Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sincronizare contacte

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 15.06.2005
Am o problemă cu sincronizarea contactelor intre un telefon Lumia 520 si contul Google. In optiunea email and accounts am activat contul meu google unde am toata agenda, dar nu vad în Persoane câteva numere de telefon din contul Google. De asemeni dacă editez sau adaug pe PC o nouă intrare in Contacte nu se sincronizează sa le văd si pe telefon. Pe Android merge. Unde gresesc? A mai intampinat cineva problema? Multumesc anticipat pentru atentie.

#2
ionas1

ionas1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.10.2009
Deschide aplicatia Persoane, intra la setari, intra la sectiunea filtrati lista de contacte si vezi daca apare contul Google acolo, daca apare si nu este selectat, selecteaza-l si ar trebui sa se sincronizeze si dezactiveaza si optiunea ascunde contactele fara numere de telefon.Daca nu functioneaza aceasta metoda, intra tot la setari si la sectiunea  adaugati un cont si adauga contul Googele.

Sper sa functioneze.

#3
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 15.06.2005
Toate sunt asa cum trebuie, exact cum ai spus si tu. Pur si simplu 3-4 persoane nu sunt afisate din aproape 300 de contacte.

#4
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Sa nu cumva sa fie contacte imbinate ... adica daca sunt salvate in telefon si sunt imbinate cu un cont de WhatsApp, de exemplu, nu iti apar in contul Google, nu poti sa le copiezi acolo; la fel, daca sunt in contul Google si imbinate cu contul de WhatsApp, nu poti sa le copiezi in telefon. Incearca sa le notezi pe hartie, deschide contactele si vezi cum iti apar, unde sunt salvate (Telefon, Google si/sau WhatsApp), sterge-le, dezinstaleaza aplicatia cu care sunt imbinate (in speta, WhatsApp), memoreaza-le in Telefon (sau Google) si apoi copiaza-le in Google (sau Telefon), apoi poti sa reinstalezi aplicatia pe care ai dezinstalat-o. La final, verifica daca iti apar in ambele locatii, selectand pe rand locatia de afisare a agendei (Telefon, Google).

#5
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 15.06.2005
Nu este nici asta. Telefonul l-am resetat la setarile din fabrica, nu m-am mai conectat nici macar cu contul Microsoft, singurul cont este cel de Google unde am agenda. Calendarul se sincronizeaza, mail etc. doar câteva contacte nu. De asemeni daca introduc un contact nou direct pe PC telefonul pe Android in vede imediat dar cel cu win nu. E tare enervant si nu stiu ce sa fac...

#6
bogdan08s

bogdan08s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.03.2010
Pe telefon iti apare doar numele contactului fara numar de telefon? In acest caz intra de pe PC pe contul Google si verifica daca numerele respective sunt trecute in campul mobil/serviciu/acasa. Daca numerele sunt trecute in campul voice ti le vede doar telefonul cu Android, nu si Windows Phone.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate