Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Clasament statiuni

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
corondo

corondo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 23.09.2014
Se poate face o ordine aproximativa a statiunilor de pe litoralul Bulgariei? Ma refer la marime, calitae, atractii, preturi, nisip, apa, peisaje, istorie, etc.

Edited by corondo, 26 May 2015 - 07:05.


#2
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Da, se poate.

#3
corondo

corondo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 23.09.2014
Nu fi arogant !
Colegii de forum puteau sa-ti raspunda la fel, in postarile tale de aici http://forum.softped.../#entry16820113  si aici http://forum.softped.../#entry16448020 , etc...dar n-au facut-o.
Rog un moderator sa stearga postarile #2 si #3.

Edited by corondo, 26 May 2015 - 07:48.


#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006
daca te apuci de treaba, in 2-3 zile termini. sunt informatii suficiente pe net, iar colegii de forum iti vor fi recunoscatori pentru ca ai intocmit acest clasament.

#5
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postcorondo, on 26 mai 2015 - 07:44, said:

Nu fi arogant !
Colegii de forum puteau sa-ti raspunda la fel, in postarile tale de aici http://forum.softped.../#entry16820113  si aici http://forum.softped.../#entry16448020 , etc...dar n-au facut-o.
Ti-am dat cel mai potrivit raspuns la intrebarea ta.
Eu acolo am pus intrebari clare, mentionanad modele si piese precise. Mi-am rezolvat singur acele probleme, in lipsa raspunsurilor potrivite.

#6
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Da,se poate,dar clasamentul va fi diferit in functie de factorii dupa care se face (cei enumerati de tine),de asemenea,dupa preferintele fiecaruia...in functie de varsta,daca au sau nu copii,in functie de distanta fata de Romania,preturi,etc.
Eu am ales Sunny Beach,un hotel la 1Km de Nessebar (de vizitat)...zona linistita,fara zgomot (am 59 de ani),etc.
Balchik e turistic/istoric,dar nu are plaja...

Edited by danpet, 26 May 2015 - 10:27.


#7
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postcorondo, on 26 mai 2015 - 07:04, said:

Se poate face o ordine aproximativa a statiunilor de pe litoralul Bulgariei? Ma refer la marime, calitae, atractii, preturi, nisip, apa, peisaje, istorie, etc.
In mod normal, la fiecare criteriu ai alt clasament...

#8
corondo

corondo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 23.09.2014
Din informatiile de pe net, Bulgaria sta mai bine decat Romania, din toate punctele de vedere.La turism ma refer.
In principiu, m-ar interesa o statiune mai plina de viatza in care sa nu te plictisesti n 4-5 zile, eventual si prin imprejurimi, pe o raza de 20-30 km. Nu merg la mare pentru all inclusive. Ca si preferinte, vizez in principal plaja cu nisip gen Neptun sau Nisipurile de aur, cu apa fara pietre si valuri. Seara imi place sa ma plimb si sa admir obiceiurile si frumusetile locului. Cam astea mi-ar placea.
in Bulgaria am fost la Balcik si Nisipurile de aur, dar nu m-as mai reintoarce acolo. Nisipurile de aur este o statiune mica, de care te saturi din prima zi.

_Smiley_, deja sondez terenul, dar e foarte posibil sa schimb optiunile si cu Turcia sau Grecia, unde includ din start transportul cu masina personala.

Edited by corondo, 26 May 2015 - 13:12.


#9
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Vei fi mult mai castigat.

#10
corondo

corondo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 23.09.2014
Argumenteaza te rog.

#11
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postcorondo, on 26 mai 2015 - 13:05, said:

deja sondez terenul, dar e foarte posibil sa schimb optiunile si cu Turcia sau Grecia, unde includ din start transportul cu masina personala.
Vezi ca sunt oferte la bilete de avion pentru statiuni/insule din Grecia la Aegean, din Bucuresti cu escala la Atena. Nu recomand cu masina, mi s-a parut tare obositor (am fost si cu masina si cu avionul). Insula mea preferata e Zakynthos. Apoi vine Corfu. Dar e chestie de gust.

Daca te opresti la Bulgaria, am fost cam pe tot litoralul lor. De la Albena (nu recomand!) la Sozopol (decent), cred ca locul 1 il primeste Sunny Beach+Nessebar. Ar mai fi Obzor, mie mi-a placut si acolo, dar am fost doar intr-un week-end. Balcic no way! Nu ai ce face acolo, e de ajuns o excursie de cateva ore!

#12
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Pentru animatie si iesit in zona mergi pe Sunny Beach. Sunt anumiti turisti pe care ii oboseste Sunny Beach pentru agitatie care este seara prin statiune, pentru altii in schimb nimic nu poate sa fie mai frumos

#13
corondo

corondo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 23.09.2014
Pe Sunny Beach aveam ochiul.Posted Image
Sa vad ce cazare gasesc cat mai aproape de plaja.
E mai ieftina rezervarea prin Booking sau ies mai bine prin agentiile mai mari din Romania?


Nu am rezervat niciodata prin Booking.

Edited by corondo, 26 May 2015 - 15:16.


#14
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006
sa nu uiti sa pui aici clasamentele

#15
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postcorondo, on 26 mai 2015 - 13:48, said:

Argumenteaza te rog.
In Grecia si Turcia poti intalni cheful, placerea, peisajul si poti vizita ceva.
In Bulgaria se merge la buget, la bagat masiv la ghiozdan (all inclusive, frateee!)          .... o mare de plictiseala te invaluie...                     (comparativ, Romania e mult mai interesanta)

Eu prefer 4-7 zile excelente, unor 14-20 in care iti vine sa-ti tai venele din multe motive...
Pentru GR si TR ia avionul, vei avea tonus si e mai ieftin asa.

#16
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Serios? Uite ca eu n-am fost niciodata la all-inclusive in Bulgaria si nici nu m-am plictisit. Din contra, Turcia e mai renumita pentru all-inclusive, pentru turismul de țarc. Daca vrei sa vizitezi Bulgaria nu te tine nimeni legat intr-o statiune, sînt multe locuri unde nu te plictisesti, plus ca litoralul lor e plin de statiuni. Cu România mult mai intresanta m-ai convins ca stii despre ce vorbesti, din pacate doar din auzite...

#17
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008

View Postcorondo, on 26 mai 2015 - 15:01, said:

Pe Sunny Beach aveam ochiul.Posted Image
Sa vad ce cazare gasesc cat mai aproape de plaja.
E mai ieftina rezervarea prin Booking sau ies mai bine prin agentiile mai mari din Romania?


Nu am rezervat niciodata prin Booking.

Depinde acum la cat vrei sa cheltuiesti pentru vacanta(asta implica perioada cand vrei sa mergi si categoria de hotel la care vrei sa te cazezi). Sunt destule hoteluri bune in Sunny Beach, atentie insa ca foarte putine ofera sezlonguri gratuite pe plaja.

Legat de preturi vezi si tu ..cere oferte la agentii si compara cu booking.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate