziua,
Vă rog să-mi recomandați un telefon Android cu camera foto capabilă să fotografieze text, să fie mic și ieftin. Nu contează bateria, ramii sau alte caracteristici. Vreau să-l folosesc doar pentru câteva aplicații și foto, în special text.

#2
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
spune macar un buget alocat pentru telefon

#3
tokkra

tokkra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2007
Prețul maxim să fie 700-800 de lei.

#4
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
ala deja nu mai e ieftin , merge spre mediu
un s4 mini ?
cam toate au camera 8 mp in zona asta de pret . - exclus alvew yugo mumba etc

#5
tokkra

tokkra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2007
Cu cât mai ieftin cu atât mai bine. Mă interesează doar camera să poată fotografia textul dar să se și înțeleagă. Cele cu cameră de 8 mpx sunt bune? Am un Nokia E6 cu camera de 8 mpx si nu se vede bine deloc textul în poze.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca Nokia 808 PureView e cam cel mai bun in bugetul asta, daca nu te deranjeaza un sistem de operare mort.
Nu il recomand din cauza rezolutiei "imense" a camerei foto, ci din cauza senzorului ce ajuta sa faci poze cat mai clare si fara zgomot de fond chiar si in conditii de iluminare scazuta.

L.E.: scuze, nu am observat ca vrei cu Android.

Edited by Hider141, 28 July 2015 - 14:54.


#7
tokkra

tokkra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2007
Aș vrea totuși să fie cu sistem de operare android.

#8
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
viper v1 i de la allview. ieftin si cu o camera mai mult decat decenta.

il am eu, deci e testat, inclusiv la partea cu textul.

#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Hai ca am googalit ceva ... ceva, din curiozitate pentru tine: best budget android phone with good camera.
Si din articolul Ulefone BeTouch review: Impossible to fault under 150GBP, the Ulefone BeTouch budget 4G phone ticks all our boxes, am ajuns la un alt model: Ulefone Be Touch2, ce costa, din China 189.99$ (~760 lei) (atentie: fara taxe si TVA).
Bun, cica telefonul asta ar avea un senzor optic de la Sony: Sony Exmor IMX214 de 13.51 MP si care, cica ar fi destul de bun ca senzor, ramanand la latitudinea ta sa te mai documentezi.

Altceva, nou... nu stiu ce sa recomand, iar SH nici atat.

In niciun caz, nu-ti recomand: Allview (adica Gionee)!

Edited by Ciubex, 28 July 2015 - 15:17.


#10
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Allview viper v1 am de la firma trimis un garantie din prima zi  pt camera defecta . Nasa mea x2 twin retur in prima zi pica semnalul wifi . P5quad trimis inapoi pt camera ,pt display, pt butoane defecte deci NU ALLVIEW

#11
tokkra

tokkra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2007
Mulțam de sfaturi. Am să mai gugălesc și eu puțin, poate mă hotârăsc până la urmă. La un moment dat chiar îmi îndreptasem atenția către Allview, dar parcă nu m-aș zgârcii și apoi să ies tot eu prost; dacă Nokia E6-le meu ar avea Android și camera ceva mai bună - ar fi fost telefonul perfect.

#12
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

 botelucian, on 28 iulie 2015 - 17:50, said:

Allview viper v1 am de la firma trimis un garantie din prima zi  pt camera defecta . Nasa mea x2 twin retur in prima zi pica semnalul wifi . P5quad trimis inapoi pt camera ,pt display, pt butoane defecte deci NU ALLVIEW

Ciudat. Am un viper v1 de vreo 8 luni si nu are nimic, merge ca la inceput. Am si un x2 soul mini si ma declar foarte multumit de el. Cu ambele nu am avut nicio problema cu nimic. Cum ti-e norocul :)

#13
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Probabil . Dar nah . Am avut p5quad si in primul an a fost racheta apoi a pucat camera apoi placa de baza etc . Am prieteni care tot de atunci cu p5 nu au nimic . Si trantite si copii mici si vai de ele merg ca in prima zi. Chiar daca au fost supte si abuzate si cakcate etc . Dar vai de service daca ajungi acolo.
E acceptabil sa pice ceva dupa luni dar scos din cutie defect eu vreau altul . Nu sa stau 15 zile pana il analizeaza un tehnician si bla bla

Edited by botelucian, 28 July 2015 - 22:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate