Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Fuji Finepix HS-33EXR vs Nikon Coolpix P 530

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
user1304

user1304

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2015
Ma poate ajuta cineva sa fac  o alegere relativ buna?
Multumesc!

#2
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Oricare dintre ele, ma indoiesc ca vei vedea vreo diferenta la imagini! Poate doar la numarul de optiuni.

#3
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
fa un efort si ia asta macar http://www.altex.ro/...mp-3-inch-negru
pretul e f ok acum la reducere.
ce ai pus tu ca si alegere dupa cateva zeci de poze il vei lasa acasa, poti avea surpriza ca telefonu sa le scoata mai bine. Deci bani aruncati/irositi.

teste cu a3000
http://www.clubulfot...ony-a3000-test/

Edited by xkos, 29 May 2015 - 17:16.


#4
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,969
  • Înscris: 06.04.2007
Astea sunt oferte care trebe sa stai cu ochii foarte atent. A disparut.
Plus de asta, daca vrei sa continui, obiectivele nu sunt prea accesibile la bani.
La 1200-1500 lei mai bine cel mai nerorocit dslr decat A3000.

#5
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
superba logica, n-am ce sa mai zic:)

#6
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,969
  • Înscris: 06.04.2007
Ok, si logica atunci care este ?
Lumineaza-ma (mai ales prin vizoru ala de la A3000 si lcd-ul)

#7
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
ce sa te mai luminez ca te vad carcotas. Dar oricum, ma interesa unde e un dslr nou, in magazin, la 1200 Ron, nu 1500 and up.
Bugetul era de 1000 ron, eu deja sarisem bugetul cu 200, deci daca ar fi ceva la 1000 ar fi perfect..dslr

Edited by xkos, 01 June 2015 - 20:18.


#8
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
A fost D3100 la 899 Ron parca, se putea acum 2-3-5 saptamani si sa iei DSLR la bani de bridge. Probabil ca ambele aparate vor fi decente, mai ales Fuji, dar daca te mai intinzi putin poti cumpara ceva cu IQ mai bun:

A5000

A5000

D3200

1200D

A3000

Ceva samsung mic


A cam trecut vremea cand oamenii cumparau bridge-uri butucanoase pentru ca voiau sa fie vazuti cu ceva care arata a DSLR de gat.Acum chiar trebuie sa fii o persoana comoda si cat de cat pasionata incat sa care un bridge maricel si incomod, ca sa mai cumperi unul, intr-o piata inundata de aparate mici si portabile.

Daca te intereseaza natura, vietuitoarele, fotografia close-up, nu vrei sa cari sau sa schimbi obiective si te multumesti cu IQ decent, nu foarte bun, Fuji e pentru tine.

#9
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010

View Postxkos, on 01 iunie 2015 - 20:17, said:

...deci daca ar fi ceva la 1000 ar fi perfect..dslr
La Auchan Titan gasesti DSLR Canon 1200D + Canon 18-55 IS II la 700 lei. Ieri mai aveau cateva bucati dar nu cred ca s-au dat. Mai pomana ca asta nu cred ca o sa gasesti pre curand.

#10
torex

torex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.02.2007

View Postsys, on 04 iunie 2015 - 16:59, said:

La Auchan Titan gasesti DSLR Canon 1200D + Canon 18-55 IS II la 700 lei. Ieri mai aveau cateva bucati dar nu cred ca s-au dat. Mai pomana ca asta nu cred ca o sa gasesti pre curand.

Sys, multumesc foarte mult pentru pont. Intr-adevar, azi dimineata mi-am cumparat din Auchan Canon-ul asta. Fix 700 de lei, mai aveau 2 bucati in afara de cea expusa. Din ce am inteles de la baitul de acolo, e lichidare de stoc, pentru nu mai vor sa comercializeze acest model in magazin, si preturile sunt reduse la mai mult de jumatate.
Ca fapt divers si amuzant, cand l-am intrebat pe baiatul de la foto daca pretul este pentru body (pe raft era expus doar body-ul) sau pentru kit, mi-a zis initial ca este doar body. Apoi, din discutii, am aflat ca pentru el "kit" inseamna camera + geanta + alte obiective separate si ca de fapt ei vand doar camera + obiectivul cu care vine (adica 18-55) :)))

#11
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Baietii si fetele de acolo nu se pricep deloc la aparate foto iar modul in care era prezentat sugera ca pretul e doar pentru body. Probabil ca din cauza asta nici nu s-a vandut. ;)
Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa-l folosesti cu placere!

#12
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,969
  • Înscris: 06.04.2007

View Posttorex, on 06 iunie 2015 - 13:21, said:


............... azi dimineata mi-am cumparat din Auchan Canon-ul asta. Fix 700 de lei, mai aveau 2 bucati in afara de cea expusa. Din ce am inteles de la baitul de acolo, e lichidare de stoc, pentru nu mai vor sa comercializeze acest model in magazin, si preturile sunt reduse la mai mult de jumatate.
........................
Pffffff...inuman !! (de bine :)) )
Pt oferte de genu as fi incantat sa stau in B :)))
Fata de 1100d e un pas inainte cu 1200d, autofocus pe filmare, lcd mai bun, grip mai bun.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate