Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Cadou de ziua ei pentru o prietena foarte draga

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
blue_eyes_vs

blue_eyes_vs

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 147
  • Înscris: 26.03.2011
Buna, fetelor!

Un mic sfat si pentru mine? Posted Image Am o prietena foarte apropiata (nu iubita, dar tinem destul de mult unul la celalalt).
O cheama Crina, deci automat un buchet de crini intra in lista (+o sacosa cadou cu bomboane de ciocolata foarte fine).

Dar... ce sa mai iau pe langa clasicele flori+bomboane?
Adaug ca suntem studenti modesti, iar ea nu este cea mai materialista si pretentioasa fata (slava Domnului! Posted Image), deci as dori ceva pana in 70-100RON pentru a 3-a componenta a cadoului.

Unei alte prietene, Ines, i-am facut cadou cartea asta si i-a placut enorm. Am potrivit si titlul perfect. Posted Image


Dar pentru Crinuta... :-??

Edited by blue_eyes_vs, 03 July 2015 - 14:52.


#2
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Fă-i cadou tot o carte, dacă-i place să citească. O carte e mereu cadoul perfect pentru cei pasionaţi de lectură.
Dacă nu, tu ar trebui să-i cunoşti preferinţele, în mare.
La ce e studentă?

Edited by Abbiex, 03 July 2015 - 14:59.


#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Mai, daca matale deja dai banii pe o sacosa de ciocolati foarte fine si iti mai raman 70-100 lei nu poti sa zici ca sunteti studenti modesti.
Cu sfaturi mai greu de ajutat avand in vedere ca nu stim nimic despre d-soara Crinuta iar cadourile 'sigure' le ai deja pe lista. Zi si tu ce hobby-uri are, ce fel de fire e etc...

#4
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
O ie, că tot e moda.

#5
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Flori, ciocolata si bilete la teatru. E destul de studentesc?

#6
blue_eyes_vs

blue_eyes_vs

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 147
  • Înscris: 26.03.2011

View Postwasteyard, on 03 iulie 2015 - 16:55, said:

Flori, ciocolata si bilete la teatru. E destul de studentesc?
O idee foarte buna, dar nu-i place teatrul, adaugand ca nu putem iesi. Nu e iubita mea!!!
Doar o amica foarte buna. Vreau sa ii las amintire ceva, mai sentimental, daca gasesc un obiect care sa transmita asta.

Legat de bilete, ma gandeam sa ii iau un voucher la Candle Massage, dar totusi... 48 de euro.

Edited by blue_eyes_vs, 03 July 2015 - 16:59.


#7
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Tu iesi numai cu iubita? Nashpa. :)
Daca vrei obiect, atunci personalizeaza ceva, un breloc, cana, tricou etc.

#8
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postblue_eyes_vs, on 03 iulie 2015 - 16:58, said:


O idee foarte buna, dar nu-i place teatrul, adaugand ca nu putem iesi. Nu e iubita mea!!!

Hmmm. Inseamna ca nu merge ideea cu restaurantul.
Totusi nu ii lua o carte doar pentru ca scrie Crina in titlu. O sa citeasca titlul, o sa clipeasca de doua ori si o sa o arunce intr-un sertar. La o carte conteaza continutul, nu coperta.

#9
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Un voucher pentru manichiură. Găsești siteuri cu oferte foarte bune.
Apoi să ne zici ce e rău în ideile care ti s-au dat până acum (eu am zis ie, că e fix în buget 70-100. Plusez cu broșă sau lanț de argint. Lanțul este foarte refolosibil. Mai plusez cu un flash USB, care e întotdeauna util la casa omului și nimeni nu-l cumpără de bunăvoie, ci doar de nevoie).

#10
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
La modul cel mai serios, in liceu, am făcut o chetă în care i-am cumpărat pretendentei.... un vibrator. Roșu.
Și tot la modul cel mai serios, nu s-a supărat, ba chiar i-a plăcut. Mai puțin stresul de a ascunde medularul de părinți Posted Image

Ce vârstă are? Ce pretenții are de la tine?

Edited by Rhesus, 03 July 2015 - 18:56.


#11
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Un vibrator e un cadou foarte riscant. N-ai de unde și ce tip de umor are destinatara. Dacă nu apreciază mesajul "ești cam NF, ia d-aci un ajutor", ai încurcat-o.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate