Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

achizitie tractor sh ...tzeapa sau nu ..?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kem980

kem980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.09.2007
buna ziua...am gasit pe internet , mai exact pe site-ul
http://www.tractoare...re/Default.aspx
o multime de anunturi cu tractoare ieftine din franta... toate de genul
"Vand Tractor Case-IH 840 in stare buna de functionare de 67 CP , Prindere: automat , Dimensiune pneuri fata: 375/75R20 , Dimensiune pneuri spate: 16.9R30 , Prindere: automat , Platforma: Cabina cu încalzire, servodirectie transmisie: 16 & 8 unitate de 40 km/h a Getribe: 1xdw 1xew motocultivatoare: 540/750 RPM . Masina se gaseste in France , Posibilitatea de a fi transportate de o agentie de transport . Ne puteti contacta prin e-mail [email protected] specificand face si model de tractor.(Ajutor fermierilor privati)"
am vazut o gramada de anunturi pt tractoare si preturile care le vehiculeaza aceste persoane snut extraordinar de mici...asa k am luat legatura cu ei pt achizitia unui tractor de maxim 55cp cu tractiune integrala si posibil cu incarcator frontal.
am primit in prima faza un raspuns :"Buna ziua Dl. Am primit cererea dumneavoastră și te-am pus doar in contact cu proprietarul mașinii doamna Damour annie l vă va contacta în câteva ore pentru a urmări prin e-mail: [email protected]" , iar din ziua urmatoare am primit vreo 4-5 mailuri cu tractoare si poze de la o doamna .
curios Posted Image am rapuns unui mail in care am cerut mai multe lamuriri..si am primit acest rasp[uns:
"Bună
După mail asigurați că mașina este în stare bună cu toate aceste documente în ordinea .

Revizuit ultima 27/06/2015
Culoarea originală.
Motor: bun
Loc: bun
Reparatii: nu
Pictura: Foarte bun
Stare generală : foarte bună
În legătură cu transportul vă asigur că avem la dispoziție o agentie mare transport de încredere și recunoscute în întreaga lume care va face livrarea în cele mai bune condiții pentru a vă satisface.
Agenția de transport va face livrarea tractorului va prezenta următoarele părți:
(Carte de gri masina barat și semnat de
-3 componente a certificatului de transfer
-Acordarea de despăgubiri corespunzătoare la certificatul de mașină
-Dublu chei, precum și fișa, pentru a face un dublu
-Carte de întreținere actualizat
-Toate facturile...)
Astfel actul de vânzare normale pe care ați intrat în posesia de tractor și toate lucrările sale în condiții bune și mai bine, deoarece am plecat, de asemenea, o copie de ID-ul meu ca dovadă de acordare a garanþiei.

Deci, aici este de informații removed de la Agenția de transport referitoare la livrare dumneavoastră:
Durata: 2 zile la vizualizarea maxim ca transportul va fi făcută de un camion și nu va fi o numai pentru a fi livrate această zi.
Potrivit peste detalii cu Agenția de transport costurile de transport a tractorului să orașul tău în România Costa 815€ care a inclus taxa de înregistrare de lucrări de tractor în numele dumneavoastră și stabilirea de frontieră documentele necesare stabilirii pentru a lăsa să treacă + 3100€ tractor preturile sunt la total 3915€ pentru tranzacția.
Deci dacă sunteți în continuare interesat vă rugăm să ne confirmați achiziționarea de acest tractor în noi completarea acestui formular pentru livrare:
Nom:..................................................
Prénom:...............................................
Ville:..................................................
Home adresa:...
Code postal:.........................................
Telefon contacte (fixe si portabile mai ales)...
Și în ziua în care va fi capabil de a livra................
Astfel încât să putem trimite detaliile de livrare la Agenția de transport și ei vă va contacta pentru ai dat toate detaliile complete și informații pe tranzacție"


acum intrebarea mae este...ati fost careva in legatura cu aceste persoane sau ati auzit de ei?

Annie Damour
[email protected]
[email protected]

Edited by kem980, 03 July 2015 - 13:20.


#2
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,625
  • Înscris: 26.10.2003
Tu n-ai ce face cu banii si vrei sa iei tepe ?

#3
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Un simplu search pe facebook dupa adresa aia de mail a adus ca rezultat un nene: https://www.facebook.../damour.gratias :)

#4
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
E clasica. Plateste tu un avans de cateva sute de euro drept "garantie" sau pentru "acte"... si mai vezi masina la pastele cailor.

#5
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Ma mir ca nu a zis frantuzoaica ca tractorul a fost a unei varstnice si a fost folosit numai ocazional, ca hobby, pentru gradina cu trandafiri... :))

#6
cristi_mre

cristi_mre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 12.04.2012

 emillian, on 03 iulie 2015 - 13:48, said:

Un simplu search pe facebook dupa adresa aia de mail a adus ca rezultat un nene: https://www.facebook.../damour.gratias Posted Image
Arata foarte de incredere Posted Image

#7
radoistefan1980

radoistefan1980

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2015
Bună seara! Și eu sunt în aceeași situație! Am primit vreo 4 mail-uri și am specificat ca nu o sa plătesc nimic până în momentul livrării! !!! M-a asigurat ca este ceva sigur și ca nu am de ce sa îmi fac griji ca este totul în regulă. A zis ca o sa ajungă vineri 18 decembrie. Ce ai făcut pana la urma? L-ai cumpărat?

#8
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
Ajunge sigur... Tine-ti banii in buzunar. Sau crezi in Mos Craciun, ca e de sezon?

#9
minishavo

minishavo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.02.2008
Buna am vazut si eu aceleasi anunturi pana la urma cum ati ,,finalizat,, va ajuns tractoru sau deja a-ti si fost la arat cu el?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate