Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

formula excel

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
carmen_2015

carmen_2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2015
Buna
Am o problema cu o evidenta in excel. Vreau sa gasesc o formula care sa evidentieze pe acelasi rand secvente de celule blank, mai mult de 4 celule goale, consecutive. Mentionez ca fisierul are peste 1000 de randuri si ca vizual este greu de urmarit. Daca ma poate ajuta cineva mi-ar fi de mare folos. Multumesc mult

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Nu te ajuta daca selectezi zona cu date, apesi F5, Special, bifa la Blanks, ok -- ramai doar cu celulele goale selectate pe care le poti colora cu ceva de ex.

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Aria "Windows 10" este doar pentru aplicatii "native" Windows 10. Topicul se muta pe Software.

#4
carmen_2015

carmen_2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2015

View PostMr_Woppit, on 26 mai 2015 - 15:41, said:

Nu te ajuta daca selectezi zona cu date, apesi F5, Special, bifa la Blanks, ok -- ramai doar cu celulele goale selectate pe care le poti colora cu ceva de ex.

Multumesc. Am facut un test, ma ajuta. Totusi trebuie sa elimin secventele de 2,3 cellule blank si sa le am evidentiate numai pe cele de 4 sau mai mult ca sa fie mai putin de urmarit. incerc sa duc mai departe aceasta idee si poate rezolv. Multumesc inca o data :)

#5
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Poti atasat fisierul sau un exemplu? Exista vreo structura in el? Toate liniile au aceleasi numar de celule ocupate? Acelasi numar de coloane in fisier?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate