Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema driver Nvidia

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
wolfie-bxl

wolfie-bxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 15.11.2011
Buna, tuturor !
Am vrut sa reinstalez drivere pe un laptop. Nu prea ma pricep, asa ca am cautat pe net cum se procedeaza.
Am dezinstalat Nvidia veche si cind am vrut sa instalez o noua versiune, mi s-a spus ca pilotul nua gasit material grafic compatibil.
Am folosit 3DP Chip. Acum, nu stiu ce sa fac..calculatorul e in safe mod....
Ma puteti ajuta ?
Multumesc !

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
wolfie-bxl scrie modelul acelui laptop si o sa iti dam link catre driver....
De ce esti in SafeMode ? Intra normal chiar daca se vede mai ciudat.

Din SafeMode nu vei putea NICIODATA sa instalezi driver-ul de NVIDIA.

Edited by Mihai_3, 29 May 2015 - 13:15.


#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Din Regulamentul ariei Windows:

Quote

2. New topic, alegeti cu atentie aria unde scrieti!
[...]
Intrucat tot mai multi useri posteaza probleme cu driverele legate de laptopuri de marca, ar fi bine sa cititi/postati in subforumul corespunzator acestora de pe aria : Hardware

Ce model de laptop ai?

Aria "Windows 7" nu este pentru drivere.

#4
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 17.09.2007
Cauta pe net si descarca gratuit aplicatia Nvidia GeForce Experience. Dupa instalare isi va cauta singura actualizarile si vei fi notificat cand au aparut si se va oferi sa le instaleze, nu mai ai nevoie de altceva.

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Daca ai windows 7 service pack 1, trebuie sa-ti instaleze automat driver-ul pentru placa video!
Daca nu, trebuie sa intri aici: http://www.nvidia.co...aspx?lang=en-us

#6
wolfie-bxl

wolfie-bxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 15.11.2011

View PostMihai_3, on 29 mai 2015 - 13:15, said:

wolfie-bxl scrie modelul acelui laptop si o sa iti dam link catre driver....
De ce esti in SafeMode ? Intra normal chiar daca se vede mai ciudat.

Din SafeMode nu vei putea NICIODATA sa instalezi driver-ul de NVIDIA.

Multumesc, pentru rapiditatea raspunsului !
O sa incerc, sa explic, din nou, cu scuzele de rigoare. S-ar putea sa fie mai greu, pentru mine, pentru ca am setat laptop-ul in franceza si nu cunosc echivalenta in engleza sau romana, foarte bine.
Deci, am folosit 3DP Chip, care mi-a aratat ce drivere imi trebuie..Acu,' eu, ca sa nu le instalez peste cele vechi, am zis sa le dezinstalez...am intrat in device manager si am dezinstalat Nvidia. Apoi, am mers si am descarcat alta versiune de Nvidia ( aratata de 3DP Chip ); cind am vrut sa o instalez, imi zice ca driverul nu gaseste material grafic compatibil ( asta e traducerea din franceza ).
Cit despre safe mod, e posibil sa ma fi inselat ; am banuit ca e safe mod, pentru ca se vede ca si cum ar fi in safe mod....adica putin ciudat, cum spuneai tu ( ceea ce m-a facut sa cred ca ma insel ). Imediat dupa dezinstalarea driverului, a inceput sa se vada asa, ciudat..de asta am banuit ca e in safe mod...
Te rog sa imi scuzi maniera greoaie de exprimare si confuzia generata de aceasta.
Multumesc, mult, pentru ajutor !

View Postvnvio2005, on 29 mai 2015 - 13:26, said:

Cauta pe net si descarca gratuit aplicatia Nvidia GeForce Experience. Dupa instalare isi va cauta singura actualizarile si vei fi notificat cand au aparut si se va oferi sa le instaleze, nu mai ai nevoie de altceva.
Am descarcat si nu vrea sa se instaleze...Cred ca, din greseala, am dezinstalat mai mult decit driverul...e posibil sa fi dezinstalat device-ul ? Scuza-mi ignoranta, te rog ! Multumesc !

View Post_-_, on 29 mai 2015 - 13:17, said:

Din Regulamentul ariei Windows:



Ce model de laptop ai?

Aria "Windows 7" nu este pentru drivere.
Scuza-ma, te rog ! O sa fiu mai atent, alta data...Te rog, permite-mi sa ies din incurcatura, de aceasta data, in aceasta sectiune ! Multumesc, pentru intelegere !
Laptop-ul e un Asus X701.

View Postxmanyacs77, on 29 mai 2015 - 13:39, said:

Daca ai windows 7 service pack 1, trebuie sa-ti instaleze automat driver-ul pentru placa video!
Daca nu, trebuie sa intri aici: http://www.nvidia.co...aspx?lang=en-us
Ca sa iti spun drept, nu stiu ce pack am...Nu e prima oara cind instalez drivere...numai ca, pina acum, le instalam peste cele vechi..Acum, am vrut sa le dezinstalez pe cele vechi si apoi sa le instalez pe cele noi. Ma tem sa nu fi dezinstalt si altceva, din greaseala, din moment, ce nu se mai instaleaza nici o versiune de Nvidia...am incercat patru..Multumesc, pentru ajutor !

#7
SpargatorulDeVise

SpargatorulDeVise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 03.07.2009

View Postwolfie-bxl, on 29 mai 2015 - 13:10, said:

Buna, tuturor !
Am vrut sa reinstalez drivere pe un laptop. Nu prea ma pricep, asa ca am cautat pe net cum se procedeaza.
Am dezinstalat Nvidia veche si cind am vrut sa instalez o noua versiune, mi s-a spus ca pilotul nua gasit material grafic compatibil.
Am folosit 3DP Chip. Acum, nu stiu ce sa fac..calculatorul e in safe mod....
Ma puteti ajuta ?
Multumesc !
DriverPack Solution

Driver auto-installation
http://download2.drp....1432900578.exe

Spoiler

[ http://drp.su/static/images/screenshots/screen-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by SpargatorulDeVise, 29 May 2015 - 14:01.


#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postwolfie-bxl, on 29 mai 2015 - 13:50, said:

Scuza-ma, te rog ! O sa fiu mai atent, alta data...Te rog, permite-mi sa ies din incurcatura, de aceasta data, in aceasta sectiune ! Multumesc, pentru intelegere !
Laptop-ul e un Asus X701.

Am mutat topicul pe Hardware la "Asus".

#9
wolfie-bxl

wolfie-bxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 15.11.2011

View Post_-_, on 29 mai 2015 - 14:10, said:


Am mutat topicul pe Hardware la "Asus".

Da-mi, te rog, link-um, ca nu il gasesc, de zapaceala !!!!

View PostSpargatorulDeVise, on 29 mai 2015 - 13:59, said:

DriverPack Solution

Driver auto-installation
http://download2.drp....1432900578.exe

Spoiler

[ http://drp.su/static/images/screenshots/screen-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Cred ca solutia ta a mers..altfel, nu imi explic, cum s-a remediat situatia...Multumesc, si tie, si celorlati, care au venit in ajutor !
Toate cele bune, tuturor !

#10
cosstica

cosstica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 28.06.2010
Despre Asus se stie ca modifica driverele video pentru a functiona cu laptopurile lor. De multe ori, ultima versiune de driver pe care tu o iei de pe site-ul AMD sau Nvidia nu merge pe laptopul tau. Din acest motiv nu e recomandat nici Driver Pack sau alte programe care iti cauta ultimele drivere.

De ce te-ai apucat sa reinstalezi driverele? Era vreo problema cu cele vechi sau te plictiseai?

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
as pune pariu ca toate au un singur raspuns: GTA V

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate