Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Mic magazin online cu produse din china/ebay.Se merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
MSS007

MSS007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.10.2009
Cum am precizat in titlu as dori niste opinii despre acest subiect,daca se merita sa cumpar  din china de pe ebay pentru un mic magazin online cu tot felu de produse mici pentru inceput.
Multumesc.

#2
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Daca ai inceput cu "se merita", e clar...

#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Desigur

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
De ce nu? Doar sunt banii tai! Daca pui banii tai la bataie si noi decidem daca merita, atunci go for it!

#5
MSS007

MSS007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.10.2009
Asteptam doar niste opinii de la cineva care a mai incercat asa ceva,dar aparent pentru un moment am uitat ce fel de oameni exista in tarisoara noastra :-) helpfull as fuck

#6
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
De ce n-ar comanda omul direct de la sursa?

Daca tu stii comanda online, si altii stiu.

Edited by Byblos4, 25 May 2015 - 00:13.


#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ti-a facut un calcul? Ai studiat taxele/obligatiile pe care le ai? Ai studiat piata, concurenta, cererea? Ai verificat produsele? Ti-ai bugetat ce mai ai nevoie in afara de produse?

Si daca lui X i-a mers, inseamna ca tie iti va merge? Sau vrei acum sa-ti faca cineva gratis un plan de afaceri cap-coada?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Magazinul va fi alb, gri sau la negru?

Fiind ceva virtual, de ce ii spui mic? Fa-l direct mare. Sunt atatea magazine online care nu au marfa proprie. Ai putea sa faci un fel de "magazin" dar in realitate sa prestezi niste servicii. Cauti peste tot prin lume produse la preturi mai mici ca in Romania (dar sa merite ) si le afisezi pe site.

Edited by MembruAnonim, 25 May 2015 - 00:28.


#9
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Merita daca faci ceva de nisa, de ex. cum e magazinul ala cu chestii UV. Vand aia pixuri uv, lampi uv, ochelari uv, cerneala uv etc. Sunt cam singurul magazin cu profilul asta din romania. Gaseste si tu ceva asemanator si sunt sanse sa mearga.

#10
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

 MSS007, on 25 mai 2015 - 00:05, said:

Asteptam doar niste opinii de la cineva care a mai incercat asa ceva,dar aparent pentru un moment am uitat ce fel de oameni exista in tarisoara noastra :-) helpfull as fuck

Fara nici o suparare, dar dupa felul cum ai pus problema banuiesc ca nu ai nici o experienta in domeniu. Ai aflat si tu care-s preturile in China si crezi ca ai inventat roata. Faza e ca deja au mai "inventat-o" o gramada de oameni din tarisoara noastra. Olx-ul si alte site-uri cu anunturi sunt pline cu marfa din China, asta ca sa nu mai zic de magazinele normale. Doar din chestia asta ar trebui sa iti dai seama ca nu merita. La partea legala(vama, firma, tot tacamul) nu ma mai bag, nu vreau sa iti ruinez chiar asa tare visele.

#11
Fifi_V2

Fifi_V2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.05.2015
Buget?Categorie produse?Categoria de clienti pe care ai tintit-o?

#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

 MSS007, on 24 mai 2015 - 23:38, said:

Cum am precizat in titlu as dori niste opinii despre acest subiect,daca se merita sa cumpar  din china de pe ebay pentru un mic magazin online cu tot felu de produse mici pentru inceput.
Multumesc.

Daca aduci produse pe care nu le mai comercializeaza nimeni in Romania, dai lovitura!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 25 May 2015 - 05:01.


#13
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 MSS007, on 25 mai 2015 - 00:05, said:

Asteptam doar niste opinii de la cineva care a mai incercat asa ceva,dar aparent pentru un moment am uitat ce fel de oameni exista in tarisoara noastra :-) helpfull as fuck
Tu habar nu ai ce inseamna o afacere, ce presupune cap coada (iar asta nu se invata pe forum unde doar se ofera un sfat, o idee si nu scolarizare) dar categorisesti ! Pai la mine poate sa mearga si la tine nu ori invers. Daca tu nu simti afacerea atunci degeaba o vad eu. Cum nici studiul de piata nu se face aici si asa.

Edited by neagu_laurentiu, 25 May 2015 - 05:41.


#14
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
iti dai seama ca tu produsele alea trebuie sa le ai pe stoc.
ca daca iti inchipui ca cineva o sa faca comanda la tine, apoi tu sa comanzi in china si cand vine sa reexpediezi, o sa ai surpriza ca majoritatea produselor iti raman la posta...

#15
scotty0

scotty0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.02.2007
sunt destui care fac asta si vand pe okazii/olx, deci pare ca "se merita". nu cred ca plateste vreunu' taxe

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate